Quantcast
Channel: Ірпінь | Громада Приірпіння
Viewing all 315 articles
Browse latest View live

Чому в нардепки Сюмар та екс-регіонала Христюка одна кухня на двох

$
0
0

Приірпіння – регіон, де не діють закони. Тут безкарно б’ють активістів за захист зелених зон. Слідчі не знаходять винних роками. Місцеві мешканці затримали одного нападника, який побив голову ТВК.

За 1000 гривень пенсіонерку мало не забили на смерть.  Тітушка-боксер до цього охороняв забудови Нових облич (партія мера Ірпеня). Пройшов рік, а слідство досі не оголосило прізвище замовника нападу. Офіційно знаємо лише виконавця.

Результат пошуку зображень за запитом "Побиття демченко"

Слідство веде поліція. Прокуратура тут безсила, як і в інших справах. Поліція – це квота Народного фронту – Арсен Аваков очолює МВС. І ми його за бездіяльність пікетували не раз.

Півроку тому мені сказали про те, що партія мера Ірпеня Нові обличчя в поліції посилили свій вплив за рахунок народної депутатки Вікторії Сюмар (Народний фронт). Джерела повідомили мені про те, що Сюмар перебуває в близьких стосунках з підсудним екс-регіоналом і заступником мера Ірпеня Дмитром Христюком і він це використовує, щоб уникнути відповідальності, зокрема за підпсиання договорів з ФОП-ом-мерцем.

Тоді мені здавалося, що це сюрреалізм і хтось хоче, щоб наші і без того складні стосунки з Народним фронтом зайшли в конфлікт. Я навіть не шукала доказів на підтвердження слів джерела, яке мене, щоправда, жодного разу за понад 10 років журналістської роботи не підводило.

Але все таємне рано чи пізно стає публічним.

Сюмар постить фото з дитиною з кухні з білими стінами. Екс-СБУшник Христюк теж не втримався й фактично завдяки цим фото стає зрозумілим, що в політиків одна кухня на двох.

Христюк постить той Самий чайник, що і Сюмар.

Христюк написав, що стосунки у нього з жовтня 2017 року: “З гарною, гарячою та такою, що гарно заводиться”.

Цей коментар лайкнула сама Сюмар.

Схоже, нещодавно побували в Карпатах. У них не лише кухня однакова, а й одяг.

Ось вдалося знайти одне фото, де жінка, схожа на Сюмар, нахилила голову поряд з Христюком.

Для розуміння, Христюк очолював список Партії регіонів у Баришівській райраді (2010-2015 рр). У цій раді не відвідував сесії. Після подій на Майдані став заступником голови ОДА по квоті УДАРу й поїхав у Приірпіння, щоб побороти корупційні схеми мера Ірпеня Володимира Карплюка. Але йому так тут сподобалося, що він вирішив кинути обласний рівень політики й пішов до Карплюка в заступники. Тут понапідписував договорів з ФОП-ом-покійником. І його за це судять.

За дивним збігом обставин рятувати Христюка прийшов сам заступник голови фракції Народний Фронт Андрій Тетерук. Тоді поява заступника голови фракції Нарфронту, який готовий був взяти екс-регіонала на поруки викликала неабиякий подив в громадського сектору і ЗМІ.

У Христюка в декларації на сайті НАЗК не вказано ані жінки, ані будинку. Є лише квартира в Бучі, яку він купив за заниженою вартістю у бізнес-партнерки Карплюка і забув про це вчасно вказати в декларації. У Сюмар будинок теж не вказаний. Христюк постить фото і взимку, і в теплий період року з ділянки поблизу лісу.

Сюмар розійшлася з чоловіком у 2015 році, але офіційно розлучення оформили через суд лише наприкінці 2017 року. Саме колишній чоловік фігурує в декларації Сюмар. Христюка народна депутатка не вказала.

У історіях Приірпіння так багато Народного фронту. Окрім народних депутатів Сюмар і Тетерука, в цій історії є і депутатка Ірпінської ради від Нових облич Анастасія Попсуй, яка значиться помічницею народної депутатки Масоріної, яка разом з Карплюком була на урочистостях.

У Народному фронті депутат від 95 округу козак Гаврилюк, який з партією Нові обличчя підтримує теплі стосунки. Ось депутат-злидень з Ірпінської міської ради дарує йому шапку.

Дуже знаково, з ким сів в парламенті у перший день роботи нового скликання Верховної Ради Гаврилюк- з сином екс-голови ОДА Анатолія Присяжнюка, який теж є нардепом від Нородного фронту.

Саме за голови ОДА Присяжнюка в нас в регіоні дерибанили землю і він жодним чином не реагував.
І виникає цілком закономірне питання: коли порушників закону притягнуть до відповідальності? Персональна вигода для низки народних депутатів з Народного фронту поки на першому місці. І доки квота МВС в Кабміні в руках Народного фронту – у нас в регіоні будуть серйозні проблеми з правосуддям.
Авторка: Ірина Федорів – журналістка, мешканка селища Коцюбинське

Екс-прокурора Матвійця можуть судити за квартиру в Бучі

$
0
0

Прокуратура Київської області поновила розгляд справи щодо неправомірних дій екс-заступника прокурора Київської області Анатолія Матвійця.

Відповідне рішення було прийняте прокуратурою Київської області після звернення нардепа Ольги Червакової до Генеральної прокуратури.

До Червкової, в свою чергу, звернувся громадський діяч бучанець Віктор Бархоленко, який переконаний, що кримінальне провадження, відкрите щодо Матвійця, не було розслідуване належним чином.

“Справу розслідували його колишні колеги, з якими він раніше працював одній установі. Звісно, що в нього залишилися знайомі, зв’язки, а тому з міркувань певної солідарності цю справу було закрито. Справу було розглянуто формально, тому що на факти, вказані свідками, були повністю проігноровані слідчими прокуратури Київської області, а відповідно і керівництвом цієї установи”, – розповідає Бархоленко.

“Я переконаний, що за тими фактами, при об’єктивному розслідуванні цієї справи Матвійцю й Федоруку має бути оголошено про підозру в отриманні й пропонуванні хабара у вигляді трикімнатної квартири, яка на той час, а це був 2007-й рік, коштувала щонайменше 100 тис. доларів”, – додає громадський діяч.

Як відомо, земляк мера Бучі Анатолія Федорука Матвієць отримав квартиру в Бучі менше ніж через місяць після того як не побачив корупційної складової в діях Федорука під час зміни цільового призначення лісу в Бучі.

сайт Народна воля

Провадження за фактом незаконного отримання квартири Матвійцем було відкрите у 2015-му році прокуратурою Київської області.  Слідчі дії тривали рік і наприкінці 2016 року було винесено постанову про закриття провадження. Бархоленко звертався з листом до Генпрокурора Юрія Луценка з проханням поновити розгляд цієї справи.

Матвієць намагався в суді довести, що інформація про отриману їм квартиру в Бучі загрожує його честі, гідності та діловій репутації й безуспішно судився з Віктором Бархоленком і вимагав видалити публікацію про квартиру з сайту “Народна воля”.

Нагадаємо, після звільнення з прокуратури Матвієць в судах почав представляти інтереси Бучанської ради та виступати в ролі адвоката Федорука.

Гаряча точка ДСО: тітушки й поліція на боці незаконного будівництва

$
0
0

Не зважаючи на арешт суду, накладений на ділянку ДСО в Ірпені, забудовник продовжує заливати фундамент. На захист забудовника за парканом стоять люди в шоломах, зі щитками та в повній військовій амуніції. На запитання, хто вони й чиї інтереси захищають – не відповідають.

Незаконну забудову також боронять хлопці спортивної зовнішності, так звані тітушки.

Місцеві мешканці викликали поліцію, яка не поспішала ідентифікувати особи тітушок.

“Я офіційно звинувачую керівництво поліції Київської області в покриванні та кришуванні незаконного будівництва в Ірпені, а також у співпраці з тітушками. Вчора було чітко видно, що поліція разом з тітушками захищає забудову. Тільки уявіть собі, щоб земля була під арештом, а забудовник заливав фундамент під охороною людей в амуніції. Згадався Майдан і Беркут, який так само стояв проти свого народу”, – розповідає як було на ДСО депутат Київської обласної ради Ігор Домбровський.

“На будівництві, окрім поліції, було чоловік 20-30 тітушок. Вони боронили паркан, який місцеві мешканці намагалися розібрати як незаконно встановлений. Наймати тітушню проти громади – це стандартна схема наближеного до Карплюка забудовника Антона Мирончука. Така ж схема була задіяна ним на Єсеніна й Гостомельському шосе. Там громаді вдалося ідентифікувати їхнього ватажка Сергія Суміна й притягнути до суду. Після цього, його “підлеглі” вже не працюють із нашими забудовниками”, – додає депутат.

Тітушок вдалося відзняти на відео. Редакція “Громади Приірпіння” просить допомогти ідентифікувати цих молодиків.

До ДСО приїхав екс-нардеп від “Свободи” Ігор Мірошніченко. Після протистояння в його машині були пробиті усі чотири колеса.

Нагадаємо, Ірпінський міський суд наклав арешт на земельну ділянку ДСО 27 червня. Після цього навколо ділянки впав бетонний паркан.

Забудовник – компанія “Альфа-Буд”, яка пов’язана з наближеним до мера Ірпеня Володимира Карплюказабудовником Антоном Мирончуком та фірмою “Орлан Інвест Груп” почали заливати бетон на незаконному будівництві в Ірпені.

Екс-депутат Ірпінської ради Місяць може піти в нардепи на Полтавщині

$
0
0

Громадський рух ЧЕСНО виявив прогульника Ірпінської міської ради Ярослава Місяця в Миргородській міськраді. Очільник фракції “Радикальної партії” у Миргородській раді кандидат на відкликання. За 2017-й рік він пропустив 14 засідань сесії з 15.

За законом, якщо депутат пропустив понад 50% засідань сесій і/або постійних депутатських комісій протягом року, його можна позбавити мандату (ст. 37, ЗУ “Про статус депутатів місцевих рад”). У законі немає поважних причин для пропусків засідань.

У 2017 році голова фракції “Радикальна партія Олега Ляшка” у Миргородській міськраді Ярослав Місяць був присутній лише на 1 сесійному засіданні з 15. З 18 засідань профільної комісії Місяць відвідав лише три. Це дає підстави виборцям його відкликати.

Згідно з декларацією, Ярослав Місяць проживає в Ірпені на Київщині, де він раніше був депутатом-прогульником. Правоохоронці відкрили проти місяця низку проваджень.

Дізнатися в депутата, чому обрав для балотування не рідну Київщину, а Миргород, не вдалося: номер телефону, вказаний на сайті міськради, не відповідає.

В організаційному відділ міськради говорять, що їм також складно зв’язатися з Ярославом Місяцем. Комунікують лише через його довірену особу Валерію Гогосу. Вона ж, у свою чергу, говорить, що поговорити з депутатом журналістам навряд чи вдасться, адже він часто перебуває за кордоном. Вона теж спілкується з Місяцем лише за допомогою е-пошти. Натомість пообіцяла усі питання передати депутату. На момент виходу матеріалу ЧЕСНО ще не отримав на них відповіді.

Депутатка від “Свободи” Аліна Шаніна говорить, що для Місяця депутатство – це трамплін до Верховної Ради, куди він вже балотувався у 2014 році. Тоді він влаштував під тамтешньою прокуратурою стрілянину. Тоді кандидата в нардепи від Радикальної партії оголосили в розшук правоохоронці.

Міський голова Сергій Соломаха також не відкидає прихованих політичних мотивів у  депутатстві Місяця:

У них є якісь політичні плани, політичні амбіції. Хтось же йогось сюди… Не просто ж так він у Миргород приїхав”.

За словами Соломахи, представники “Радикальної партії” зверталися до вищого керівництва партії у Києві, аби вплинути на Місяця. Однак результату не було.

Я ж не можу керувати політичними партіями. Канєшно, мені хотілося б, щоб депутати були на засіданнях. Йому про це говорили декілька раз. Я особисто не говорив. Говорили однопартійці його і прочіє. Хотілось би, щоб працював на сесіях”.

Ініціювати відкликання Місяця мер не буде, оскільки вважає, що з позиції міського голови він не може втручатися в роботу депутатського корпусу. А від виборців такої ініціативи не надходило.

Депутатів, які пропускають понад 50 % засідань – можна відкликати. Перед місцевими виборами 2015 року депутати Верховної Ради України дещо ускладнили процедуру відкликання. Якщо громада виконає всі умови – остаточне рішення прийматиме партія.

Якщо виборці вирішать позбутися кандидатів на відкликання або вони самі складуть мандат, то замінити їх можуть перші непрохідні депутати у списку партій. Для цього не треба проводити перевибори.

Ірпінська міська рада не дає дані громадському руху ЧЕСНО. Результати відвідування Бучанської, Ворзельської, Гостомельської рад “Громада Приірпіння” вже оприлюднила.

Замовниками нападів на мене є екс-заступник прокурора Матвієць в змові з Федоруком

$
0
0

Увечері 6 липня, коли я вийшов зі свого подвір’я, мене покликав сусід, який проживає навпроти й запитав, чи я не знаю, що це воно таке. Він показував якусь продовгувату циліндричної форми річ, яку він підняв з землі, за декілька метрів від моєї хвіртки.

Коли я взяв цю річ до рук, вона розклалася з характерним звуком, який я одразу згадав. Цей звук добре запам’ятався мені, оскільки я неодноразово його чув три роки тому, під час “дружнього візиту” непрошених гостей серед ночі через вікно до моєї хати.

Цей звук видається при розкладанні телескопичного кийка в бойовий варіант.

Я звернув увагу на те, що з одного буку кийка виднілася різьба, до якої мала бути вкручена заглушка. Очевидно, саме за цю заглушку, кийок був прикріплений до пояса візитерів-найманців і, можливо, якимось чином відкрутилася і впала на землю.

З’ясувалося, що цей пристрій заборонений до використання в Україні й відноситься до холодної зброї.

 

Коли я порівняв набалдашник з вибоїною в мене в кімнаті на підлозі, яку лишили незвані гості у 2015-му році, вони були ідентичні за своєю формою. Тобто, сумнівів нема, мене били саме таким кийком.

Однак, саме ця зброя не могла лежати біля мого подвір’я на відкритому місці 3 роки поспіль. По-перше, її б давно знайшли, а по-друге, на ній би були видні сліди іржі. А ця знахідка, хоч і була у вжитку, але виглядає робочою. Мушу припустити, що її тут лишили зовсім недавно. Скоріше всього, це був черговий “доброзичливий візит” непроханих гостей, які, якимось дивом ще не потрапили до моєї хати.

Ця знахідка змусила проаналізувати всі напади на мене та погрози й прийти до певних висновків, хто може бути серед замовників.

Так вийшло, що знахідка співпала в часі з рішенням прокуратури Київської області про поновлення слідчих дій у кримінальному провадженні за фактом незаконного оформлення квартири екс-заступником прокурора Київської області Анатолієм Матвійцем в якості хабаря від його земляка та діючого Бучанського голови Анатолія Федорука.

Аналізуючи ці події, виникла версія, що замовником нападів на мене міг бути Матвієць в зговорі з Федоруком.

Ще в середині жовтня 2008-го року я підняв питання оформлення квартири Матвійцю перед прокурором Київської області паном Гайсинським. Це було незаконне виділення менш ніж через місяць після моїх звернень до прокуратури Київської області щодо незаконних дій зі знищення та розкрадання земель державної форми власності Федоруком. Тоді ж я отримав листа за підписом заступника прокурора Київської області Матвійця, що ніякого криміналу в діях Федорука він не вбачає. Саме за це Федорук віддячив своєму другу й земляку Матвійцю, який зараз на судах виступає в ролі його адвоката, трикімнатною квартирою в Бучі.

сайт Народна воля

Одночасно зі зверненням до прокуратури, я опублікував матеріали з документально-доказовою базою на сайті “Народна воля”. Після того як я підняв це питання, Матвієць був змушений покинути хлібне місце заступника прокурора Київської області.

А вже через два тижні після того як я опублікував матеріал на сайті “Народна воля” на мене був здійснений перший напад біля мого подвір’я. Двоє молодиків, яких я та мої сусіди спостерігали поблизу мого будинку 3 дні поспіль (слід зазначити, що всі ці 3 доби на відрізку вулиці, де я проживаю, було відключене вуличне освітлення, а після нападу воно раптом з’явилося) напали на мене одразу після того як я під’їхав до будинку й вийшов з машини. Однозначно, нападники діяли в змові з Бучанською владою, оскільки вуличне освітлення в неї на балансі.

Чоловіки зненацька почалили наносити мені удари якимись гнучкими продовгуватими предметами зі свинцевими наконечниками. Тоді я дивом вцілів, оскільки мені вдалося одному вдарити в пах так, що той присів і це їх трохи вивело з рівноваги.

На мою думку, один з виконавців був або міліціонер, або колишній міліціонер, а другий – просто найнятий злодій. Це було видно з їхньої поведінки та манери спілкування.

Пройшов певний час і Матвієць подав на мене до суду. Він хотів таким чином відбілитися й узаконити свой хабар у вигляді квартири й тому в суді вимагав спростувати матеріал та зняти його з сайту, переконуючи суд, що написане мною загрожує його честі, гідності та діловій репутації.

Усі судові інстанції він програв та не зміг в законний спосіб захистити свою честь, гідність та ділову репутацію.

Примітно, що на другий день після того як Матвієць програв суд, на мене був здійснений свого роду тиск. Якась невідома особа, назвавшись журналістом, вилила мені в обличчя літрову пляшку зеленки. Очі пекли дуже сильно, я тривалий час промивав їх водою.

Безымянный

Після того як ГО “Центр протид корупції” 27 липня 2015 року звернулася за моїми матеріалами до Генеральної прокуратури, зокрема, й щодо незаконного отримання квартири Матвійцем, з прохання відкрити за цим фактом кримінальне провадження, до мене знову навідалися незвані “гості”.

Напад стався 8 серпня 2015-го року вночі, коли матеріали були на вивченні в Генеральній прокуратурі, де також працював Матвієць.

До слова, тоді прокуратура відмовила у відкритті провадження, не побачивши у заяві ознак злочину. Провадження вдалося відкрити рішенням Печерського суду. Проте, слідчі дії тривали рік і наприкінці 2016 року було винесено постанову про закриття провадження.

В ніч на 9 серпня незнайомці влізли у вікно мого приватного будинку й почали бити мене сонного в ліжку, як я вже тепер розумію, телескопічними кийками.

Поліція вже три роки розслідує цю справу і все безрезультатно. На засіданні Парламентського комітету з питань запобіганню та протидії корупції у 2016-му році головуючий нардеп Єгор Соболєв дав поліції два місяці для того, щоб розслідувати справи побиття активістів у Приірпінні. Минуло два роки, а винні досі не те що не покарані, а навіть не знайдені.

Цікаво те, що коли я зрозумів, що захисту від поліції мені нема чого чекати, я вирішив оформити дозвіл на травматичну зброю. Але на етапі погодження, коли в поліції побачили моє прізвище – мені тупо відмовили в реєстрації без пояснення причини.

Мої джерела в правоохоронних органах негласно мені назвали прізвища виконавців та організаторів нападу. Можу вам сказати, що імена організаторів і виконавців відомі не лише мені, ці люди мешкають у нас в регіоні й мають пряме відношення до правоохоронної системи – міліції та СБУ але, на жаль, в нашій країні, нема кому про це говорити, так як правоохоронна система не буде діяти сама проти себе. Також мені відомо, що замовниками були проплачені виконавцям і організаторам великі гроші.

Біля мого будинку та офісу неодноразово було помічено бус та легковий автомобіль “Ланос” з прослуховуючими пристроями – я лише зараз, аналізуючи, розумію, що все це було не просто так.

Повернуся до знахідки під будинком. Вона була знайдена саме в той час, коли прокуратура за зверненням нардепа Ольги Червакової змушена була поновити кримінальне провадження по квартирі Матвійця, яке безпідставно було закрите прокуратурою у 2016-му році. Співпадіння? Не думаю.

Думаючи про все це, я не дувуюся, що останнім часом прослідковується страшна статистика масового виїзду народу України за кордон. Це є наслідком того, що люди не бачать ніякої перспективи свого майбутнього та майбутнього своїх дітей в Україні, а гнила правоохоронна система не здатна гарантувати безпеку життя та здоров’я своїм громадянам. Мені дуже боляче від цього, адже я люблю свій рідний край і хочу, щоб люди жили щасливо й безпечно саме тут, а не шукати своєї долі в наймах в далеких країнах.

З такими цінностями ми ідемо в Європу але питання, кому ми там такі потрібні?

 

Автор: Віктор Бархоленко, громадський діяч, мешканець Бучі

Поліція вивела з території ДСО робітників, –тітушки продовжують жити в адмінбудівлі

$
0
0

Поліція Ірпеня вивела з території ДСО робітників, які незаконно заливали фундамент на арештованій земельній ділянці. Це сталося 11 липня, у середу по обіді.

Заробітчани із сумками в супроводі працівників поліції залишили територію ДСО. Цю подію зняли на відео місцеві мешканці.

Тітушок та спецпризначинців, які напередодні захищали незаконне будівництво й протистояли громаді, на території ДСО видно не було.

Цього ж дня громада зібралася біля території ДСО, щоб обговорити подальші дії з захисту зеленої зони. Прийшло близько ста мешканців Приірпіння.

Поліція також прибула на захід, але стояла осторонь.

Представники громади поцікавилися у в.о. начальника поліції Ірпеня Дмитра Литвина, чому вони допустили будівництво на арештованій ділянці й чи ідентифікували особи людей в амуніції.

Литвин у своє виправдання заявив, що в ухвалі про арешт земельної ділянки як речового доказу у кримінальному провадженню суддя Людмила Саранюк чітко не написала, що на арештованій ділянці не можна будувати.

До слова, в ухвалі чітко прописано, що “метою арешту майна є збереження речових доказів, оскільки зазначене майно зберегло на собі сліди вчинення злочину”.

На питання про спецпризначенців Литвив сказав, що ті люди могли придбати спецзасоби в будь-якому магазині і йому не відомо, хто вони такі й що робили на ділянці ДСО. Хоча згодом він зазначив, що особи ідентифіковані й всі дані записані.

До слова, 11 липня спецпризначенці, за словами чоловіка, який назвався працівником ДСО, охороняли земельну ділянку й паркан навколо неї.

Після виходу матеріалу на сайті “Громади Приірпіння” про те, що поліція разом з тітушками охороняють незаконну забудову, до редакції звернувся один з працівників ДСО, який попросив не розголошувати його прізвище, й запевнив, що керівництво ДСО уклало договір з забудовником в обмін на квартири й саме тому так активно охороняють цю ділянку:

“Договір між забудовником та Управлінням поліції охорони заключили при керівництві Департаменту поліції охорони Сергія Будника, якого затримали на хабарі. Ініціатор цієї незаконної оборудки був керівник Ірпінського УПО Василь Козачок.Після того як Будника затримали, керувати ДПО прийшов Олександр Гаврилюк, який раніше працював в Рівненської області. Гаврилюк почав кадрові зміни й почав переводити ближче до Києва своїх людей з Рівненщини. Це так звані “кабінетні щурі”, які лишили на посаді Козачка лише через те, що він пообіцяв їм з незаконної забудови не менше 10 квартир. Козачок написав заяву на звільнення, але йому її не підписали – чекають від нього квартир”.
“Щодо охорони земельної ділянки та паркану – УПО не має права брати об’єкти під охорону, якщо на них накладений арешт”, – додає працівник ДСО.
Окрім цього, працівник ДСО запевняє, що попри видиму відсутність тітушок на території об’єкту, вони там є.
“На території ДСО станом на 12 липня є чоловік 5 тітушок. Вони прямо живуть у адмінприміщені”.
Місцеві мешканці 13 липня об 11:00 пікетуватимуть Міністерство внутрішніх справ України (вул. Богомольця, 10) з метою почути відповіді на питання, чому поліція покриває незаконні забудови та не розслідує резонансні справи.

Мешканець Ірпеня Мельничук хоче стати депутатом Гостомельської ради

$
0
0

Кандидатом на довиборах у Гостомелі зареєструвався мешканець Ірпеня Євген Мельничук, якого підозрюють у хабарництві.

Вибори відбудуться 6 серпня на окрузі Наталії Черінської, яку засудили за хабарництво й позбавили депутатського мандату.

Мельничук приходив реєструватися двічі – 11 та 12 липня. Про це повідомили члени Гостомельської ТВК. 11 липня йому відмовили в реєстрації, оскільки він не подав електронну декларацію.

12 липня Мельничук декларацію таки подав, не вказавши жодного майна, доходів та грошових активів. Окрім цього, Мельничук показав у декларації дружину та одну-єдину дочку, а чотирьох синів не задекларував.

У соцмережі facebook Мельничук сам показує свою родину, в якій п’ятеро дітей. Одним з аргументів, чому Мельничука варто було б випустити під заставу було те, що він батько 5 дітей.

У кандидата Мельничука 7 днів, щоб внести зміни в декларацію.

Депутат Гостомельської ради Юрій Марчук розповідає, що зустрів Мельничука після реєстрації в Гостомельській раді й поцікавився, чи хоч знає Мельничук, які вулиці входять в округ, де він планує балотуватися:

Мельничук сказав, що вулиць не знає, але в нього є ще час, щоб вивчити. Це при тому, що до виборів лишилося менше місяця. Дивно, що після подій у Коцюбинському він вирішив піти в депутати Гостомеля. Сподіваюся, мешканці селища дадуть Мельничуку зрозуміти, що гастролерам тут не місце”.

“На виборах 2016 року в Коцюбинському Мельничук мав бажання йти в депутати. Але в селищної голови Ольги Матюшиної була принципова позиція – від команди віче йдуть лише місцеві мешканці. Ну, от Мельничук і шукає, в якій громаді можна отримати повноваження, щоб підзаробити. Декларація нульова. Я сподіваюся, що Мельничук внесе протягом 7 днів зміни. Немає соцвиплат навіть на дітей”, – каже місцева журналістка Ірина Федорів.

Аудіозаписи розмов, які стали публічними після затримання Мельничука і самопроголошеного голови Коцюбинського Єременка свідчать, що вони полюють на задоволення свого інтересу. Вони не захищатимуть інтереси громади. У підсудного Єременка, до слова, теж нульова декларація. Злидні не можуть мати представницькі мандати – вони продадуть інтерес громади і голосування в раді, щоб вижити”, – резюмує Федорів.

Редакція “Громади Приірпіння” намагалася взяти в Мельничука за що й де він живе й чому не вказав у декларації дітей, але його телефон відключений.

Як  відомо, Мельничука та депутата Коцюбинської ради затримали працівникик СБУ під час отримання хабара, який, як твердять правоохоронці, вони вимагали за голосування групи депутатів на сесіях ща бюджетні питання.

І Єременка, і Мельничука суд випустив під заставу у розмірі 140 та 200 тисяч гривень відповідно.

У 2016 році працівникк СБУ затримали його під час перевезення бурштину.

Нагадаємо, Мельничук балотувався у 2015-му році на посаду мера Ірпеня. Він набрав найменше голосів – усього 192.

Звідки гроші в матері нардепа Сюмар на елітні маєтки?

$
0
0

У декларації народної депутатки Вікторії Сюмар немає будинку і земельної ділянки. Так само немає будинку в декларації екс-“регіонала” Дмитра Христюка, з яким у народної депутатки, як повідомляють місцеві ЗМІ, може бути спільний побут.

Громадському руху ЧЕСНО вдалося розшукати будинок, земельна ділянка під яким зареєстрована на матір Сюмар завдяки фото Дмитра Христюка, на яких зображений паркан.

Схожий паркан і подвір’я ЧЕСНО знайшов у селі Михайлівська Рубежівка (Київщина) що видно на відео.

 

 

Виявилося, що земля, на якій стоїть елітний будинок, належить громадянці Лідії Мельник, урожениці міста Погребище, Вінницької області. Як повідомляла у ЗМІ Сюмар, сама вона родом із Погребищ.

У власності громадянки Мельник не одна, а дві ділянки в Михайлівській Рубежівці, які розташовані поруч.

Загалом, громадянка Мельник володіє земельними ділянками під Києвом, загальною площею майже півгектара.

 

 

Заступник мера Ірпеня Дмитро Христюк у соцмережі facebook хвалився, що займається спортом зі своєю коханою в заміському будинку.

 

Примітно, що земельні ділянки жінка придбала у 2015 році, витративши на обидві лише 330 тис. грн.

 

Журналісти ЧЕСНО поцікавилися, ким доводиться Лідія Мельник нардепці Сюмар і з’ясували, що це її матір. Лідія  Мельник у 2011 році розлучилася з батьком нардепки Петром Сюмаром і взяла після розлучення дівоче прізвище.

Як відомо, сама Сюмар в інтерв’ю журналістам розповідала, що жила з батьками дуже бідно й сама почала заробляти собі на життя. Журналісти звинуватили тоді Сюмар у неправдивості такої розповіді після того, як вона на своїй сторінці в соцмережі розказала іншу версію свого життя та збагачення.

 

За інформацією джерел у Державній фіскальній службі, Лідія Мельник з 1997-го працювала у Погребищенській державній насіннєвій інспекції до моменту її ліквідації у 2013 році.

Підприємницькою діяльністю жінка не займалася, а з 2013-го до 2018 року жодного офіційного доходу не мала.

Постає закономірне питання, звідки у Лідії Мельник – матері народної депутатки –  взялися кошти на земельні ділянки, де розташовані під Києвом елітні будинки.

Вікторія Сюмар відреагувала на публікацію ось таким чином.

Нагадаємо, що Дмитро Христюк, який виклав у соцмережі фото, де кухня ідентична до тієї, де фотографувалася Сюмар, отримав підозру. Він як заступник міського голови Ірпеня підписав договори з ФОПом, який виявився кілька років як мертвим.

На судове засідання, де Христюкові обирали міру запобіжного заходу, прийшов заступник голови фракції “Народного фронту”, щоб взяти Христюка на поруки. Мешканці Приірпіння пікетували Кабмін і звинувачували міністра МВС Арсена Авакова, який представляє квоту “Народного фронту” у бездіяльності. Активісти твердять, що з 2014 року справи щодо побиття активістів не розслідуються належним чином. Слідство веде поліція.

Сюмар та заступник фракції “Народного фронту” Тетерук – не єдині зв’язки чиновників Приірпіння, яких прокуратура підозрює у створенні організованого злочинного угрупування.

Секретар Ірпінської ради Анастасія Попсуй є помічницею народної депутатки Олени Масоріної з “Народного фронту”. Масоріна разом з мером Ірпеня Карплюком, який очолює партію “Нові обличчя”, спільно перерізала червону стрічку на урочистостях.

Обраний у мажоритарному окрузі нардеп-майданівець Михайло Гаврилюк у перший день каденції сидів у парламенті поряд з своїм соратником з “Народного фронту” – сином екс-голови ОДА Анатолія Присяжнюка.

Саме Присяжнюк очолював ОДА за часів президентства Віктора Януковича, коли на Київщині місцеві ради активно розподіляли земельні ресурси.

Нагадаємо, що після обшуків в мера Ірпеня та Бучі у 2016 році, Бучанська міська рада, яку очолює кум Карплюка екс-”регіонал” Анатолій Федоруквиділила 1 га землі громадській організації Киви – екс-радника Авакова.

 

Автори: Олена Жежера, Сергій Огородник – журналісти Громадського руху ЧЕСНО


Стрілянина під прокуратурою: чому депутат Місяць безкарно поїхав з Ірпеня у Миргород?

$
0
0

Депутата-прогульника Ірпінської міської ради оголошували в розшук. Правоохоронці пов’язують його з земельними оборудками на Київщині. Після стрілянини під прокуратурою у 2014 році він зник. Громадський рух ЧЕСНО відшукав Ярослава Місяця на Полтавщині. Тут він став депутатом Миргородської ради й одружився.

Його цивільна дружина, яка проживала з ним у Бучі, з дітьми поїхала в США. Мачуха Місяця і далі будує висотки на Київщині. Колеги в Полтавській міськраді кажуть, що політик може піти в нардепи.

Екс-депутат Ірпінської ради Ярослав Місяць став депутатом Миргородської міської ради Полтавської області. Його обрали як кандидата від «Радикальної партії» Олега Ляшка. У Миргородській раді він очолив партійну фракцію.

У Миргороді його знають як найбільшого прогульника ради: з 15 сесійних засідань торік він був лише на одному. З Місяцем не можуть зв’язатися його виборці, і навіть його помічниця спілкується з ним шляхом листування. Та попри це, ініціативи відкликати депутата ніхто з виборців досі не виявив. Громадському руху ЧЕСНО депутата розшукати не вдалося.

За інформацією, яку Місяць вказав у декларації, він проживає в Ірпені й місце його фактичного проживання збігається з реєстрацією.

Колеги Місяця в Миргородській раді не розуміють, навіщо людина з Київщини вирішила представляти інтереси мешканців Полтавщини, і кажуть, що він може балотуватися в нардепи.

Чому відкрили кримінальні провадження проти Місяця

До Миргорода Місяць балотувався в народні депутати в 95 окрузі (Київщина) від партії Олега Ляшка. Тоді проти нього відкрили кілька кримінальних проваджень. Депутата-прогульника тоді ще Ірпінської ради підозрювали у земельних махінаціях, захопленні приміщення прокуратури та стрілянині в громадських місцях.

За кілька тижнів до парламентських виборів 2014 року Ярослав Місяць, якому не подобалися такі дії прокуратури, влаштував під прокуратурою стрілянину. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження й оголосили, що Місяця підозрюють у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2, 3 ст. 27, ч. 4 ст. 296 та ст. 341 КК України. Санкції у вказаних статтях передбачають покарання у вигляді позбавлення волі до семи років.

Примітно, що підтримати Місяця під прокуратуру тоді прийшов чинний голова фракції партії «Нові обличчя» в Коцюбинській селищній раді Сергій Даніш, якого підозрювали у викраденні монашок.

Місяць, як повідомляють місцеві ЗМІ, за часів депутатства в Ірпені займався оформленням земельних ділянок на підставних осіб. Його зафільмував у Харкові мешканець селища Гостомель Сергій Кандиба, коли Місяць перебував у цьому селищі з чинним головою Київської ОДА Юрієм Денисенком (депутатом Ірпінської міської ради від “Нових облич”).

Кандиба стверджує, що ділянки, які в Приірпінні Київської області хотіли отримати місцеві мешканці, були оформлені на підставних осіб із Харкова.

Кримінальне провадження, відкрите проти Місяця, закрила через три місяці, на початку 2015-го року, прокуратура Київської області. Без судимості кандидат Місяць безперешкодно балотувався і став депутатом вже Миргородської ради на Полтавщині.

Сергій Кандиба  мешканець селища Гостомель на Київщині, який виявив харківську схему з підставними особами – з постановою прокурора відділу прокуратури Київської області Олега Курка про закриття справи не погодився й оскаржив її в суді.

Суддя Ірпінського суду Андрій Мікулін у 2016 році поновив розгляд справи. Рішення було прийняте остаточно й оскарженню не підлягає. У прокуратурі заявляють, що справа перебуває на досудовому розслідуванні в поліції Ірпеня.

У прес-службі прокуратури Київської області повідомили, що зараз іде розслідування у кримінальному провадженні:

Прокуратурою витребовано кримінальне провадження з відділу поліції, скасовано постанову про його закриття та надано в порядку ст. 36 КПК України слідчому вказівки і скеровано на розслідування у відділ поліції”.

 

Обшук у будинку Місяця: правоохоронці знайшли сотні заяв на землю

У 2014 році правоохоронці провели обшук у будинку, де Місяць мешкав із цивільною дружиною Мариною Власюк, яка також була депутаткою в Ірпінській раді. Власюк із немовлям на руках не допускала правоохоронців до свого будинку, розповідаючи, що Місяць за цією адресою не проживає і що їй потрібен адвокат.

Правоохоронці з ухвалою суду все ж потрапили до будинку, де мешкав Місяць, і знайшли там сотні заяв на отримання землі від громадян із різних областей України.

Чинний голова Київської ОДА Юрій Денисенкоякий тоді представлявся як адвокат Місяця, погрожував правоохоронцям звільненням.

У Приірпінні це стандартна схема, коли землю заводять за заявами підставних осіб, які одразу ж пишуть на якусь людину довіреність на перепродаж. Через трьох людей ділянки потрапляють до того, хто є замовником дерибану, і в суді він доводить, що став добросовісним набувачем.

Ділянки на вул. Карла Лібкнехта в Ірпені дісталися двом безробітним мешканкам Харкова. За словами потерпілого в цій історії Сергія Кандиби, жінки йому зізналися, що їх попросили надати свої паспортні дані нібито для оформлення городу для когось в Ірпені і заплатили їм за це по 200 доларів.

Ці жінки написали довіреність на маму Марини Власюк, і мама оформила купівлю-продаж на Марину Власюк. Далі Власюк дарує цю земельну ділянку особі на ім’я Валерія Курілайтене, яка виступила замовником багатоповерхового будинку на цій ділянці”, —розповідає Кандиба.

Хто така Валерія Курілайтене і чому її зацікавила земля?

Паспорт будівництва, який висів на паркані на вул. Карла Лібкнехта і в якому замовником виступає саме Курілайтене, Громадському руху ЧЕСНО надав Сергій Кандиба.

До слова, в реєстрі речових прав на нерухоме майно Курілайтене досі зазначена як власниця двох земельних ділянок на Карла Лібкнехта, де вже збудований житловий комплекс.

Рішення про надання Валерії Курілайтене містобудівних умов та обмежень було прийняте у 2015 році, коли мером Ірпеня вже був голова партії “Нові обличчя” Володимир КарплюкМісяць на той час уже був обраний депутатом у Миргороді.

 

Як з’ясувалося згодом, Курілайтене – не чужа людина для Ярослава Місяця. Вона – дружина батька депутата, Анатолія Місяця, яка проживає разом із ним у Харкові за однією адресою: Жовтневий район, пров. Степовий, 8, кв. 2.

Вона будує в Ірпені не лише на вул. Карла Лібкнехта, а й на вул. Новооскольській. Саме цю земельну ділянку, де ріс дубовий гай, мешканцям Ірпеня не вдалося врятувати від забудови. Тоді громада Ірпеня протестувала проти цього будівництва і знищення лісу, проте Денисенко заявив, що за документами це чагарники.

У власності Курілайтене – нерухомість та земельні ділянки в Ірпені на вул. Соборній, Тургенєва, Фрунзе та Новооскольській. У багатоповерхових будинках, збудованих на місці дубового гаю, жінка володіє більш ніж двома десятками квартир та нежитлових приміщень.

Курілайтене також належать земельні ділянки у Бучі на вул. Яснополянській та Революції, де Місяць будував дуплекси.

Ділянки на вул. Яснополянській частково були оформлені на Марину Власюк.

Згодом деякі з них опинилися у власності Курілайтене. Вона також будує й у Вишгороді. Її ділянки розташовані в центрі міста, де зараз зводять ЖК «Борисо-Глібський».

У 2016 році жінка звернулася до Вишгородської міської ради з проханням змінити цільове призначення двох земельних ділянок у центрі міста під багатоповерхову забудову.

Про це писали місцеві журналісти.

Журналіст Віталій Борзовець пригадує, як був здивований, коли жінці з Харкова, яку ніхто в очі не бачив, на сесії змінили цільове призначення землі:

За два місяці до початку будівництва на цьому місці висотки ТОВ “БК Профрембуд” Вишгородська міськрада затвердила громадянці Курілайтене проекти землеустрою перших двох земельних ділянок разом зі зміною цільового призначення під багатоповерхову забудову. Із забудовником все було домовлено наперед. Достатньо подивитися на фото, зроблене 7 вересня 2016 року. Ділянка вже була розчищена, і навіть пункт продажу квартир уже стояв. А сесія відбулася лише напередодні. Результати голосування забудовникам Максиму Калінкіну і депутату облради від “Опозиційного блоку” Роману Буковському були відомі наперед…”

Журналіст Борзовець додає:

Сьогодні цей комплекс має вже 16 поверхів. Хоча депутатам-лохам казали, що буде 9. Тепер Буковський і Калінкін – найкращі друзі мера Вишгорода Олексія Момота (якого судять за хабарництво – прим. ЧЕСНО), які будуть фінансувати його наступну виборчу кампанію”.

Як Місяць працював на виборців з 2006 року

У 2006 році Ярослав Місяць був обраний депутатом Бучанської ради (Київська область). Тоді виборці нарікали на те, що зустрітися з депутатом майже неможливо.

До слова, бювет у Бучі, який обіцяв відремонтувати Місяць, так і не запрацював. У Бучі Місяць та Власюк у 2008 та 2010 роках отримали в лісовій зоні земельні ділянки й оформили їх на себе.

Ділянка Місяця розташована у Бучі на вул. Революції. Цю інформацію вдалося отримати з реєстру обліку державних актів Бучанської ради.

Ділянка Власюк – також у лісовій зоні міста, на вул. Яснополянській.

У Ірпінській міській раді (Київська область) Місяць із дружиною були депутатами-прогульниками.

Двічі Місяць безуспішно балотувався до Верховної ради: у 2012 році в списку партії «Удар», а після того, як його та Власюк із цієї партії виключили, Місяць вирішив спробувати пройти на вищий щабель влади у2014 році вже від «Радикальної партії» Олега Ляшка.

Після того, як депутата оголосили в розшук, він зник, а згодом балотувався до Миргородської ради (Полтавщина).

Що робить Місяць на Полтавщині?

У 2017 році у Місяця з’явилася офіційна дружина Олександра Василенко, яку він вказав у свої декларації, та син Всеволод. Ні сина, ні дружини у декларації депутата за 2016 рік не було.

Після одруження декларація Місяця наповнилася грошима – це переважно готівкові кошти його дружини. Жінка тримає готівкою 150 тисяч доларів, 120 тисяч євро та майже 3 млн грн. При чому її доходи становлять заледве більше 100 тис. грн на рік.

Окрім цього, дружина Місяця володіє трьома квартирами в Києві, а сам депутат із власності вказав лише земельну ділянку у селі Кулібаба Васильківського району – жодної іншої нерухомості, жодних власних доходів і лише 350 тис. грн готівкових коштів. При цьому в декларації за 2016 рік Місяць не вказав жодного офіційного доходу, а готівкові кошти становили 380 тис. грн.

Цивільної дружини Марини Власюк, з якою вони разом мешкали в Ірпені, та їхніх спільних дітей, як і аліментів на них, Місяць не задекларував.

Ось фото дітей Місяця та Власюк із соцмережі Facebook, зроблене в Америці у 2016 році.

Примітно, що у декларації Місяця за 2011 рік фігурував син Місяць Я. Я. 2010 року народження. Але в пізніших деклараціях депутат ні сина, ні аліментів не вказував.

Нагадаємо, ЧЕСНО проаналізував відвідування депутатів Миргородської ради й виявив трьох кандидатів на відкликання.

Авторка: Олена Жежера, журналістка ЧЕСНО

Лікарня на Давидчука: як дитячий стаціонар в Ірпені доводять до занепаду

$
0
0

Липень відзначився тим, що Ірпінь мало не втратив єдиний дитячий стаціонар на вулиці Давидчука, 63-Ж (колишня – Комінтерна), який обслуговує не лише наше місто, а й Бучу, Коцюбинське, Гостомель і Ворзель.

Заступниця міського голови Наталія Семко усно попередила керівництво медзакладу про наміри виселити лікарню в сусідню Бучу, де начебто скоротять кардіологію або ущільнять терапію. Після обурення батьків міста Семко передумала – разом з близьким до міського голови депутатом Максимом Плешком завітала до лікарні, де запевнила медиків, що виселяти їх будуть уже не в Бучу, а в Ірпінь на вулицю Садову.

“Лікарню дійсно буде перенесено, але не в Бучу і не зараз”, – цитують Семко провладні медіа. При цьому Семко не сказала, в яку саме будівлю хоче переселяти медиків, а лиш зазначила, що це буде нове “дитяче відділення” на 40 ліжок. Парадокс ситуації в тому, що раніше влада озвучувала наміри звести аж дві добудови до обох поліклінік на вулиці Садовій – як до дорослої, так і до дитячої.

Виселяючи єдиний в місті стаціонар, влада переконує, що таким чином хоче відновити “історичну справедливість”: у районі, оточеному санаторіями з невеликим вкрапленням приватного сектору, начебто бракує великого садочка на 600 місць – і начебто задля нього жертвують дитячим лікувальним закладом. Тобто батьків Ірпеня знову ставлять перед вибором або-або – якщо буде садочок для дітей, то не буде де їх лікувати, адже 30-тисячний район БТР не має жодного медзакладу, окрім лікарні на Комінтерна.

При цьому влада знову маніпулює. Адже стаття 49 Конституції України прямо забороняє скорочувати та перепрофільовувати комунальні медичні заклади. “У державних і комунальних закладах охорони здоров’я медична допомога надається безоплатно; існуюча мережа таких закладів не може бути скорочена”, – сказано там же.

На початку каденції мер Ірпеня Володимир Карплюк мав щодо лікарні на Давидчука геть інші плани – він обіцяв закладу розвиток і капітальну перебудову. Подивіться на цю картинку – саме так мала виглядати лікарня на Давидчука після ремонту 2015-2016 років.

А ось так лікарня виглядає насправді. Стіни протікають, бо металопластикові вікна в 2016 році ставили вже після того, як зробили зовнішнє утеплення, і волога проступає через недороблені відкоси.

По периметру даху будівлі немає ринв, тому вода просочується всередину, спричиняючи патьоки на стінах та грибок. Дах над ґанком зносився з часом, а всередині лікарня так і не побачила ремонту з дня утворення в 2001 році – все підфарбовують і підрихтовують самотужки співробітники та батьки пацієнтів.

Якщо спочатку Карплюк обіцяв будівлі друге дихання, реанімацію, капітальний ремонт з палатами матері і дитини, то сьогодні  приміщення явно доводять до ручки, щоб і батьки, і лікарі були раді виселенню хоч кудись. Ймовірна причина – майже 3,2 гектари землі по периметру медзакладу, ринкова ціна яких нині сягає понад 3 млн доларів.  

Тож давайте нагадаємо Карплюку, що він обіцяв громаді зробити з будівлею на тоді ще вулиці Комінтерна.

Рік 2015.

Володимир Карплюк анонсує капітальну реконструкцію дитячій лікарні, яку обіцяє завершити до кінця 2016 року. Пряма мова: “Проект кардинально змінює підхід до обслуговування пацієнтів як у питаннях лікувально-профілактичної роботи, так і у питаннях комфорту. 80% палат розраховані на 2 особи – дитина з матір’ю, 20% розраховані на 4 особи – 2 дитини і 2 матері. Всі палати будуть з туалетом і душем. Після реконструкції матимемо потужне відділення інтенсивної терапії (реанімації), рентген відділення, діагностичне відділення, лабораторію, аптечний кіоск, фізкабінети і навіть соляну кімнату”.

Рік 2016.

Міський голова обіцяє нову дитячу лікарню та пологове відділення на вул.Садовій, 38, тобто поруч з дорослою поліклінікою. Про плани-2015 щодо масштабної реконструкції лікарні на Давидчука більше ніколи не згадує. Так само, як не говорить про недоробки, через які в лікарні з’явився грибок.

Пряма мова: “У цьому році до грудня місяця заплановано спорудження дитячої лікарні, а також пологового відділення по вулиці Садовій. Такий заклад споруджуватиметься за накращим проектом, аналогів котрого немає в Україні”.

Проект цього будівництва завмер одразу після того, як поруч з дорослою поліклінікою було вирито котлован під начебто фундамент майбутньої лікарні.

Рік 2017.

Володимир Карплюк разом з нардепкою від “Самопомочі” Іриною Сисоєнко відкривають у лікарні на Давидчука пункт “екстреної допомоги”, якого досі не було в Ірпені.

Пряма мова Сисоєнко: “Тепер тутешні пацієнти можуть сподіватися на спеціалізовану допомогу за максимум 10 хвилин з моменту виклику у місті і 20 хвилин – за його межами”.

Пункт не пропрацював і кількох місяців, повернувшись назад, у Бучу, бо належних умов лікарі швидкої на Давидчука не отримали.

Рік 2018.

Ірпінська міська рада вносить зміни до бюджету міста, в яких передбачає проектування перпрофілювання лікарні на Давидчука, 63-ж в дитячий садок. 16 лютого Володимир Карплюк особисто підписує договір на 499,9 тис.грн з ТОВ “Акант-проект” на розробку проектно-кошторисної документації по “об’єкту реконструкції будівлі за адресою вул.Давидчука, 63-ж з перепрофілюванням під дошкільний навчальний заклад”.

І вже 19 лютого той же Володимир Карплюк підписує договір з ПП “Ладопроект” на прибудову дитячої лікарні до будівлі дитячої поліклініки на вул. Садовій, 29 ціною 464,9 тисячі гривень.

23 лютого міський голова публічно заперечує наміри забудувати територію лікарні на Давидчука, але при цьому зізнається, що справді збирається її виселити в прибудову на вул Садову, 29. При цьому він визнає: після перепрофілювання за садочком залишиться лише 1 га землі.

Пряма мова: “Там більше гектара територія – вона обов’язково залишиться за садочком, тому що того вимагають державно-будівельні норми”. Що станеться з іншими гектарами земель медзакладу, які явно не потрібні садочку, ні Володимир Карплюк, ні Наталя Семко, ні Максим Плешко не уточнюють.

Не складно переконатися, що саме земля хвилює очільників міста, які так хочуть позбавитися від лікарні в цілющому лісі. Адже всі їхні плани щодо виселення медиків пов’язані з ущільненням, а не розвитком медицини. Площа земель навколо обох будівель на Садовій – дитячої поліклініки та та дорослої – менша за площу дитячого стаціонару на Давидчука.

Плани згуртувати медиків на Садовій задля звільнення понад 3 гектарів землі може й чудово виглядають з погляду влади забудовників, але абсолютно незаконні і недоречні для міста, яке стрімко ущільнюється висотками.

Саме тому мешканці прилеглих вулиць на громадських слуханнях 27 травня 2018 року висловилися проти переміщення дитячої лікарні і будуть на цьому наполягати, адже цей клаптик лісу чудово підходить для побудови повноцінного дитячого медичного містечка.

 

Авторка: Михайлина Скорик, мешканка Ірпеня

 

Прокурора області Чібісова замінив прокурор Волині

$
0
0

Генпрокурор Юрій Луценко звільнив прокурора Київської області Дмитра Чібісова без пояснення причин. На його місце Луценко призначив Максима Киричука, який до цього очолював прокуратуру Волинської області.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Генеральної прокуратури.

Одночасно Луценко призначив Чібісова на посаду прокурора Полтавської області.

“Юрій Луценко відзначив позитивні результати роботи обох очільників обласних прокуратур на попередніх посадах, подякувавши їм за роботу. Особливо Генпрокурор наголосив, що задоволений діяльністю прокуратури Київської області у сфері повернення до комунальної та державної власності землі та нерухомості, результати якої є одними з найкращих в Україні”, – йдеться на сайті відомства.

Однією з ключових проблем області Луценко назвав грабежі та розбої.

“Тому перше доручення розібратися з цим напрямком роботи”, – звернувся Луценко до новопризначеного прокурора Київської області Максима Киричука.

“Також Генпрокурор акцентував увагу на важливості результатів роботи у сфері боротьби із кримінальною корупцією, що, в першу чергу, має проявлятися у вироках суду, відзначивши, що в цьому напрямку одні з найкращих результатів продемонстровані у Волинській області”, – додають у прокуратурі.

Саме за часів роботи прокурора Кивїської області Чібісова меру Ірпеня вручили підозри, а стратегічні об’єкти – котельні – повернули у власність громади Коцюбинського.

“Це прокурор, якому вистачило сміливості діяти по закону і вручити Карплюку і депутатам Приірпіння низку підозр, зокрема щодо створення ОЗУ. Карплюк тікав і від прокурора, і з країни, і потім несподівано повернувся. Як відомо, одну з справ по Карплюку, по якій вже була вручена підозра, після повернення мера Ірпеня, передали на Чернігівщину, де її успішно закрили. І це викликало в активістів питання, які залишаютсья без віповіді”, – наголошує журналістка Ірина Федорів, яка мешкає в Коцюбинському.

“Чібісов – це прокурор, який врятував Коцюбинське від вимерзання восени 2017 року, коли ми не могли включити опалення через те, що ТОВ “Мастер-Енерго”, яке перебуває у змові з партіцями мера Ірпеня, відмовилося від лімітів на газ і хотіло відібрати у громади наше майно – котельні. Прокуратура допомогла повернути котельні. Чібісов знайшов юридичний шлях, щоб це зробити. Облдержадміністрація з свого боку (президентська виконавча вертикаль) не змогла добитися результату”, – додає Федорів.

Зауважимо, що по табору “Зоркий” в Ірпені, який захотіли забудувати висотками, Чібісов готував і апеляцію, і касацію. Готувалася також скарга до Верховного Суду і активісти в Ірпені шоковані кадровим рішенням. Аналогічна ситуація по Кампі в Бучі

Нагадаємо, раніше Юрій Луценко називав Ірпінський регіон “місцевим Чикаго” й нарікав, що в Ірпінському відділку поліції виявлено сотні безпідставно закритих справ, а прокуратура не реагує на це належним чином.

Перший тест для  нового обласного прокурора –табір “Зоркий”в Ірпені

$
0
0

Пригадалось, як вже колишній прокурор Київської області (між іншим не найгірший) Дмитро Чібісов зустрівся із представниками громадськості міста Ірпінь і завірив громаду, що справа по поверненню в державну власність земельної ділянки колишнього піонерського табору “Зоркий” буде передана до суду.

Незважаючи на надзвичайний тиск з боку окремих народних депутатів та протистояння з заступницею Генпрокурора Анжелою Стрижевською, прокурор Дмитро  Чібісов дотримав свого слова і справа пройшла усі інстанції в суді.

Нагадаємо, прокуратура переконливо і аргументовано доводила в суді,  що територія площею 3,4772 га колишнього п/т “Зоркий” відносилась до земель лісового фонду і як мінімум рішення Ірпінської ради 2016 року про зміну цільового призначення необхідно визнати нечинним.

На жаль, вже “оновлений” суд чи то під тиском депутатів, чи з інших (далеких від законності) підстав, захистив забудовника і фактично надав йому дозвіл на багатоквартирну багатоповерхову житлову забудову в рекреаційній зоні міста Ірпінь.

Але забудовник не врахував, що своє останнє слово прокуратура ще не сказала.

Та  і мешканці кварталу “Зоркий” ще не включились в цю історію на повну силу.

Тому, з метою поновлення судового процесу на допомогу мешканцям прийшли представники “Національного корпусу”, які після скандального рішення Верховного суду України обіцяли продовження цього дійства й направили в прокуратуру нові факти порушення законодавства при зміні цільового призначення земельної ділянки.

Як видно з листа,  ця  земельна ділянка має зареєстровані обмеження щодо її використання. Вид обмеження: зона радіоактивно забрудненої території.

І ніхто інший, як Державна екологічна інспекції у Київській області зазначила, що використання земельної ділянки для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку в зонах радіоактивного забруднення не допускається. 

Крім того, дослідивши схему планувальних обмежень Генерального плану м. Ірпінь, який затверджений самою ІМР, громада звернула увагу, що квартал, який обмежений вулицями Пушкінська, Лермонтова, Київська та Надсонова (Лисенко) знаходиться в санітарно-захисній зоні санітарно-курортних та оздоровчих закладів.

А це означає, що згідно будівельних норм, якими зокрема є ДБН 360 – 92 “Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень”, – відстань житлової забудови від меж земельних ділянок курортно-рекреаційних установ слід приймати не менше 100 метрів.

Але дивним чином, при затвердженні Ірпінською радою проекту землеустрою про зміну цільового призначення скандальної земельної ділянки надзвичайно важливі  обмеження зникли із Державного земельного кадастру.

Дізнавшись про можливий екологічний злочин та приховування відомостей про екологічний стан, депутат Київської обласної ради Ігор Домбровський 16 липня 2018 року направив відповідне повідомлення на адресу  прокурора Київської області.

Копія направлена і на адресу Міністерства екології та природних ресурсів України.

Яким чином на території колишнього п/т “Зоркий” з’явилось радіоактивне забруднення і який його рівень, нехай з’ясовує прокуратура.

Зі слів корінних мешканців міста стало відомо, що свого часу на цю територію були завезенні цистерни  із Чорнобильської зони, тому в 2008 році і було зареєстроване обмеження, яке дивним чином у 2016 році зникло із відомостей земельного кадастру як не відомо куди зникли й ці цистерни.

Уявимо собі, що відбудеться в разі проведення будівельних, підготовчих та супутніх робіт, в тому числі копання котлованів і траншей, прокладання інженерних мереж та комунікацій на цій теритрії.

А відбудеться наступне, – в повітря підійметься радіоактивний пил, що в свою чергу може призвести до захворюванням населення та екологічного лиха.

Вилучення із відомостей Державного земельного кадастру даних про існування обмеження: як зона радіоактивного забрудненої території, має кваліфікуватись як  злочин.

Ось і перший іспит для нового прокурора Київської області Максима Киричука. На чий бік стануть слідчі прокуратури? Час покаже.

 

Авторка: Анна Шаповалова, мешканка Ірпеня

Відставка мера Ірпеня: Чому Карплюк передумав іти в бізнес і зібрався в Парламент?

$
0
0

Мер Ірпеня Володимир Карплюк йде у відставку. Про це він заявив на своїй сторінці у facebook 24 липня.

Карплюк повідомляє, що повноваження голови складе 2 серпня, на свій день народження. Робить це він для того, щоб взяти участь у парламентських перегонах у 2019-му році.

“Моя наступна мета – участь у парламентській кампанії через висунення своєї кандидатури до Верховної ради по округу, до якого входить Ірпінь та Приірпіння. Адже не можна змінити країну, змінивши лише одне місто. Треба, щоб зміни, які відчув Ірпінь, відчули всі населені пункти України! Тому зараз я повинен присвятити час своєму подальшому розвиткові як політика і активній роботі на окрузі”, – пише Карплюк у соцмережі.

Карплюк також повідомляє, що залишає “за собою політичну відповідальність за роботу нашої команди в Ірпінській міській раді та допомагатиму в розвитку міста і регіону”.

Раніше в коментарі Громадському руху ЧЕСНО Карплюк заявляв, що повернеться у бізнес, після того як переконається, що повернення до старої системи неможливе.

Нардеп Ольга Червакова сподівається, що новий прокурор Київської області буде принциповим у розслідуванні кримінальних проваджень, відкритих Чібісовим за фактом злочинних дій Карплюка.

“Це прогнозований хід і ми про це знали вже давно. Учень екс-регіонала Петра Мельника Карплюк йде на вотчину свого колишнього шефа – 95 округ. Йому це потрібно, щоб отримати недоторканість і уникнути відповідальності по всім тим відкритим кримінальним провадженням. Знаково, що це все збіглося в часі з відставкою прокурора Київської області Дмитра Чібісова, який особисто вручав підозри Карплюку,” – наголошує журналістка Ірина Федорів.

“Місто Карплюк залишить на злиденну депутатку Анастасію Попсуй, яка є секретарем ради, та на ще одного депутата Нових облич Олександра Маркушина. Тобто всі схеми і далі житимуть. Дуже цікаво, яка доля буде в екс-регіонала Дмитра Христюка, який, як твердять мої джерела в правоохоронних органах, зайшов в особистісний конфлікт з Карплюком. Сам же Карплюк, поки його схеми житимуть в Ірпені, буде їздити регіоном і засівати округ. Громада має докласти надзусиль, щоб знайти гідного кандидата в парламент, який не буде, як Карплюк, фігурантом антикорупційних розслідувань”, – додає Федорів.

Як відомо, наприкінці серпня 2017-го року Карплюку було повідомлено про підозру за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 272 КК України, тобто, за порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на виробництві, що спричинило загибель людей та інші тяжкі наслідки. Як повідомив прокурор Чібісов було проведено експертизу, яка визнала, що саме з вини Карплюка настали такі наслідки і саме ним порушені відповідні нормативи. Стаття передбачає покарання до 8 років позбавлення волі й позбавлення права обіймати посади строком до 3-х років.

У прокуратурі наголосили, що завдяки своїм корупційним зв’язкам та користуючись безпорадним станом потерпілих заробітчан з Рівненщини тривалий час Карплюку вдавалося уникнути кримінальної відповідальності.

20 грудня 2017-го року Чібісов повідомив Карплюку про підозру в створенні організованого злочинного угрупування (ст. 255 ККУ). Згідно цієї підозри, Карплюка також звинувачують за ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчиненого у складі злочинної організації), ст. 28, ст. 205 (фіктивне підприємництво, вчинене у складі злочинної організації), ст. 28, ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів вчинене у складі злочинної організації), ст. 28, ст. 366 (службове підроблення, вчинене у складі злочинної організації) КК України.

#Зрада. Чому відставка Карплюка збіглася в часі з відставкою прокурора області Чібісова?

$
0
0

Карплюк подав у відставку. Зранку почула привітання з тим, що мер Ірпеня таки це зробив. Вітати можна тоді, коли з посади мера Володимир Карплюк після вироку суду йде до в’язниці, а не тоді, коли фігурант антикорупційних розслідувань йде з посади мера по недоторканність у парламент, щоби уникати відповідальності.

Що він буде робити в парламенті, окрім того, що здобуде недоторканність? Піде в комітет, де сидять нардепи-забудовники і пиляють закони під свій бізнес? Зауважу, що нещодавно Карплюк заявив, що повернеться у бізнес. Як можна повернутися туди, звідки забудовник ніколи й не виходив? І чого ще кілька місяців тому він казав про те, що повернеться в бізнес, а йде в Парламент?

Бо в Парламенті він буде робити все для розвитку свого бізнесу.

На кого Карплюк залишає Ірпінь?

На себе. Він нікуди не дівається. Земля Приірпіння і далі буде приносити гроші його бізнесу.

В Ірпені він залишає абсолютну ручну секретарку ради – злиденну депутатку “Нових облич” Анастасію Попсуй, яку так активно пропихав у проекті “Нові лідери”. А також депутата “Нових облич” Олександра Маркушина. Як твердять мої джерела в Ірпені, сам Карплюк ще не визначився, на кого залишить місто зі схемами, які мають працювати на бізнес.

Дві ці кандидатури абсолютно лояльні до мера Ірпеня. Попсуй стала секретарем Ірпінської ради лише після того, як засвідчила вірність Карплюку кайданками. Вона прикувалася ними під прокуратурою до турнікету.

Попсуй влаштувала правоохоронцям небачене видовище – танці на захист мера Ірпеня.

.

Депутата Маркушина, який очолює комунальне підприємство Ірпеня – водоканал, в робочий час теж бачили на пікетах у підтримку мера. Карплюк ніколи не робить ставку на 1 людину. Так у Коцюбинському він визначався на кого зробити ставку на виборах мера – на Богдана Слюсаренка чи на Сергія Даніша й замовляв для прийняття рішення соціологію. Аналогічно він буде думати над кандидатурами Попсуй і Маркушина.

За інформацією моїх джерел у правоохоронних органах, зараз розгорівся конфлікт між екс-регіоналом Дмитром Христюком, який є заступником мера Ірпеня, та самим Карплюком. Христюк нібито не хоче залишати посаду заступника і може мати свої амбіції в Ірпені. Заступник, для розуміння, тримає в руках адмінресурс, який так потрібний на виборах.

Насправді в Карплюка в раді є більшість і заступника можна легко зняти. Але не виключено, що колишній соратник Карплюка Олексій Зіневич, який з ним розсварився, спробує похитнути більшість тоді, коли Карплюк подав у відставку.

Чому відставка Карплюка відбулася фактично одночасно з відставкою прокурора Чібісова?

Прокурора Київської області Дмитра Чібісова звільнили і натомість призначили нового.

Ротація не кадрова, а політична. Вона була дуже потрібна для того, щоб мер Ірпеня, якому обласний рівень БПП, за інформацією моїх джерел, дав гарантії недоторканності, почувався в безпеці. Натомість Карплюк пообіцяв перед президентськими виборами дати свою сітку на користь кандидата в президенти Петра Порошенка. Я дуже сумніваюся, що в Адміністрації Президента знають про такий політичний бартер на користь покриття одного з найкорумпованіших регіонів.

У штабі БПП на обласному рівні Карплюку повірили і вирішили загальмувати справи в прокуратурі, по яким уже вручені підозри. Карплюк відповідно має плани йти по мажоритарці на 95 окрузі (Приірпіння+Києво-Святошинський район). Округ зіллють під мера Ірпеня, аби він отримав недоторканність.

З боку коаліції в парламенті ніхто й не думає скасовувати мажоритарну систему, щоб до влади проходили такі скомпрометовані кандидати як Карплюк і їхніми голосами можна було доформатовувати більшість. Тобто виборчу реформу, яку обіцяли після Революції Гідності планомірно завалюють.

Хто такий прокурор Чібісов?

Чібісов – це прокурор, якому вистачило сміливості діяти по закону і вручити меру Ірпеня Володимиру Карплюку і депутатам Приірпіння низку підозр, зокрема щодо створення ОЗУ.

Карплюк тікав і від прокурора, і з країни, і потім несподівано повернувся. [URL=https://ukranews.com/ua/news/562500-genprokuratura-zakryvaye-ochi-na-irpinske-chykago-zmi]

Під час однієї зі втеч він обіцяв оприлюднити статтю про те, що на нього нібито здійснюється тиск з боку Адміністрації Президента.

Але цієї статі з 2016 року ми так і не побачили. Пройшло 2 роки. Тобто це була гра на публіку. А зараз, після заяви, що Карплюк збираєтсья в парламент, якщо прокуратура почне будь-які дії – він кричатиме про те, що його тисне система як опозиційного кандидата.

Як відомо, одну зі справ по Карплюку, по якій вже була вручена підозра, після його повернення, передали на Чернігівщину, де її успішно закрили. Навіщо було забирати справи від прокурора Чібісова, який дав їм хід?

Це дає підстави стверджувати, що відбулися домовленості. Чібісову в цих справах намагалися поставити політичну блокаду, але він дотримувався у цій справі принципової позиції.

Чібісов – це прокурор, який врятував Коцюбинське від вимерзання восени 2017 року, коли ми не могли включити опалення через те, що ТОВ “Мастер-Енерго”, яке перебуває у змові з партіцями мера Ірпеня, відмовилося від лімітів на газ і хотіло відібрати у громади наше майно – котельні. Прокуратура допомогла повернути майно громаді. Чібісов знайшов юридичний шлях, щоб це зробити. Облдержадміністрація зі свого боку (президентська виконавча вертикаль) не змогла добитися результату.

По табору Зоркий в Ірпені, який захотіли забудувати висотками, Чібісов готував і апеляцію, і касацію. Готувалася також скарга до Верховного Суду і активісти в Ірпені шоковані кадровим рішенням. Аналогічна ситуація по Кампі в Бучі.

“Під особистим керівництвом прокурора Чібісова впродовж 2016-2017 років команді Стопкора надавалась систематична допомога у порушенні та активізації кримінальних проваджень щодо злочинних угрупувань, які займались незаконним видобутком корисних копалин (піску) у Київській області, що завдавало сотні мільйонів збитків державі. Без керівної ролі прокурорів області навіть порушені кримінальні провадження поліцією не велись належним чином та закривались безпідставно. Після втручання прокуратури відбувався арешт дорогої техніки на місцях видобутку, піску, призначались відповідні експертизи”, – наголошує Роман Бочкала, який представляє “Стопкор”.

Два джерела, яким я довіряю на 100%, повідомили мені, що кадрове рішення відбулося без участі голови обласного осередку БПП Ігоря Кононенка. Особисто перепитати в Ігорня Кононенка в мене не вийшло. Але його позиція, яку він озвучив своїм колегам полягала в тому, що Генпрокурорр, який приймає кадрові рішення, не та людина, на яку можна натиснути. Дійсно, у справах, які стосуються Приірпіння у Юрія Луценка була завжди жорстка позиція і Чібісов працював, щоб в Приірпінні запрацювали закони.

Прокуратура в Приірпінні, яке Генпрокурор Юрій Луценко називав гангстерським Чикаго,була Мисом останньої надії. Поліція в цьому регіоні давно злива інтерес громади в угоду Карплюку. Тут немалу роль зіграв “Народний фронт”.

Я не знаю, якою буде якість новопризначеного прокурора Київської області Максима Киричука, але я сподіваюся, що він буде діяти в інтересах народу України і згідно з Законом. Але хто б не очолив прокуратуру області – новому керівнику треба час, щоб увійти в курс справ. А часу нема – парламентські вибори за рік і дві інстанції пройти в судах, щоб вирок набув сили – нереально.

Що дасть союз БПП з Карплюком?

Приірпіння – пристолична земля, яка вкрита лісами, які є ласим шматком для дерибанників і організаторів схем. Рекреаційна зона, де відбувалися дерибани за участі місцевих “батьківщинівців”. За 4 роки влади жодного корупціонера і дерибанника не посадили. Незаконний дерибан лісу – це політичний товар, який допомагає домовитися на місцевому рівні представникам навіть тих політсил, які на національному рівні конфронтують. Оскільки за 4 роки жодного дерибанника не притягнули до відповідальності – рейтинг БПП в регіоні дуже низький.

На одній з останніх сесій облради, де БПП могло б зняти голову облради представницю “Батьківщини” Ганну Старикову, депутати з партії мера Ірпеня “Нові обличчя” були в списку, який надала Старикова на прохідну, повним складом.

Тобто “Батьківщина” використала їх як сіру масовку. Це при тому, що, за моєю інформайцією, вже давно відбувалися перемовини Карплюка з обласним рівнем БПП. Також Старикова була під ГПУ, коли Нові обличчя разом з комунальниками Карпюка пікетували відомство.

Та й Тимошенко приїздила відкривати парк в Ірпені з Карплюком.

Карплюк буде грати і з БПП, і з “Батьківщиною” до президентських виборів. Більше того, про нььго тепло відгукується навіть ідейний натхненник “Основи” Сергій Тарута.

Після результатів виборів Карплюк все одно буде грати далі з переможцем – навіть якщо це буде хтось третій. Це ж матьорий учень свого прекрасного вчителя – екс-регіонала Петра Мельника, для якого 95 округ був вотчиною.

Після Революції Гідності Карплюк мав бажання очолити осередок БПП в регіоні. Але завдяки принциповій позиції нардепа Володимира Ар’єва цього не сталося. Карплюк помстився Ар’єву хвилею чорнухи.

Зараз здорове крило фракції БПП в парламенті не має впливу на політику обласного осередку. Депутата Ірпінської ради від Нових облич Юрія Денисенка навіть зробили застпуником голови ОДА. У нього є такі компетенції на виборах, які зараз, вочевидь, дуже потрібні.

І залишається питання, чи знає АП про те, якою ціною йдуть домовленості на рівні обласного осередку і корумпованого регіону, яке Луценко назвав гангстерським Чикаго.

Це загрожує зливом кримінальних справ по Карплюку. І в результаті закінчиться провалом для всіх, хто досяг домовленостей з Карплюком, і перемогою одного Карплюка. Він працює лише на себе і на свій бізнес-інтерес. Він кинув навіть свого кума – мера Бучі екс-регіонала Анатолія Федорука, коли тікав від обшуків. Мало того, що він не попередив кума, так він його зрікся. Зрікся людини, з якою стояв до хреста і хрестив дитину. Але комусь хочеться вірити, що він переможе наперсточника.

Тим часом наперсточник буде їздити по 95 округу і засівати його в кращих традиціях екс-регіонала Петра Мельника.

Можливо, хтось скаже мені, що це повна маячня і конспірологія. Якщо це так, то ми просимо про зустріч, з Генпрокурором Юрієм Луценком, щоб він пояснив громаді, яка була необхідність в тому, щоб заміняти ефективного прокурора Чібісова і які завдання стоять перед новим прокурором Київської області.

Громаді ж треба шукати єдиного і сильного кандидата, який зможе перемогти фігуранта антикорупційних розслідувань у 95 окрузі, якщо парламент завалить виборчу реформу. Виборча реформа – це порятунок для всієї України, щоб такі як Карплюк не могли потрапити до парламенту і сховатися за недоторканністю.

 

Авторка: Ірина Федорів, для УП

Екс-регіонал Христюк звільнився від Карплюка і одружився з Сюмар

$
0
0

Після оголошення мера Ірпеня про відставку з посади пішов заступник міського голови екс-регіонал Дмитро Христюк. Про це він заявив у соцмережі.

Що буде робити чиновник,  який підписав договори на виведення бюджетних коштів через ФОПа-покійника не поточнив.

Журналістка Ірина Федорів у своєму блозі про відставку Карплюка наголосила, що між Карплюком та Христюком існує конфлікт і Карплюк не бачить подальше перебування Христюка на посаді. Про це їй повідомили джерела в правоохоронних органах.

З інтервалом у кілька десятків хвилин після повідомлення Христюка про те, що він звільнився, народна депутатка Вікторія Сюмар повідомила, що одружилася з Христюком.

Це сталося після того, як журналісти написали про те, що в нардепа Сюмар і екс-регіонала Христюка може бути спільний побут.

Примітно, що побралися молодята 11 липня, через два дні після того як журналісти написали про схожіть кухонь політиків, а написала Сюмар про цю подію лише 25 липня, після того як Христюк офіційно пішов з посади заступника одіозного Володимира Карплюка.

Нагадаємо, Дмитро Христюк покинув посаду заступника голови ОДА, коли очолив комісію, яка мала розслідуватикорупційну складову в діях мерів Приірпіння. Як голова комісії він став на бік мера Ірпеня Володимира Карплюка і очолив обласний осередок партії Нові обличчя, а також список партії на виборах до облради. У його декларації на посаді заступника з’явилася квартира в Бучі, яку вінпридбав у бізнес-партнерки Карплюка.

До роботи в ОДА Христюк був 1 номером в списку Баришівської ради від Партії регіонів. Згідно з офіційними даними, він став кандидатом на відкликання, бо не відвідував належним чином сесії.

Фото на кавер: Facebook-сторінка нардепа Сюмар


Карплюк на прощання розповів про самогонний апарат та зґвалтування

$
0
0

25 липня мер Володимир Карплюк розказав анекдот про самогонний апарат та зґвалтування й попрощався з бюджетниками.

Про це в соцмережі facebook написала освітянка Анна Бєляєва, яка приїхала в Ірпінь на “збори” з Ворзеля.

“На електронну пошту дитячого садка, де я працюю, прийшов лист про збори. Там було вказано, що присутність обов’язкова. Я, як найменш зайнятий співробітник, поїхала на збори. А виїхати з Ірпеня до Ворзеля не так легко, як в’їхати, бо АТП не радує”, – розповідає Бєляєва.

За словами жінки це було “прощання з народом”, а по факту з зігнаними бюджетниками.

Бєляєва пише, що чекала чогось більшого аніж 10-ти хвилинну промову з вульгарним анекдотом на початку:

“Тривав виступ приблизно 10 хвилин. При тому, що я їхала туди півгодини, а після виступу чекала маршрутку годину, якою ще півгодини їхала назад. Але то таке. Головне – виступ. Почався він з анекдоту:

“Після тривалого обшуку в квартирі знаходять самогонний апарат.

— Так, — каже дільничний міліціонер, — будемо судити вас за самогоноваріння!

— Але ж я не гнав!

— Ну то й що – апарат же є.

— Тоді судіть і за згвалтування!

— А що, ви когось згвалтували?!

— Ні… Але апарат же є!”.

Жінка додає, що чекала й від групи підтримки Карплюка чогось більшого:

“І апофеоз всього дійства: коли Карплюк йшов проходом до виходу, присутні встали і аплодували стоячи. Чесно кажучи, я чекала більшого. Думала, прихильниці будуть кидати свої труси на сцену. Навіть плакальниць не було, які б падали йому в ноги і ридали: “На кого ж ти нас покинув?”

Наступного дня попрощатися з Карплюком під раду прийшли мітингувальники, вони вимагали, щоб Карплюк, який оголосив, що піде в нардепи по цьому ж округу, ішов з Ірпеня й не повертався.

Між учасником акції власником “Бесту” Олексієм Зіневичем, який раніше підтримував Карплюка але зараз критикує його дії, та депутатом ІМР від Нових облич Богданом Слюсаренком виникла словесна сутичка. Але після того як Зіневич запитав, чому Слюсаренко голосує за дерибанні питання на сесіях Ірпінської ради, Слюсаренко швидко втік.

Нагадаємо, 24 липня Карплюк заявив, що йде з посади мера Ірпеня й братиме участь у виборах до Парламенту по 95 виборчому округу.

Фото на кавер: ІА Погляд

Ірпінь попрощався з Карплюком

$
0
0

Мешканці Ірпеня зранку 27 липня знайшли прощальні листівки мера Ірпеня Володимира Карплюка, який 2 серпня йде у відставку, в смітниках.

Про це написала в соцмережі facebook містянка Катерина Цибуліна.

Вона виклала фото агіток з портретом Карплюка, скручених в трубочку й перетягнутих резинкою, які лежали в урнах поряд з недопалками по вул. Мечнікова. Люди їх викидали, не читаючи.

Раніше такі плакати розносили по будинках в Ірпені й примотували їх до дверних ручок квартир.

Також плакати всовували в поштові скриньки, чим люди були невдоволені й писали про це Карплюку.

Мешканка Ірпеня Михайлина Скорик зауважила, що “на листівках немає жодних реквізитів й не зрозуміло, з якого передвиборчого фонду і хто це фінансує”.

Як відомо, 25 липня Карплюк зібрав бюджетників в приміщенні міськради, щоб попрощатися. Він розповів вульгарний анекдот про зґвалтування та самогонний апарат.

“Тривав виступ приблизно 10 хвилин. При тому, що я їхала туди півгодини, а після виступу чекала маршрутку годину, якою ще півгодини їхала назад. Але то таке. Головне – виступ. Почався він з анекдоту:

“Після тривалого обшуку в квартирі знаходять самогонний апарат.

— Так, — каже дільничний міліціонер, — будемо судити вас за самогоноваріння!

— Але ж я не гнав!

— Ну то й що – апарат же є.

— Тоді судіть і за згвалтування!

— А що, ви когось згвалтували?!

— Ні… Але апарат же є!”, – розповідає освітянка з Ворзеля Анна Бєляєва.

Нагадаємо, 24 липня Карплюк заявив, що йде з посади мера Ірпеня й братиме участь у виборах до Парламенту по 95 виборчому округу.

Семко йде від Карплюка і цитує вірші про ідіотів і жлобів

$
0
0

В одній з Ірпінських груп соцмережі facebook з’явилася інформація про те, що заступниця мера Ірпеня Володимира Карплюка екс-регіоналка Наталія Семко йде з посади.

Про це написала мешканка Ірпеня Михайлина Скорик, посилаючись на власні джерела.

Також Скорик зазначила, що факт звільнення їй підтвердили але дата звільнення ще невідома.

Користувачі соцмережі також оприлюднили скрін зі сторінки Семко, де вона раніше виклала вірш без авторства про те, що важко жити серед ідіотів. Припускають, що саме у цьому вірші криється відповідь на питання, чому Семко може піти з посади.

Редакція “Громади Приірпіння” звернулася за коментарем до Наталії Семко. Чиновниця не спростувала але й не підтвердила цю інформацію:

“Я пока ніякої інформації не даю. Дякую вам величезне за хвилювання. Пізніше”.

Нагадаємо, днями Дмитро Христюк пішов з посади заступника Карплюка. Раніше журналістка Ірина Федорів повідомляла, що у Христюка з Карплюком конфлікт.

Як відомо, Карплюк заявив, що йде з посади мера Ірпеня й буде балотуватися в нардепи по 95-му округу.

Підозрюваний Христюк: чому чоловік Сюмар має відповісти за зроблене в Ірпені

$
0
0

Голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформполітики Вікторія Сюмар кілька разів публічно звинувачувала Віктора Медведчука в замовній кампанії проти неї.

Причиною скандалів став так званий будинок матері в селі Михайлівська Рубежівка під Києвом, де, судячи з фотографій у соціальних мережах, часто проводив час і святкував більшість свят у 2018 році її нинішній чоловік Дмитро Христюк. Досі  перший заступник голови Ірпінської міської ради.

З Ірпеня ця історія виглядає набагато прозаїчніше, ніж з високих Печерських пагорбів. Оскільки в останньому інтерв’ю УП Вікторія Сюмар, схоже, свідомо оминала будь-які згадки про Дмитра Христюка, було б добре з її боку пояснити низку запитань, які все ще дуже цікавлять Ірпінь.

Ми звикли, що в період війни Путін дотягується в найглухіші села. Але не в цьому випадку, пряма дорога всього скандалу веде на Ірпінь.

Це передмістя Києва – таке собі українське задзеркалля. Ти можеш бути поважною людиною в столиці і при цьому абсолютно ніким в Ірпені. І навпаки – “велика людина” по-ірпінськи здебільшого є нікому не відомою за київськими мірками.

Саме так наше передмістя зіграло в злий жарт з Вікторією Сюмар. Вона думає, що атакують її, а насправді – його. І вже давно.

Адже перший заступник міського голови Дмитро Христюк, який майже три роки ставив підписи на документах і виконував обов’язки мера за відсутності Володимира Карплюка, – добре відома в Ірпені людина. Будь-яка поінформована продавщиця на ірпінському базарі (а там таких більшість) розкаже вам про Христюка більше, ніж усі медіа Медведчука разом узяті.

В Ірпінь, як відомо, Дмитро Христюк потрапив з посади заступника голови Київської облдержадміністрації в серпні 2015 року.

Його з надією зустріли борці за збереження зелених зон у складі робочої групи, що мала б розслідувати беззаконня. Натомість він отримав крісло першого зама в місті і став, зокрема, курувати розподіл комунальної землі та майна між “правильними” АТОвцями.

Його другий зашквар стався в 2016 році. В уточненій декларації чиновника з’являється машина – Тойота Venza 2013 року випуску за 690 тисяч гривень при сукупному річному доході держслужбовця на рівні 202 тисячі гривень.

Після такого місцеві журналісти починають активно стежити за матеріальним станом Христюка і з’ясовують, що держслужбовець придбав не лише авто, а й двокімнатну квартиру в Бучі – 55 квадратних метрів за за 270 тисяч гривень. Продавцем виявляється співмешканка Володимира Карплюка – Наталя Бойчук.

Не задеклароване вчасно майно стає приводом для перевірки й ухвали Ірпінського міського суду про визнання Христюка винним в адміністративному порушенні за частиною 2 статті 172-6 КУпАП, де йдеться про невчасне повідомлення у зміні майнового стану. Це сталося явно до появи Вікторії Сюмар в його особистому житті.

На тлі антикорупційного скандалу Дмитро Христюк починає друкувати в соцмережах позитивні фотографії, зокрема, викладає світлини власних кулінарних талантів. Усі фото зроблені на різних кухнях, що посилює підозри про те, що чиновник живе не в одній квартирі.

Проте штатні спікери Ірпінської ради на повному серйозі переконують, що, придбавши двокімнату квартиру і Тойоту, Христюк – “повний безсеребреник“. Чим лише підігрівають увагу до його статків.

Запитання до Дмитра Христюка також виникають у Київської обласної прокуратури. Ключове звинувачення на його адресу полягає в підписанні мільйонних контрактів на ремонти шкіл та доріг у місті з – увага! – приватним підприємством, оформленим на мерця.

Гроші отримувало не лише ПП “Віталій Дасюк”, який помер у 2012 році, а й фіктивна фірма “Буденергосоюз”, зареєстрована на цього ж покійника після його смерті. Деталі цієї оборудки є в розслідуванні журналістів “Слідство.інфо” – “Безсмертний ФОП“.

Влітку 2017 року справа про підприємця-мерця доходить до Шевченківського суду міста Києва. Дмитро Христюк отримує запобіжний захід – домашній арешт на 60 діб до 29 жовтня 2017 року.

У звинуваченні прокуратури йдеться не лише про створення злочинної організації разом з Володимиром Карплюком та його заступницею Лідією Михальченко, про використання підроблених документів, а й про незаконне зберігання зброї, яку “альфівець” Дмитро Христюк начебто знайшов на парковці біля будинку й приніс додому, забувши повідомити про знахідку поліцію.

Суд зобов’язав Христюка здати закордонний паспорт і не відлучатися з квартири в Бучі з 22:00 до 6 години ранку, а також не контактувати з іншими фігурантами справи. Проте той продовжував їздити на роботу в Ірпінь, лаяв прокуратуру через ФБ і викладав фото нових страв з нових кухонь.

9 жовтня 2017 року рішення першої інстанції підтримують в апеляції.

“При розгляді клопотання, слідчим суддею з’ясовано, що наведені в ньому дані свідчать про наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_3 кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.255, ч.4 ст.28, ч.5 ст.191, ч.4 ст.28, ч.1 ст.205, ч.4 ст.28, ч.3 ст.358, ч.4 ст.28, ч.1 ст.366,ч.1 ст.263 КК України.

Обставини, що дають підстави підозрювати ОСОБА_3 у вчиненні зазначених кримінальних правопорушень, слідчий виклав з посиланням на матеріали кримінального провадження, що їх підтверджують”, – сказано в ухвалі Апеляційного суду міста Києва.

Але вже 3 листопада 2017 року та сама суддя Шевченківського районного суду Лідія Щєбуняєва відмовляє прокуратурі в продовженні домашнього арешту. Справа Дмитра Христюка про “Безсмертний ФОП” та підозри про інші злочини повністю зникають з інформаційного поля.

За збігом обставин, саме 16 жовтня 2017 року, тобто через тиждень після апеляції і за два тижні до розгляду продовження арешту, Дмитро Христюк змінює статус у ФБ на романтичний “у стосунках”, який лайкає Вікторія Сюмар.

Протягом наступних місяців у ФБ-профілі Христюка з’являються фотографії, де все вказує на те, що він переїхав у приватний будинок. Чиновник перестає змінювати кухні, викладаючи десятки фотографій з нової локації.

Там Христюк не тільки готує улюблені страви, а й позує біля ялинки, обтирається снігом, обнімається з собакою, займається спортом, садить дерева, милується сірим котом. На багатьох світлинах його явно фоткає інша людина.

По ділянці соснового лісу, що потрапляє в кадр поруч з будинком, в Ірпені розуміли, що це не наше місто, адже такого лісу поруч з приватним сектором тут більше немає – після хаотичної забудови висотками впродовж 2015-2018 років.

У квітні 2018 року, наприклад, були підозри, що це могли бути Підгірці, де, згідно з однією зі старих декларацій, перший заступник міського голови мав земельну ділянку.

І аж коли містом поповзли чутки про те, що обраницею Христюка може бути Вікторія Сюмар, було досить просто співставити світлини з двох ФБ-акаунтів, щоб встановити, що це одна й та сама кухня.

Тож, слідуючи поясненням Вікторії Сюмар, Христюка в будинку її мами могли фотографувати троє осіб – мама, сестра або ж вона сама. Чому б не пошукати “агентів Медведчука” в цьому вузькому колі, раз викриття сталося завдяки цим фото?

Якщо ж аналізувати скандал без жартів, то він значно глибший для репутації Вікторії Сюмар, ніж вона намагається пояснити. В Ірпені звинувачення на адресу Христюка вважають надто серйозними, щоб перестати запитувати після його одруження.

Навпаки, від народного депутата і її обранця чекають відповіді по суті: чому заглохло розслідування про мільйони, прокручені через підприємця-мерця? Адже на документах стоїть підпис Дмитра Христюка.

Це запитання без відповіді дуже заохочує місцевих чиновників продовжувати дерибанити бюджет та комунальне майно надалі.

І, відповідно, дуже засмучує тих мешканців, які розраховують відновити дію законів України на території міста.

Авторка: Михайлина Скорик, мешканка Ірпеня, спеціально для УП

Журналісти зустрілися з новопризначеним прокурором області Киричуком

$
0
0

Максиму Киричуку, який нещодавно очолив прокуратуру Київської області, журналістки Ірина Федорів та Олена Жежера повідомили про проблеми, які є не вирішеними в регіоні й обговорили спільні напрямки діяльності.

Зокрема, Ірина Федорів підняла питання можливого зриву опалювального сезону в селищі Коцюбинському через ТОВ “Майстер-енерго” та не розкритих кримінальних проваджень за фактом побиття активістів в регіоні.

“Це дуже позитивно, що новий прокурор не відмовив журналістам у зустрічі. Ми наголосили на тому, що як і торік для Коцюбинського питання № 1 це опалення. Ми маємо раз і назавжди закрити питання по ТОВ “Мастер-Енерго”, в якого ОДА не забирає ліцензію і тим самим наражає не лише громаду Коцюбинського, а й інший населені пункти Київщини. Окрім опалення, для Коцюбинського є ключовим питання щодо кналізації по вул. Бакала, яка насправді не функціонує і за яку з бюджету намагаються вивести кілька мільйонів”, – розповідає Ірина Федорів.

“Третє питання, яке ми піднімали перед прокурором області – це питання безпеки в регіоні. У нас безкарно б’ють активістів і членів ТВК. Ми за рік так і не почули від правоохоронців, хто став замовником найрезонанснішого побиття. Нагадаю, голову ТВК Людмилу Демченко жорстоко побив боксер за 1 000 грн. Після зустрічі з прокурором ми мали зустрічі з профільними заступниками, з якими обговорили також ситуацію в регіоні”, – додає Федорів

Олена Жежера надала Киричуку список нерозслідуваних поліцією справ, які стосуються незаконної діяльності посадових осіб Бучанської та Гостомельської рад. Переважно це питання незаконного виділення та знищення лісу, а також оформлення землі на підставних осіб та причетність до підробки заяв та підписів начальницею архітектурного відділу Бучанської ради Валентиною Ткаченко. Ці питання були перенаправлені для розгляду заступнику прокурора області Ігорю Грабцю.

“Вдалося детально поспілкуватися з Ігорем Грабцем та з’ясувати, на якому етапі перебувають розслідування з вирубки лісу в Гостомелі та в Бучі. Мова йшла, зокрема, про скандальну вирубку лісу в Гостомелі біля ЖК “Чеській  двір” та в Бучі поблизу ЖК “Кампа”. Грабець повідомив, що по “Кампі” прокуратура зараз готує апеляційну скаргу й вони мають досить сильну позицію у цій справі. По Гостомелю прокуратура готує ще одне клопотання з іншими підставами на накладання арешту на земельну ділянку, на якій днями забудовник вирубав майже всі дерева”, – розповідає Жежера.

“З позитивного, що вдалося дізнатися від Грабця – так зване “Бучанське межигір’я”, яке раніше нотаріус з Ямполя незаконно повернув у власність діда Ігоря Калєтніка, знову повернуте у власність держави. Прокуратурою області, за клопотанням Грабця, подано позов до суду щодо бездіяльності Кабінету міністрів в питанні демонтажу паркану 8-ми метрової висоти, який встановив навколо 14 га лісу в Бучі Калєтнік”, – додає Жежера.

Як відомо, 20 липня Генпрокурор Юрій Луценко звільнив прокурора Київської області Дмитра Чібісова без пояснення причин. На його місце Луценко призначив Максима Киричука, який до цього очолював прокуратуру Волинської області.

Viewing all 315 articles
Browse latest View live