Quantcast
Channel: Ірпінь | Громада Приірпіння
Viewing all 315 articles
Browse latest View live

Чи потрібно допомагати фронту?

$
0
0

“Нам не страшні російські воші – нам страшні українські гниди”
(2-й Голова Директорії УНР Симон Петлюра)

Ірпінці відправили чергову допомогу на фронт. Буденна і благородна справа. Тішуся, що маю громаду, яка здатна оперативно реагувати на потреби наших вояків.

І, як завжди, обмежився б дякувальним постом у ФБ, де згадав би всіх благодійників, які тому посприяли, але цього разу вирішив дати матеріал трохи  розлогіше і з певним наголосом.

На бойові позиції на Українському Сході стала славетна бойова бригада. Позиції нові і потребують швидкого бойового облаштування та укріплення для виконання бойових задач. Негайно отримав замовлення на поставку звичайних побутових мішків та поліетиленової плівки для облаштування бойових позицій та побутових приміщень.

Для піхотинця звичайний побутовий мішок – це “бронежилет у кишені”! Компактний та легкий до наповнення, але  якщо  вже наповнений, то це і прихисток, і безпека.

Коли похідна група висувається на заняття нових позицій, мішки завжди з собою. Зайшла така група на нову висоту, дивись, під ранок уже і опорник насипався.

Такі мішки і живуть то не довго – бо і сонце, і обстріли, і зміна погоди дарують життя їм лиш на пару місяців, а іноді і того менше! Життя ж солдата, для нас безцінне.

Плівка ж потрібна для перекриття бліндажів під насип та від дощу. Зрозумілі і прості речі навіть для цивільної людини, що далека від польового життя! Я негайно розмістив по групах у Фейсбук пост-оголошення “Купи мішок – врятуй солдата” і задля уникнення спекуляцій навіть запропонував приносити  саме мішки, а не перераховувати гроші!


Але негайно отримав звинувачення, негативні коментарі та осуд на свою адресу за цю ініціативу. Зразу знайшлись  “військово-політичні експерти”, що висунули декілька версій “мішечної зради” у стилі “нам тут “з диванів” краще видно, що потрібно фронту”.


І понеслась по безкрайніх просторах Інтернету “разгон зрады, допомогаторы армии, предвыборный пиар”!

На що розраховували ці  критикани? До  чого  підбурювали? Ми ж знаємо, що  бідні й нещасні ті люди, що постійно сумніваються! Бо ж свідомість їх кидає в різні боки, як на морі від кільової чи бічної хитавиці …

І тільки одні ліки є проти цього: протиставити дійсність натиску їх хворобливої  уяви. Ми ж доставили першу тисячу мішків за потребою і не припиняємо збирати необхідне і надалі!

А я лиш хочу знову подякувати нашим благодійникам і жертодавцям за їх безкорисне служіння Нації і допомогу ЗСУ:

Василю Скрипі, Миколі Дворнику, Олександру Шеметуну, Роману Погорілому, Володимиру Паламарчуку, Євгену Домбровському, Оксані Недашківській, Ользі Матюшиній, Світлані Матушко, Богдану Мельничуку і  тим незнайомим українцям, які, долучившись  до акції, воліли залишитись невідомими нам.

І особлива подяка  90-літній ірпінчанці Наталії Володимирівні, яка,маючи на утриманні хвору сестру, передала для фронту 20 гривень і якій я обіцяв, що її внесок також дійде до військових! Знаю, що куплені на Ваші кошти мішки, обов’язково врятують комусь життя, а Ваш приклад спонукатиме багатьох молодих не забувати, що у цій війні нам не достатньо Миру, бо  нам потрібна ще і  Перемога.

Тримаймо порох сухим, допомагаймо армії та плекаємо нашу Перемогу разом з нашими військовими! Бо лиш разом ми Сила!!!

Автор: Ігор Домбровський, депутат Київської обласної ради від ВО “Свобода” 


Ціна в комунальні садочки Ірпеня – 1000 доларів хабаря

$
0
0

У нас в Ірпені, щоб потрапити у муніціпальний садочок (у той, за який заплатили гроші у вигляді податків) треба “інвестувати” 1000 баксів керівництву. Але, в тебе просто так ніхто не візьме “внесок”. Треба “по рекомендації через знайомих” (дати хабаря, щоб отримати право дати хабар ггг).

В принципі, людей, що дають хабар, важко осудити. Вони поставлені в дуже вузькі рамки – або плати, або сиди вдома, або йди до приватного садочку.

Одні знайомі спочатку ходили на півдня (десь за 4500 грн), а потім вирішили “порєшать”. Логіка цілком зрозуміла. Краще один раз заплатити 28 тис. грн (по сьогоднішньому курсу) і мати повноденний садочок до кінця школи або платити щороку 40500 (це якщо 9 міс. х 4500).

Скажу із власного досвіду, що коли у житті трапляються періоди “голодних ігор”, то ця стаття витрат дуже відчутна (нам свого часу прийшлося домовитися про розстрочку платежів на 4-5 міс., інакше просто доведеться забирати дітей із закладу)

Серед активістів часто лунають нарікання на побутову корупцію українців. Багато просвітницьких антикорупційних проектів спрямовані на протидію побутовій корупції. Я не вірю у тезу, що “наш народ від самого початку хитрожопий”. На жаль, в нас існують великі корупційні схеми, які примушують простих людей до корупційної поведінки. Прибрати схеми і точно менше прийдеться витрачати сил на антикорупційне просвітництво.

П.С. До речі, мені цікаво, які ще є розцінки на “вступ до садочка” в інших містах України, Києві (якщо, звісно є така проблема)?

Нагадаю, у квітні оприлюднив ТОП 10 причин, чому не варто купувати житло в Ірпені.

Фото на кавер: Ірпінь Онлайн

Автор: Микола Малуха – Комунікацінйи директор “Ціна держави”, мешканець Приірпіння

Екс-чиновники Карплюк та Христюк подалися в псевдожурналісти

$
0
0

Голова партії “Нові обличчя” та колишній мер Ірпеня Володимир Карплюк разом зі своїм екс-заступником Дмитром Христюком, який був членом Партії регіонів, бігають з мікрофоном па парках.

На мікрофоні намальований логотип ITV – це інформаційне агенство, засновником якого є БФ “Фонд громади Приірпіння”, який очолювала Анастасія Попсуй – чинна в.о. голови мера Ірпеня, партія “Нові обличчя”.

Екс-чиновники, передаючи мікрофон один одному, заявляють на камеру, що будуть розповідати про “брехню псевдожурналістів”.

Зупиняються Карплюк та Христюк усього на чотирьох об’єктах – двох парках, садочку “Колібрі”. Як відомо в садках Ірпеня за прийом дитини вимагають хабар 1 тис. доларів. Також екс-чиновники були у майбутній школі, яку, як переконують псевдожурналісти, будує для громади Ірпеня депутат від “Нових облич” Ігор Оверко, в декларації якого 586 квартир.

Від однієї локації до іншої псевдожурналіст Карплюк їде на автомобілі, часто жестикулюючи й не тримаючись за кермо.

У колеги Карплюка псевдожурналіста екс-регіонала Христюка – менше виступів, ніж у голови партії.

Одна з обраних Карплюком локацій – це сміттєві баки, встановлені на набережній. Карплюк сидить на одному з ний й розповідає про річку Ірпінь.

“Це типова практика сьогодні для політиків позиціонувати себе як журналіст або ведучий, оскільки до журналістів, волонтерів і громадського сектору більша довіра ніж до політичних партій і політиків. Громадський рух ЧЕСНО вже писав про колишнього “укропівця” Купрія, про нардепа ведучого Рабіновича, про нардепа Добродомова. Але принаймні ці політики роблять те, що називається авторськими телепрограмами”, – розповідає журналістка Ірина Федорів.

“Такого чуда, щоб 2 політики бігали по парку й передавали один одному мікрофон, світ ще не бачив. У великих партій, в яких є гроші – є секретар, є студія, а оскільки в “Нових облич” нульовий звіт, то вони виглядають як два студенти з одним мікрофоном”, – додає Федорів.

Нагадаємо, Громадський рух ЧЕСНО писав, що партія “Нові обличчя” існує лише на папері. За 2017 рік на рахйунки партії внесків практично не надходило.

Наприкінці літа Карплюк подав у відставку з посади мера Ірпеня. Він заявив, що піде в нардепи по 95 округу, до якого входить Приірпіння і частина Києво-Святошинського району. Перед цим чиновник обіцяв, що повернеться з посади мера Ірпеня у бізнес.

Перевірка з Ірпеня: у підручнику росмови вирішили заклеїти сторінку з пропагандою

$
0
0

13 вересня пообіді до Коцюбинського ліцею прийшла перевірка. Про те, що перевірка приїде в селище? напсала на сторінці Facebook  в. о. Ірпінського голови Анастасія Попсуй (“Нові обличчя”) після публікації на сайті “Громади Приірпіння”.

За результатами перевірки було вирішено заклеїти сторінку з проросійською пропагандою білим листком.

До складу комісії увійшли заступниця міського голови Марія Попруга – голова комісії та члени комісії – фінансистка Ірина Мосонзенко,  юристка Оксана Залужняк, начальник відділу освіти Ірпеня Олег Білорус та голова батьківського комітету 3-го класу Коцюбинського гуманітарного ліцею Ірина Маслюк.

Участь в обговоренні також взяли депутатка Коцюбинської ради Олександра Куцан та депутат Київської облради Ігор Домбровський.

“Перевірка тривала 2 години. Вона проходила в одному з кабінетів школи. Представники Ірпінської ради одразу почали запитували в директорки Тамари Нетяги, як цей підручник у такому вигляді міг у школі перебувати 5 років. Довго обговорювали, чому протягом цього часу у школі нікого не здивував його зміст. В результаті обговорень підручник вирішили не вилучати, а заклеїти сторінку білим листком”, – розповідає одна з членів комісії мама третьокласниці Ірина Маслюк.

“Щодо наліпок, про які розповідає Міносвіти, про них ніхто не чув – ні директорка школи, ні начальник відділу освіти, ні представник Ірпінської ради. Нетяга сказала, що перевірила електронну пошту – всі вхідні листи з 2013-го року й жодного розпорядження щодо використання підручника з російської мови не знайшла. Те ж саме сказали й відділ освіти та міськрада. Всі вперше чули про ці наліпки”, – зауважує Маслюк.

Мати учениці молодшої школи також наголошує, що в результаті роботи комісії їй вдалося з’ясувати, що навчальний план можна переписати, не дивлячись на те, що Нетяга запевняла про неможливість цього процесу:

“Представник відділу освіти сказала, що нам зможуть змінити навчальний план, зроблять 3 уроки англійської мови і 1 урок російської факультативно, від якого можна буде за бажанням відмовитися. Порадував і начальник відділу освіти, який заявив, що треба було йому раніше сказати, а не писати в соцмережі”.

Напередодні засідання комісії родичі Нетяги у соцмережі ображали Маслюк:

“Невістка директорки школи Тамари Нетяги написала про мене в соцмережі facebook ” в сєм’є нє бєз урода”. Тобто, на її погляд, ті, хто хоче вчити українську мову – уроди?!!! Це позиція її сім’ї?! Також почали мені звинувачувати у “внєзапному патріотизмі” – це взагалі нонсенс. Патріотизм – це щось непристойне?! Ось такі люди захищають нашу директорку”.

Як відомо, батьки Коцюбинського гуманітарного ліцею занепокоєні тим, що в підручнику російської мови, який роздали учням 3-го класу, прославляють велич Росії та розповідають про її непереможність.

Приєднання Коцюбинського до Києва: Сиротюк спростовує маніпуляції з сміттєпереробним заводом і кладовищами

$
0
0

27 вересня Київрада відголосувала звернення до парламенту щодо приєднання селища Коцюбинське до столиці. Після голосування в соцмережі депутат Ірпінської міської ради Богдан Слюсаренко (фракція Нові обличчя) Богдан Слюсаренко поширив виступ голови фракції “Свобода” в Київраді Юрія Сиротюка:

“Особенно те, кто так сильно хочет в Киев. Послушали? А теперь выбирайте, что же первое должно появится у нас в поселке – новое киевское кладбище, мусорный полигон, вонючие очестные сооружения как в Бортничах или СИЗО? Ну а что? Киеву же некуда развиваться! Вот вся правда о “благих” намерениях киевской власти и тех, кто так продвигает “киевскую” идею”, – коментує виступ голови фракції “Свобода” депутат Ірпінської міської ради Богдан Слюсаренко, який сам заявляв виборцям, що він  підтримує ідею щодо приєднання до міста Києва.

Голова фракції Свобода у Київраді Юрія Сиротюк наголошує, що його слова були неправильно витлумачені політиком з Ірпеня, який не зрозумів, що мова йшла про агломерацію:

“Під час Виступу в Київраді щодо питання Коцюбинського фракція підтримала до парламенту і погоджується з волевиявленням громади селища, яка бачить своє майбутнє в столиці. Але, окрім питання по Коцюбинському, я говорив під час виступу про те, що Києву дійсно від області треба інші додаткові території, зрозуміло, що це не селище Коцюбинське. У Коцюбинському нема землі і нема теж, наприклад, де ховати людей, тому коли Коцюбинське стане частиною Києва – нам доведеться спільно вирішувати такі болючі питання і для Коцюбинського, і для Києва за рахунок додаткових земель Київської області. Київ як столиця вже не має куди рости, як і Коцюбинське, яке з усіх сторін обмежене лісом. А потреби громади у кладовищі є, й у місцях утилізації сміття є проблема. І тому з областю і для мешканців Києва і для майбутніх киян Коцюбинців нам треба вести злагоджену роботу для вирішення цих питань. Глобально це може вирішити велика агломерація довкола Києва.”
Нагадаємо, що в Мін’юсті запевнили, що шукають інші можливості перенесення Лук’янівського СІЗО за межі столиці. Заступник міністра запевнив, що приєднання до столиці селища Коцюбинське жодним чином не вплине на це питання.

Асоціація міст про об’єднання Києва і Коцюбинського: хотілося б, щоб парламент прийняв постанову на користь жителів

$
0
0

Київ та Коцюбинське повинні об’єднатися, оскільки це відповідає урбаністичному підходу, який застосовується у світовій практиці. Про це заявила заступниця виконавчого директора Асоціації міст України Людмила Даменцова в ефірі телеканалу Київ.

Даменцова наголосила, що Київ не підпадає під дію закону, який дозволяє містам обласного значення приєднувати до себе сусідні населені пункти.

“Місто Київ має спецстатус, а цим законом можуть скористатися міста обласного значення. У Київській області вже скористалися цим законом місто Буча та місто Ржищів. Житомир прийняв таке рішення. Є законопроект про міські агломерації. Але це лише законопроект. Тому зараз можна вирішити це питання з містом Києвом і селищем Коцюбинське через постанову Верховної Ради України.  Асоціація міст України підтримує цей процес, оскільки це вирішення питань життєдіяльності. Близько 90 % працює в місті Києві сплачують тут податки, а послуги отримують в Ірпені, Ворзелі. Саме в цьому є нерівність. Дуже хотілося б, аби Верховна Рада прийняла відповідну постанову. Було б дуже добре якби це рішення було на користь жителів Коцюбинського”, – наголошує Даменцова.

Представниця Асоціації міст України зауважує що про добровільність цього об’єднання свідчать результати громадських слухань, які були проведені в слеищі за ініціативи громади 3 березня 2018 року. Майже 61 % висловився за приєднання до Києва.

“Не 20, не 40, а це 61 %. Люди прийшли і розповіли, де вони бажають далі жити, де бажають отримувати послуги. Це є волевиявлення жителів. 9 місяців не відбуваютсья засідання сесій (в Коцюбинському – прим. ред.) і не приймаються ніякі рішення. Це прикро чути. Інші громади планують своє майбутнє на декілька років. Як створювати робочі місця. Все на користь людині. Думають комплексно. Дуже шкода, що наразі відбувається така ситуація коли люди змушені доводити, що їм треба якісніші послуги. Вони готові приєднатися до міста, де є суміжна територія, де 90 % людей працює. Тож сподіваюся, що ВРУ прийме рішення на користь жителів”, – резюмує Даменцова.

Забудова табору “Зоркий”: Як виконавчі органи Ірпінської ради допомагають забудовнику

$
0
0

Координаційний штаб з захисту табору “Зоркий” спільно з фахівцями та правозахисниками продовжують захищати його територію від незаконної багатоповерхової житлової забудови.

Ми впевненні, що тільки нові судові процеси (в усіх можливих юрисдикціях) вже за участю громади дозволять відновити справедливість та законність.

Чи можна вважати, що поставлена остаточна крапка у вирішенні питання законності зміни цільового призначення спірної земельної ділянки?

Той, хто уважно вивчив рішення судів у справі № 911/3721/16 може стверджувати однозначно – НІ!

Не треба бути фахівцем, щоб зрозуміти. Усі “рішення” судів написані під копірку й не в стінах суду. Це означає, що ми маємо справу із явною маніпуляцією, корупцією та шахрайством.

Тому, єдиний шлях для  відновлення справедливості та законності, це нові довготривалі судові процеси  в судах усіх юрисдикцій та притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які нехтують правами громадян та порушують українське законодавство.

А ось і нові докази службових злочинів посадових осіб відділу містобудування та архітектури та інспекції ДАБК Ірпінської міської ради.

27 травня 2018 року відбулись громадські слухання,  в тому числі і щодо планування розвитку території кварталу табору “Зоркий”, що обмежений вулицями Київська, Лермонтова, Пушкінська, Лисенка.

На цих слуханнях був присутній представник власника земельної ділянки Білецький Р.Б., що вказує на легітимність ухвалених рішень.

Громадою було ухвалене рішення про скасування незаконного рішення Ірпінської міської ради від 19 травня 2016 року № 824-14-VII “Про затвердження проекту землеустрою ПП “ДЕМЕТРА ФІЛ”.

Крім того, усі присутні проголосували  за введення мораторію на 3 роки на будь-яке нове будівництво та реконструкцію будівель і споруд на території колишнього дитячого табору “Зоркий” по вул. Пушкінська, 64/68.

Протокол громадських слухань у відповідності із законодавством і у визначенні терміни був офіційно направлений (поданий) в Ірпінську міську раду і 20 червня 2018 року був розглянутий на 52 сесії.

Більше того,  мешканці міста, члени кооперативу “Світ Хоум 2”   та громадські організації  неодноразово звертались до виконавчого комітету, Ірпінського міського голови Володимира Карплюка та в.о. голови Анастасії Попсуй із проханням дотримуватись містобудівної документації, будівельних норм та правил при  комплексній забудові цієї території.

Нагадуємо, що згідно будівельних норм, якими, зокрема, є ДБН 360 – 92 “Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень” (діяли до 01. 09.2018 року), – санітарна відстань житлової забудови від меж земельних ділянок курортно-рекреаційних установ слід приймати не менше 100 метрів.

Ці застереження зазначенні і в п. 6.11. Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів, де вказано, що санітарна  відстань від меж земельних ділянок санаторно-курортних і оздоровчих закладів, до житлової забудови, установ комунального господарства і складів слід приймати 500 м (в умовах реконструкції не менше 100 м).

Тим паче, що відповідно до ст. 26 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” виконком Ірпінської міської ради мав би вживати заходи щодо організації комплексної забудови територій цього кварталу відповідно до вимог цього Закону.

Але усі ці звернення громадян та громадської організації  закінчувались відписками, що наводить на думку про те, що факти порушення містобудівного законодавства при будівництві багатоквартирних будинків інспекцією ДАБК Ірпінської міської ради умисно не перевіряються.

Як наслідок, службова недбалість виконавчих органів Ірпінської міської ради вже  призвела до хаотичної забудови міста без врахування законних соціальних, екологічних, економічних та інших спільних інтересів мешканців Ірпеня.

Поглядаючи не бездіяльність місцевої влади, нехтуючи будівельними нормами, правилами  та містобудівною документацією, забудовник розпочав будівництво на території колишнього п/т “Зоркий”.

У даний час мешканці міста Ірпінь самотужки чинять спротив незаконному будівництву, організовуючи акції громадянської непокори.

Ми вже неодноразово звертались з приводу незаконного будівництва до місцевої прокуратури та поліції, але, на жаль, правоохоронні органи не стають на захист інтересів простих громадян.

Особлива стурбованість у мешканців Ірпеня викликана тим, що досі відсутній детальний план території кварталу обмеженого вулицями Пушкінська, Лермонтова, Київська та Лисенка.

Саме розроблений за участю мешканців міста Ірпінь та затверджений Ірпінською міською радою детальний план території кварталу “Зоркий” на площі 3.67 га дозволив би врахувати інтереси як громади так і забудовника.

Ми звертаємо увагу, що забудовник ТОВ “СКІФТ” ставить за мету уникнути комплексної забудови кварталу і планує здійснювати будівництво окремих будинків, при цьому навмисно відмовляється від розробки  детального плану території.

Не зважаючи на це, нам стало відомо, що начальник відділу містобудування та архітектури Ірпінської міської ради Михайло Сапон затвердив містобудівні умови та обмеження для проектування об’єкту будівництва “Будівництво багатоквартирного житлового будинку за адресою м. Ірпінь, вул. Пушкінська 64/68″  замовнику  ТОВ “Скіфт”, а начальник інспекції ДАБК Ірпінської міської ради Камишан Я.В. у вересні 2018 року видав дозвіл на виконання будівельних робіт.

Сапон та Камишан не могли  не знати  про існування обмежень навколо цього кварталу і які відображенні на схемі планувальних обмежень міста Ірпінь.

Саме ці планувальні обмеження вимагали від виконавчих органів ІМР при видачі вихідних даних та дозволу на будівництво дотримання санітарних відстаней від меж земельних ділянок курортно-рекреаційних установ та будинків відпочинку.

Крім того, згідно частини 7 ст. 29 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” доступ до відомостей про надані містобудівні умови та обмеження мають здійснюватись безоплатно через офіційний веб-сайт уповноваженого органу містобудування та архітектури.

Констатуємо, що офіційний веб-сайт уповноваженого органу містобудування та архітектури Ірпінської міської ради відсутній.

Також, станом на 02.10.2018 року, на офіційному сайті Держархбудінспекції України відсутні і данні про виданий дозвіл на виконання будівельних робіт за адресою м. Ірпінь, вул. Пушкінська 64/68.

Все це наводить на думку, що це будівництво  без відповідного паспорту об’єкта будівництва та утаємничених дозволів  є незаконним.

Пригадались два недавні виступи Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та Генерального прокурора України Юрія Луценка, в яких дві найвищі посадові особи держави оголосили війну “будівельній мафії”.

Саме зараз є можливість їхнім підлеглим підтвердити на ділі, що слова не розходяться із справами.

А ми запевняємо,  що у громади вистачить кваліфікації, терпіння та мужності для перемоги.

Авторка: Анна Шаповалова, мешканка Ірпеня

Ірпінь: Табір “Дружба”повернули громаді

$
0
0

Рішенням Верховного Суду України відновлено права держави на земельну ділянку рекреаційного призначення колишнього табору “Дружба”. Про це повідомляють у прес-службі прокуратури Київської області.

За клопотанням прокуратури Київської області повернуто з незаконної оренди земельну ділянку рекреаційного призначення колишнього табору “Дружба”, цільове призначення якої було змінено усупереч вимогам чинного законодавства.

“Так, у 2007 році посадовими особами Ірпінської міської ради всупереч вимог земельного законодавства передано приватному підприємству в оренду земельну ділянку площею 3,2903 га та вартістю 2,5 млн грн. При цьому, рішеннями ради вказану земельну ділянку надано для обслуговування житлово-оздоровчого комплексу та визначено цільове призначення земельної ділянки – землі громадської та житлової забудови без розробки та погодження в установленому законом порядку проекту землеустрою, чим незаконно змінене її цільове призначення”, – повідомляють у прокуратурі.

“Крім того, приватним підприємством було розпочато підготовчі роботи з будівництва багатоквартирних житлових будинків без отримання дозвільних документів. Реагуючи на виявлені порушення , прокуратурою області скеровано до суду позов про визнання незаконними та скасування рішень ради, визнання недійсним договору оренди та повернення земельної ділянки територіальній громаді, який рішенням Господарського суду Київської області задоволено в повному обсязі”, – йдеться на сайті відомства.

план

Разом з тим, судом апеляційної інстанції вказане рішення скасовано.

Мешканка Ірпеня Неля Лавровська, яка вже 4 роки бореться за відновлення справедливості, говорить, що це не остаточна крапка в збереженні табору “Дружба”:

“Попереду суди – ще 4 провадження, які знаходяться в різних судах зараз, і нові наші позови. Також попереду крім судів багато інших дій для реалізації нашої мети. Нами – ОСН “Дружний квартал” в партнерстві з ГО “ЗНПС “Дружба” подано проект в Ірпінську агенцію розвитку в межах ініціативи “Мери за економічне зростання” під назвою “Дитячий екологічний лісопарк та Дитячий садочок санаторно-оздоровчого призначення на території колишнього дитячого табору “Дружба” в місті Ірпінь Київської області, вулиця Толстого, 24. Саме на реальне втілення цього проекту зараз також направлені наші дії в порядку місцевої ініціативи”.
“Разом ОСН Ірпеня і ГО “ЗНПС “Дружба” подали проект рішення Ірпінської міської ради “Про заходи з реалізації рішень громадських слухань, що відбулися 25.03.2017 р., 17.08.2017 р., 24.12.2017 р., 28.04.2018 р., 25.05.2018 р. в місті Ірпінь”. Дане рішення повинно забезпечити реалізацію не лише нашого проекту, а всіх рішень місцевих громадських слухань, які відбулись останнім часом”, – наголошує Лавровська.

Нагадаємо, ТОВ “Розбудова”, за якою стоїть забудовник Віталій Ліневич, у судовому порядку вирішила скасувати  рішення Ірпінськоі ради, яким було заборонено будівництво висоток на території “Дружби” й виграла суд першої інстанції. На цьому засіданні юристи Ірпінської ради виступали на боці забудовника, а не інтересів держави та громади. Свою позицію вони змінили, ймовірно, після того як у забудовника Ліневича виник конфлікт з мером Ірпеня Володимиром Карплюком. Як відомо, до кварталу забудови увійшли й приватні будинки ірпінців.

Прокуратура Київської області з’ясувала, що землі табору Дружба” були передані ТОВ “Розбудова” в оренду незаконно й через суд витребували ці ділянки.


Як “кишенькові”проектанти забудовників із сумнівною репутацією допомагають “розбудовувати”місто Ірпінь

$
0
0

Почну із цитати Прем’єр – міністра України Володимира Гройсмана, яку під час обговорення негативних явищ у будівельній сфері він промовив під час засідання Кабміну 26 вересня цього року.

“Я вважаю, що потрібно посилити і технагляд, я маю на увазі регламент і атестації, сертифікації. Все те, до чого має стосунок уряд і міністерство, має бути жорстко посилено”, – наголосив прем’єр.

Що мав на увазі прем’єр готові показати на прикладі діяльності окремих проектантів та забудовників нашого міста.

Не встигла вийти в світ остання стаття про утаємничене будівництво на території колишнього п/т “Зоркий” як з’явилась інформація про проектанта цього нового житлового комплексу.

Цим проектантом виявилось товариство з обмеженою відповідальністю “Гео Проджект”.

Адреса реєстрації цього суб’єкта співпадає із адресою  ТОВ “Скіфт” та ТОВ “Доміра-Девелопмент”, а саме 08205, Київська обл., м. Ірпінь, вул. Пушкінська, буд. 60-Л.

Можливо, забудовник та замовник будівництва буде стверджувати, що нічого дивного в цьому немає.

Але ми переконані, що ці особи є між собою пов’язаними та їх засновки афілійованими.

Тому пропоную вивчити деталі і зрозуміти, що особи, які проектують будівництво та є замовником цього будівництва ще мають сумнівну, скандальну та суперечливою репутацію.

Почну із замовника будівництва –  це ТОВ “СКФІФТ“.

1

Його одноосібним власником є вже нам знайомий  Іван Рожманов, із його внеском в статутний капітал аж 10000 грн і якого інспекція ДАБК  Ірпінської міської ради вже притягала до відповідальності за порушення містобудівного законодавства.

Між іншим власник “будівельної імперії” зареєстрований в гуртожитку по  вул. Троїцькій (колишня Пролетарська).

Але, ця особа є ще і фігурантом кримінального провадження № 12017110100002135.

Як випливає із матеріалів кримінального провадження, 27 вересня 2017 року приблизно о 18:48, під час проведення будівельних робіт на п’ятому поверсі недобудованої високоповерхівки ЖК “Сім’я” в селі Щасливе Бориспільського р-ну внаслідок порушення правил безпеки на виробництві особою, яка зобов’язана їх дотримуватися, Особа_1, впав з вказаної висоти, внаслідок чого отримав тілесні ушкодження.

Ухвалою Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 28 вересня 2017 року у справі № 359/7623/17 задоволено клопотання слідчого СВ Бориспільського ВП ГУ НП в Київській області капітана поліції Хворостяної О.М. про обшук та надано дозвіл на проведення обшуку на земельній ділянці, та розташованих на ній житловому будинку, надвірних будівлях та спорудах, самовільно побудованих приміщеннях.

Співзамовником вказаного будівництва є обслуговуючий кооператив “Житлово-будівельний кооператив “Доміра – 1” та генеральна підрядна організація –ТОВ “Доміра-Девелопмент”.

Із відкритих джерел можна дізнатися, що власниками ЖБК “Доміра-1”  є громадяни України: Зоря Віталій Леонідович, Масний Олександр Миколайович, Рожманов Іван Володимирович та Мурашковський Геннадій Анатольович.

Мета обшуку – було виявлення та вилучення речей та документів, які мають важливе значення для досудового слідства, а саме – первинний інструктаж, відмітка в журналі проведення інструктажів з відміткою про проходження стажування та підписами членів комісії, наказ про проведення стажування (із зазначенням “керівників стажування”), наказ про призначення комісії про перевірку знань не менше трьох навчених людей, інших речей та документів, які мають значення для досудового розслідування.

Припускаємо, що не все гаразд із організацією та дотримання правил безпеки на виробництві у цього замовника і  при будівництві по вул. Пушкінській 64/68, на що  звертаємо увагу прокуратуру та поліцію.

Але і проектант ТОВ “Гео Проджект”, який приступив до проектування будівництва ЖК по вул. Пушкінській 64/68, свого часу вже притягався до відповідальності.

За правопорушення у сфері містобудівної діяльності під час будівництва житлового будинку по вул. Пушкінська, 32-А у с. Гора Бориспільського району Київської області на ТОВ “Гео Проджект” був накладений штраф у розмірі  144 000 грн.

Перевіркою було встановлено, що генеральним проектувальником ТОВ “Гео Проджект” проектна документація запроектована з порушенням Додатку Д (обов’язковий), Додатку П (обов’язковий) ДСТУ Б А.2.4-4:2009 “Основні вимоги до проектної та робочої документації”.

Крім того, під час перевірки не надано технічних умов на електропостачання, газопостачання; – проектна документація розроблена в одну стадію “П”, тоді як п.4.6.2 ДБН передбачено проектування у дві стадії – “П” та “Р”.

Тому, 22.02.2017 головним інспектором будівельного нагляду Державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області Трохименком А.О. було складено протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності №3-Л-З-2202/1.

Крім того, з вимогою усунути виявлені правопорушення 22.02.2017 року був виданий припис №С-2202/3.

У громадськості остаточно сформувалась думка, що інспекція ДАБК Ірпінської ради закриває очі на вже виявленні та задокументовані факти правопорушення у сфері містобудівної діяльності під час будівництва житлового будинку по вул. Пушкінська, 64/68 та які направленні адресатам.

Тому мешканці міста  2 жовтня 2018 року звернулись до Прокуратури Київської області.

В цьому зверненні громада просить надати правову оцінку діяльності (або бездіяльності) посадовим особам виконавчого органу ІМР.

Мешканці  також просять Прокуратуру звернутись до Державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області із проханням скасувати наказ, яким затверджені містобудівні умови та обмеження для проектування об’єкту будівництва та скасувати дозвіл на виконання будівельних робіт для будівництва багатоквартирного житлового будинку за адресою: Київська обл., м. Ірпінь, вул. Пушкінська 64/68.

Координаційний штаб з захисту піонерського табору “Зоркий” спільно із фахівцями та правозахисниками попереджає правоохоронні та контролюючі органа, що уся відповідальність за беззаконня та знищення рекреаційної зони колишнього п/т “Зоркий” лежить виключно на органах державного архітектурно-будівельного контролю (нагляду),   виконавчих органах Ірпінської міської ради та особисто на  Ірпінському міському голові (або виконуючому обов’язки).

Автор: Ігор Домбровський, депутат Київської обласної ради від ВО “Свобода”

Забудовника Пешого виписали з реанімації після нападу

$
0
0

Забудовнику Валерію Пешому, який є співорганізатором дерибану Біличанського лісу, невідомі нанесли кілька ножових поранень близько 23 години вечора 26 жовтня. Про це “Громаді Приірпіння” повідомив речник поліції Київської області Микола Жукович. Станом на ранок 29 живтня стан екс-депутата Ірпінської ради Пешого стабільний. Він перебуває на стаціонарному лікуванні.

“Пеший зараз перебуває в лікарні. Є проникаюче поранення. Ми відкрили кримінальне провадження за статтею замах на вбивство. Стан його вже кращий. 26 жовтня він був у реанімації у важкому стані. Сьогодні, напевно, його вже перевели. Можливо, напад пов’язаний з його професійною діяльністю. З будівництвом”, – повідомляє Жукович.

“В машину, у якій Пеший перебував, невідомі почали кидати якісь предмети. Він вискочив і почав тікати. Його наздогнали, почали бити й штирхати ножем”, – додає Жукович.

Картинки по запросу валерій Пеший

За інформацією джерел у правоохоронних органах подія сталася в Ірпені по вул. Університетська, 2/1.

“Йому кинули коктель молотова в машину, він вискочив. Його догнали і нанесли поранення в район ключиці та  шиї”, – розповідають джерела у поліції Ірпеня.

Про те, що Пешому стало легше, свідчить і той факт, що 29 жовтня він написав пост на своїй сторінці у соцмережі facebook.

Журналісти “Громади Приірпіння” намагалися з’ясувати в Пешого деталі нападу проте на телефонні дзвінки він не відповідає.

Нагадаємо, екс-депутат та екс-начальник відділу земельних ресурсів  Пеший відомий у Приірпінні як організатор схеми з деребану землі. Один з його проектів відбувся в Гостомелі, в межах Біличанського лісу. До слова, свого часу Пеший балотувався до Ірпінської ради від селища Гостомель.

Щодо Біличанського лісу Пєший заявляв, що 4 тисячі га лісу в Коцюбинському залишить в Ірпені.

Про те, що він займався оформленням землі на підставних осіб журналісти зняли не одни сюжет. Навіть екс-регіонал Юрій Прилипко, якого відсторонили від виконання обов’язків Гостомельського голови, підтвердив, що земельними питаннями в селищі займався саме Пеший.

Син Пєшого  очолював один з кооперативів, на який Коцюбинська рада виводила землі Біличанського лісу. Олексій Валерійович є також членом ВО “Батьківщина”, і на місцевих виборах разом із батьком балотувався, але, на відміну від Пєшого-старшого, у депутати Ірпінської ради не пройшов.

ЗМІ повідомляли, що Пєший молодший зустрічається з донькою регіонала – нардепа Деркача.

Також Пеший відомий як забудовник, який тримав в заручниках інвесторів, утримуючи без світла житлові будинки.

Забудовник також відзначився тим, що напав та сильно побив активістку Інну Грищенко, яка в момент нападу тримала на руках 5-ти місячну дитину. 

Це сталося у жовтні 2015 року, коли Грищенко захистила від вирубки дерева біля свого дому, які незаконно хотіли вирубати під стоянку поблизу будинку Валерія Пєшого. Після, годуюча мама,  місяць лікувала  струс мозку, забій носа та сильний стрес.

За напад на Грищенко Пеший так і не поніс покарання.

Журналістці, яка проводила розслідування схем дерибану Пешого, він погрожував вдарити та ледь не наїхав на неї “Ягуаром”. 

 

Сліди викрадачів елітних авто ведуть до Гостомеля

$
0
0

Прокуратура Київсько області спільно зі співробітниками поліції затримали організоване злочинне угрупування викрадачів авто у складі 3 осіб, яке діяло на території столиці та області.

Про це повідомляють у прес-службі прокуратури.

“Учасники злочинної групи, будучи безробітними та неодноразово судимими за аналогічні злочини, упродовж 2018 року займалися викраденням елітних автомобілів, з подальшим “перебиттям  номерів кузова та двигуна”, з метою їх подальшої реалізації. На рахунку організованої групи більше ніж 10 епізодів незаконного заволодіння транспортними засобами. При цьому, ділки використовували  пристрої для заглушування GPS та GSM сигналів,  GPS трекери, спеціальну техніку для зчитування кодів автомобілів”, – повідомляють у відомстві.

Правоохоронці затримали зловмисників у ході проведення спецоперації, з метою запобігання продажу автомобіля LexusLX 570. Ним учасники угрупування заволоділи напередодні та перегнали його на територію домоволодіння одного із учасників групи, під час затримання фігуранти організованої групи намагалися втекти від правоохоронців до Черкаської області. В результаті чого, водій автомобіля, не впорався з керуванням, виїхавши на обочину, допустив перекидання вказаної автівки.

За інформацією з джерел у правоохоронних органах, автомобілі переховували та готували до продажу у приватному будинку одного зі зловмисників у селищі Гостомель, в районі Кимерка.

“За результатами проведення десяти санкціонованих обшуків за адресами проживання фігурантів правоохоронцями виявлено та вилучено автомобілі “LexusLX 500”, “Mitsubishi L200” та “Mercedes SL55”, спеціальні пристрої для сканування та автозапуску двигуна автомобіля, пристрої для заглушування GPS та GSM сигналів, пристрої для пошуку “маячків”, прилади для зміни ідентифікаційних даних транспортних засобів, заготівки для технічних паспортів та голографічні захисні елементи для техпаспортів, автомобільних номерних знаків та інші допоміжні засоби, ключі від автомобілів різних марок, ломи, балаклави, рації, бойові гранати РГД-5, зброю (АКСУ з глушником, пневматичний пістолет) та боєприпаси до неї, наркотичні засоби”, – повідомляють правоохоронці.

Учасників злочинного угрупування затримано в порядку ст. 208 КПК України та повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 289, ч. 1 ст. 263 КК України.

Зловмисникам загрожує покарання у виді позбавлення волі від 7 до 12 років з конфіскацією майна.

Нагадаємо, 29 грудня 2016 року у Бучі, на парковці поряд з салоном-перукарнею “Наталі” невідомі викрали автомобіль Toyota RAV 4 бордового кольору, який належав власниці салону-перукарні “Наталі” Наталії Гамарник.

7 квітня 2017 року у Бучі на тому ж місці, що й авто Гамарник, невідомі викрали автомобіль lexus RX 350 2010-го року випуску, який належав Людмила Федорук – дружина мера Бучі екс-регіонала Анатолія Федорука.

26 травня 2017 року у Бучі на парковці біля будинку № 13 по вул. Енергетиків було викрадене авто TOYOTA Land Cruiser 2007-го року випуску, яке належало депутату Бучанської ради Олександру Таможньому.

Як відомо, через кілька днів автівку дружини Федорука невідомі повернули. Вона була знайдена неподалік бучанського цвинтаря. Бучанці підозрюють, що Федоруку вдалося домовитися з представниками кримінального світу.

 

Екс-секретар Карплюка Денисенко більше не працює заступником голови ОДА

$
0
0

Депутат Ірпінської ради від “Нових облич” Юрій Денисенко більше не працює заступником голови Київської облдержадміністрації. Про це він повідомив журналістам Громадського руху ЧЕСНО 14 листопада, заявивши, що більше не є профільним заступником голови КОДА.

Його прізвище відсутнє на офіційній сторінці сайту КОДА в списку заступників екс-міліціянта та не долюстрованого Олександра Терещука.

Судячи зі списку керівництва КОДА місце Денисенка вакантне.

У приймальні Терещука телефоном журналістам повідомили, що Денисенко не працює в КОДА з того часу як президент призначив нового голову замість Олександра Горгана.

Як відомо, Денисенко у вересні 2017 року нібито виграв конкурс на посаду заступника голови КОДА. Про його перемогу активісти та журналісти Приірпіння знали за тиждень до проведення конкурсу. Про це пише журналістка Ірина Федорів у своєму блозі й вважає, що результати конкурсу були підтасовані.

Задля роботи в КОДА Денисенко звільнився з посади секретаря Ірпінської ради.

Відомо, що з обов’язками секретаря ради Денисенко не справлявля, він не надавав відповіді на офіційні звернення та інформаційні запити як громадян так і депутатів, просто ігноруючи їх. Через це на Денисенка було складено протокол про адміністративне правопорушення. Зокрема, мова йде про порушення секретарем ради прав громадян на доступ до інформації.

Місце Денисенка в Ірпінській раді зайняла депутатка Анастасія Попсуй, яка стала секретарем ради, а після відставки Володимира Карплюка стала в.о. Ірпінського міського голови.

Наразі Денисенко лишається депутатом Ірпінської ради від “Нових облич”.

Редакція “Громади Приірпіння” намагалася уточнити в Денисенка, де він зараз працює і чи буде він претендувати на крісло секретаря Ірпінської міської ради знову,  але на телефонні дзвінки депутат Ірпінської ради не відповідає.

Нагадаємо, колишня заступниця Карплюка екс-регіоналка Наталія Семко, без конкурсу призначена керуючою справами обласної ради.

Ірпінська міськрада узаконює знищення лісів держлісфонду!

$
0
0

У майбутній кримінальній справі, яка, рано чи пізно, обов’язково  з’явиться за підсумками злодійської діяльності “Нових облич”, поруч із знищенням десятків гектарів лісопарків, розграбуванням родючого ґрунту у заплаві річок Ірпінь та Бучанки, з’явиться ще один пункт — зазіхання на землі Державного лісового фонду.

15 листопада 2018 року на 59-й сесії Ірпінської міськради депутати “Нових облич” та  заробітчани-кнопкодави, попри застереження про неправомірність таких дій, ухвалили рішення “Про надання гр. Мирончуку А. А. в тимчасове користування земельної ділянки на підставі договору строкового сервітуту для прокладання мереж дощової та побутової каналізації за адресою м. Ірпінь, вул. Університетська 1-ц ,1-ч”.

Варто нагадати , що мова йде саме про те скандальне будівництво 20-поверхівок серед лісового масиву, в районі КП “Ірпіньводоканал” (в народі –  Собачник). Це рішення не лише прийнята з порушенням, а ще й яскраво  демонструє некомпетентність сьогоднішнього  керівництва міста, та  його тісну співпрацю з забудовниками.

Ще на початку листопада цього року працівниками державної лісової охорони Державного підприємства “Київське лісове господарство” виявлено  заборонені роботи в кварталі 52, а саме – вирубку дерев, копання канави та прокладання труб каналізації. Про це було повідомлено поліцію, складено акт про порушення та скеровано заяву з матеріалами до правоохоронних органів.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Попри це, впевнений у своїй  безкарності, забудовник Антон Мирончук продовжував порушувати Закон. Саме 15 листопада, коли Ірпінська рада стала на захист порушника, надаючи Дозвіл на такі роботи,  лісова охорона виявила і зафіксувала чергові лісопорушення.

Загалом 52 квартал Ірпінського лісництва не вперше потерпає від дикунства містечкових забудовників. В грудні 2016 року  варварськи знищено два десятки дерев і пошкоджено частину дворічної посадки сосни. Територією Державного лісового фонду забудовники проклали  дорогу до  багатоповерхівок, знищивши близько 30 дерев.

Так і не доведена до суду справа про незаконну вирубку 206 дерев,  виявлену працівниками лісової охорони в березні 2017 року . Хоча на місце  вирубки прибула оперативно-слідча група, яка затримала порушників із знаряддям злочину: бензопилами, навантажувачем та арештувала автівку з діловою деревиною. Із нашого журналістського розслідування стало очевидним, що до цього вандалізму причетний одіозний забудовник Валерій Пеший, який зводить багатоповерхівки  впритул до державного лісу. Тоді знищення 74.56 куб. метрів сосни нанесло державі шкоди на суму 617 893 гривень. Втрачені рекреаційні, природо-захисні та екологічні можливості підрахункам не підлягають.

 

Автор: Богдан Мельничук, депутат Ірпінської міської ради від ВО “Свобода”

Мандрівниця Попсуй: за 4 місяці в.о.міського голови Ірпеня 4 рази зганяла за кордон за наш з вами рахунок

$
0
0

Секретарка Ірпінської міської ради Анастасія Попсуй, яка начебто б виконує обов’язки міського голови Ірпеня, насправді віддає переваги закордонним візитам над щоденним управлінням справами міста.

За неповні 4 місяці керівництва очільниця Ірпеня встигла 4 рази злітати за кордон – вона побувала в Чикаго, Фрайбургу-у-Брайсгау, Брюселі і от на цьому тижні – в Страсбургу. Загалом за межами України вона провела понад 20 робочих днів!

Відомо, що зараз Попсуй перебуває на Всесвітньому форумі за демократію у Страсбургу. Хто замість неї виконує обов’язки міського голови, ми не знаємо.

Перед кожною поїздкою вона підписує розпорядження про відрядження зі збереженням заробітної плати, проте їх не оприлюднюють на сайті Ірпінської міської ради, як цього вимагає закон України “Про доступ до публічної інформації”.

Тож ми послали запит, щоб з’ясувати, хто керує містом, хто платив за Попсуй і як довго триватиме політ до Страсбурга. А поки читайте про попередні три.

З 5 по 9 листопада в.о. міського голови Ірпеня злітала до Брюселя, в Королівство Бельгія для участі в круглих столах та обговореннях “стосовно прав жінок”. Як відомо, це дуже важлива для нас тема: не випадково свого часу депутати ІМР голосували за гендерну рівність в Житомирі. Не інакше, як для відновлення гендерного балансу цей тиждень містом керував перший заступник міського голови Олександр Маркушин, але Попсуй також отримувала заробітну плату – читайте в документі.

З 9 по 12 жовтня, тобто тиждень без одного дня, Анастасія Вікторівна перебувала в Фрайбургу-ім-Брайсгау – брала участь у Третій українсько-німецькій конференції партнерства між територіальними громадами в рамках проекту “Партнерство з містами України”. Містом керувала Лідія Михальченко, а середньомісячну зарплату отримувала, звісно, Попсуй.

Перед цим, на 10-й день свого керівництва містом, Анастасія Попсуй прославилася тим, що власноруч підписала відрядження до Мілуокі з фінансуванням на 120 тисяч гривень “для участі в заходах до святкування Дня Незалежності України”.

Як виявилося, День незалежності разом з Олександром Маркушиним та іншими представниками депутатського корпусу Ірпеня Анастасія святкувала 10 днів – з 18 по 27 серпня, у той час, як Ірпенем керувала знову ж таки Михальченко.

Ось кошторис польоту, засвідчений власним підписом Попсуй: в ньому радує все, навіть касове обслуговування – тобто гроші в.о. міського голови взяла готівкою напередодні поїздки.

Невідомо, як з останньою поїздкою, але на всі три попередні, як бачимо, пані Попсуй оформляла відрядження зі збереженням заробітної плати.

Тобто перебуваючи за межами Ірпеня, в.о.міського голови отримувала гроші за те, що вона начебто управляє нашим містом.

Усі фото – з Facebook сторінки Попсуй

 

Авторка: Михайлина Скорик, мешканка Ірпеня

Ірпінь “добровільно”приєднав Бузову: продаж землі разом з населенням

$
0
0

Третього листопада Бузівську громаду приголомшила неприємна новина! Громаду без їхньої згоди приєднали до Ірпеня.

1 листопада 2018 р. у маленькому кабінеті секретаря сільської ради за зачиненими дверми відбулося ТАЄМНЕ засідання депутатського корпусу 7 скликання Бузівської с/р.

На позачерговій сесії місцева влада вирішувала майбутнє п’яти сіл, оскільки було прийнято рішення провести громадські слухання, на підставі яких стало б можливим приєднання Бузової, Хмільної, Гурівщини, Бучі та Любимівки до громади Ірпеня.

На перший погляд – нічого кримінального. Та дане рішення не було озвучене представниками влади, а громадськість дізналася про це сама.

Є ще один цікавий факт – ГО “Бузівська жіноча громада” подала запит до міської ради Ірпеня щодо отримання інформації чи було звернення Бузівської сільради чи голови до міськради Ірпеня з приводу об’єднання територіальних громад.  Що важливо, запит було вручено адресату 1 листопада 2018 року, а увечорі того ж дня Бузівська рада провела таємну сесію. Наводить на роздуми. Чи не так?

Протягом тижня обурені селяни вимагали відповіді та пояснень від голови Бузівської сільради Сергія Кижлая та місцевих депутатів.

Єдиним інформаційнім джерелом села є дошка оголошень у раді. Сайт села є, але його ніхто не веде. Не маючі іншого виходу, громада почала шукати відповіді на болючі питання в сільському чаті в месенджері Вайбер (надалі “Бузова Інфо”).  Тільки після натиску громади голова почав спілкування  через  групу “Бузова Інфо” з мешканцями села.  Але замість пояснень та чітких відповідей, була незрозуміла гра слів та навішування ярликів. Так, люди стали “псевдоселянами”, які пишуть “брєд”.

“Я три дні мовчав і читав. А я ще й зайця можу на колінах в полі заганяти”, – пише в чаті Кижлай.

А потім назвав тих, хто хоче відповідей “циркачами” для яких планує запросити “шапіто”.

Через декілька днів стало зрозуміло, чому депутати та голова так себе зухвало поводять і не відповідають на цілком логічні питання. Рішення таємної сесії Бузівчани побачили тільки 8 листопада! Її опублікував один з активних жителів села в громадській групі в соціальній мережі Фейсбук.

Також рішення було продубльоване в групі “Бузова Інфо”. У документі вказано, що 2 грудня 2018 року о 16:00 буде проведено громадське обговорення щодо приєднання сіл, які входять до Бузівської сільської ради, до територіальної громади м. Ірпінь.

Односельцями було подано запит в Бузівську раду і з’ясувалось, що “приєднання вже проводиться, на підставі обговорення та опитування, яке відбулось у 2016 році”. Події дворічної давнини теж викликають багато питань – опитування було зроблено вибірково, більшість проживаючих у наших селах та їхні родини про це нічого не знали.

На даний час подано запит в Бузівську сільраду на оприлюднення документів щодо проведеного опитування та обговорення у 2016 році. Відповіді на запит поки що не отримано.

Громаду найбільше цікавить, що їх очікує в разі приєднання. І якщо це добрий варіант для сіл Бузівської громади, то чому все робиться таємно?

Очевидно, що у виграші голова Бузівської ради, адже згідно  Розділу II-1 Про порядок добровільного приєднання до об’єднаних територіальних громад згідно ст. 8 (3) голова без виборів залишається старостою села.

Стало відомо ще і той факт, що протягом двох років, голова Бузівської ради входить до складу виконавчого комітету міської ради Ірпеня і має київську прописку.

Де справно голосує за потреби міста Ірпеня.

Найбільш обурює те, що місцева влада замість діалогу з громадою веде незрозумілу нікому війну – вилучають людей із соцмереж, в яких проводиться обговорення даних питань, дезінформують населення сіл щодо приєднання, перешкоджають громадській діяльності, дозволяють собі публічні образи.

Чому громада проти приєднання?

Жителі  наших сіл переконані, що приєднання до Ірпеня не що інше, як продаж землі разом з населенням.

“Саме головне що ми не зможемо вплинути на жодне рішення після приєднання. Зроблять сміттєзвалище і кладовища. Встановлять податки й збори. Взагалі відсутня інформація щодо правомірності цього рішення. Текст рішення на сайті Ірпінської ради відсутній. Не можливо встановити чи було дотримано вимоги закону про добровільне об’єднання територіальних громад. Також на сьогодні в нас не має спільних меж. Це моя рідна земля, тут декілька поколінь жили мої предки. Знаючи репутацію влади Ірпеня, я зроблю все можливе, щоб не допустити приєднання”, – говорить Дмитро, який мешкає в с. Гурівщина.

“Добровільним це приєднанням назвати не можна! В нас є теж своя думка! Чому нам не надали обирати? Є інші варіанти, а не тільки Шпитьки та Ірпінь. Ініціатива має бути обговорена з громадою Бузової. Має бути рішення сільської ради про надання згоди на добровільне об’єднання громад. На яких підставах вирішили нас приєднати? Абсолютно відсутня інформація з цього приводу. Як будуть документи, то можна буде аналізувати. Чи рішення Ірпінської ради законне, чи є порушення закону про добровільне об’єднання громад, тоді є підстава для скасування цього рішення. Які переваги отримає громада Бузової незрозуміло, а те що Ірпінь отримає контроль над землею і комунальним майном – це очевидно”, – зазначає секретар ГО “Бузівська жіноча громада” Ірина та мешканка с. Бузова.

Небайдужа громадкість виборола, щоб 2 грудня 2018 року було проведене обговорення та голосування.

На даний час відомо що обговорення буде проводитись в Бузівській ЗОШ у спортивному залі о 12:00. Але інформація може і змінитись – влада села робить все, щоб люди не дізнались про слухання і дозволили все вирішувати за них.

Нагадаємо, депутати Ірпінської міської ради на сесії 23 лютого прийняли рішення про приєднання до Ірпінської ОТГ Козинці, Хмільна, Любимівка, Гурівщина та Бузова. Приєднати до Ірпеня вирішили й село Бучу.

Як відомо, мешканці селища Коцюбинське виступили проти приєднання до Ірпеня й оскаржили в суді рішення своєї та Ірпінської рад про приєднання до Ірпеня.

 

Авторка: Єлизавета Павлова, мешканка села Бузова


Генплан Ірпеня: як під Києвом збудували морський порт Очаків, прокопавши до нього Чорне море

$
0
0

Під час дослідження оновленого за вказівкою екс-мера Володимира Карплюка Генерального плану Ірпеня вилізли сенсаційні речі.

Виявляється, Ірпінь – це місто порт. Його друга назва – Очаків. А з містом під Києвом межує 6 га Бейкуського лиману, 24 га Дніпровсько-Бузького лиману та 4 га узбережжя Чорного моря.

Місто-курорт Ірпінь також сенсаційно отримав власний полігон з захоронення твердих паливних відходів – це за 20 кілометрів від Хрещатика! Але все ж таки планує з часом утилізувати ці тверді відходи в Миколаєві.

Це не мої фантазії, це витримка з документу під назвою “Оновлення генерального плану м. Ірпінь Київської області. Інформаційна довідка”, розміщеного на сайті Ірпінської міської ради (оскільки довідку з сайту зняли, розміщуємо її точну копію http://bit.ly/infodovodka_genplan ).

“З метою охорони й оздоровлення навколишнього середовища м. Очакова у проекті рекомендовано виконати ряд планувальних і технічних заходів. Намічений комплекс заходів повинен реалізовуватись через дію законів України щодо екологічного стану та санітарно епідеміологічного контролю території, органами місцевого самоуправління”, – сказано на сторінці 96 оновленого Генерального плану Ірпеня.

Документ містить абсолютно чіткі рішення, як будуть охороняти водний басейн узбережжя Чорного моря, що належить до Ірпеня. Зокрема:

  1. Розроблять окремий проект землеустрою з урахуванням наявної містобудівної документації щодо визначення прибережних захисних смуг, пляжної та водоохоронної зон водних об’єктів міста:

         Бейкуського лиману – 6,0 га, Дніпровсько-Бузького лиману – 24,0 га, із проведенням планувальної        організації та благоустрою даних територій на орієнтовній площі – 30,0 га;

       2. Проведуть екологічне оздоровлення морського узбережжя із виконанням комплексу гідротехнічних заходів, орієнтовно 4,0 км;

 

Ну і що важливо – нарешті вирішать проблему неіснуючого наразі в Ірпені полігону утилізації відсортованих твердих паливних відходів. Згідно з документом. Їх нарешті перевезуть за 500 кілометрів – у Миколаїв.

Також приємно, що влада Ірпеня закладає в документі розвиток перспективного напрямку – морського туризму не лише в нашому місті, а й в усьому Очаківському районі Миколаївської області та пляжах нашого Чорного моря.

“З метою широкого розвитку рекреаційно-туристичної діяльності передбачити розробку спеціалізованого проекту з метою задіяння наявних об’єктів природно-заповідного фонду, та історико-культурного надбання в межах Очаківського району; – розробка окремого проекту землеустрою із урахуванням рішень Генерального плану щодо містобудівних пропозицій по визначенню меж прибережних захисних смуг, пляжних та водоохоронних зон Бейкуського та Дніпровсько-Бузького лиманів, Чорного моря”.

Появі цього документу на сайті передували фейкові громадські слухання щодо оновленого Генерального плану Ірпеня. У п’ятницю 30 листопада з самого ранку влада міста зігнала в будівлю Ірпінської міської ради бюджетників та спортивних молодиків, щоб не перешкодити мешканцям міста ознайомитися з оновленими змінами до генплану.

На зборах головував екс-мер Володимир Карплюк, який представився журналістам головою Інвестиційної ради, а участь у обговоренні Генерального плану аргументував тим, що “мене обрали головуючим”.

Інформація про збори 30 листопада з’явилася на сайті ІМР лише о 22:00 дня, що передував заходу. При цьому влада стверджувала, що збори – це і є громадські слухання, які начето скликала в.о. міського голови Анастасія Попсуй своїм розпорядженням від 26 жовтня. При цьому текст розпорядження в розділі Розпорядження міського голови досі не оприлюднено.

Саме креслення Генерального плану також є радше робочим ескізом, ніж готовим продуктом. Фахівці стверджують, що, як правило, такі карти розробник надсилає замовнику для уточнення якихось моментів. Але й з ескізу зрозуміло, що, спорудивши за 5 років 500 висотних будинків, забудовники зупинятися не збираються. Під загрозою примусового викуплення – весь центр Ірпеня, де земля найдорожча в місті та такі мікрорайони як БТР, БКЗ, СМУ, Стоянка і вся заплава річки Ірпінь, яка в попередньому Генеральному плані мала бути лугопарком.

За всіма ознаками, екс-мер Володимир Карплюк, який все ще контролює апарат Ірпінської міської ради, дуже поспішає затвердити оновлений Генеральний план Ірпеня. Бо він може стати індульгенцією для всіх незаконних забудов міста. Адже розробники з державного науково-дослідного інституту проектування міст “Діпромісто” змушені малювати на карті те, що уже є фізично збудованим.

Інформація про Генплан встановлена в рамках проекту #відкритийІірпінь.

Нагадаю, 3 липня 2018 року депутати Ірпінської ради голосували за рівність жінок та чоловіків Житомира. У проекті рішення, який роздали депутатам, йшлося “про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у житті місцевої громади м. Житомира”.

Авторка: Михайлина Скорик, мешканка Ірпеня

Київ може запровадити плату за навчання в садках і школах дітей з інших міст

$
0
0

Діти зі столичних околиць, які не ввійдуть до асоціації “Київська агломерація”, можливо, незабаром навчатимуться в київських школах платно. Про це стало відомо з коментаря секретаря Київради Володимира Прокопіва громадському руху ЧЕСНО.

Тернопіль уже виставив рахунок сусіднім громадам. За навчання однієї дитини в садку чи групі продовженого дня там вимагають сплачувати до бюджету міста 1 215 грн на місяць. Про це йдеться в інтерв’ю мера Тернополя, яке він дав Громадському руху ЧЕСНО.

Міський голова Тернополя, “свободівець” Сергій Надалпояснив доцільність такої оплати:

Ми живемо в умовах децентралізації. Основна мета створення громад – вони мають бути самостійними, незалежними. Чому я повинен за кошти платників податків міста утримувати навколишні села й інші території? Тому ми запропонували, щоб платили не люди, а заплатити за них мала районна рада, районна адміністрація або об’єднана громада. Щодо тих дітей, за кого не компенсували органи місцевого самоврядування, ми пропонуємо, аби батьки заплатили ці гроші”.

Секретар Київської міської ради Володимир Прокопів, обраний депутатом за списком БПП “Солідарність”, схвально оцінив таку ініціативу й наголосив, що у столиці теж планують удатися до таких заходів:

Абсолютно підтримую ініціативу міста Тернополя. Що стосується Києва, столична влада теж планує запровадити плату за навчання в дошкільних навчальних закладах та школах для іногородніх. Але для мешканців тих населених пунктів, котрі приєднаються до агломерації “Великий Київ”, діятимуть преференції. От вам перший приклад і користь від об`єднання. Для всіх мешканців населених пунктів, які не увійдуть до агломерації, навчання буде платним”.

Прес-служба секретаря Київради Прокопіва пообіцяла найближчим часом надати Громадському руху ЧЕСНО відповіді на уточнювальні запитання щодо цієї ініціативи.

Чи готові до таких витрат бюджети міст-сателітів?

Святошинські школи та дитсадки мають більше вихованців порівняно з навчальними закладами центру столиці. Це пов’язано з тим, що саме в цей район везуть своїх дітей до садочків і шкіл мешканці населених пунктів уздовж Житомирської траси та Приірпіння, де зводяться новобудови й бракує освітніх закладів.

Зі слів Боярського міського голови Олександра Зарубіна, місто не має намірів вступати до агломерації “Великий Київ”, до того ж не відомо, скільки саме їхніх дітей навчається у столичних школах.

Боярка планує створити свою ОТГ, а потім буде видно по агломерації. Перший раз чую про таку ініціативу, у нас жодних зборів з цього приводу не було. У нас майже всі діти навчаються в місті, окрім тих, хто навчається в ліцеях або платних приватних школах. На наш бюджет це не вплине, бо Боярка є містом районного значення й питаннями освіти займається Києво-Святошинська РДА”, – коментує Зарубін.

У січні 2018 року депутати села Забір’я, усупереч рішенню громади, майже одностайно проголосували за приєднання до Боярки. Селяни захистили свої права в суді, адже хочуть об’єднання з Бобрицькою, Княжицькою та Музичанською селищними радами, а не з містом. Між Забір’ям і Бояркою – ліс.

Для мера Боярки Олександра Зарубіна з “Нових облич” це можливість забудовувати території поза межами міста, у зеленій зоні поблизу столиці, хоча він і твердить протилежне. Суд скасував об’єднання Забір’я з Бояркою. Хоча екс-голова ОДА Олександр Горган дав позитивний висновок і не побачив порушень закону.

А, приміром, в Ірпені місячна плата за перебування дитини у групі продовженого дня становить до 1000 грн, і майже таку саму суму одержує Тернопіль як відшкодування за навчання іногородньої дитини – 1215 грн.

Анастасія Попсуй, виконувачка обов’язків голови Ірпеня – міста, яке потерпає від незаконних забудов і не розвиває належним чином інфраструктури, вести мову про те, чи потягне міський бюджет такі витрати, наразі не береться:

Ми зараз говоримо про якісь чутки, ніякого рішення ще так і не прийнято. Це все на рівні бабка бабці сказала. Тому говорити про щось конкретно не можу. Рішення рада не приймала. Це лише наміри. По-друге, це неправильний підхід. Правильно було б, якби ми разом лобіювали децентралізаційний процес, коли гроші йдуть за дитиною. І тоді буде без різниці, де навчається дитина. Тому я не бачу такої потреби. І взагалі, це неправильний стратегічний рух. Ми не передбачаємо це в бюджеті. По Конституції в нас освіта безплатна”, – зазначає в.о. Ірпінського міського голови Анастасія Попсуй.

Інформації про те, скільки саме дітей Приірпіння навчається у столиці, вона не має.

Зауважимо, що результати опитування на місцевому сайті “Громади Приірпіння”, у якому вже взяли участь майже 600 респондентів, показують, що майже 20% опитаних віддають своїх дітей до столичних дитсадків.

До речі, місцеві ЗМІ повідомляли, що діти в Бучі навчались у переповнених школах у коридорах.

Після цього інциденту деякі батьки забрали свої дітей з бучанських шкіл.

“Житлова висотна забудова ведеться без інфраструктурних об’єктів. Місць у школах і садочках не вистачає. Я забрала своїх дітей до приватних навчальних закладів, бо їм в таких умовах було не комфортно – класи переповнені. Наскільки ефективним є навчання в переповнених класах або на коридорах?”, – розповідає бучанка Ольга Продан.

Мешканці Коцюбинського також скаржаться на збільшення кількості населення завдяки новобудовам та відсутності інфраструктури.

“Ще кілька років тому черга в садки Коцюбинського сягала десь 500 дітей. Зараз побудували новий ЖК “Атлант”. Туди заселилися молоді сім’ї. Садків нових і шкіл, попри обіцянки політиків Ірпеня, так і не побудували. Відповідно, зараз, я думаю, може бути сумарно кілька тисяч дітей, які їздять із селища в садки та школи Києва. Якщо навіть брати грубо по тисячі гривень за дитину, то треба буде Ірпеню, який має фінансувати освіту селища належним чином і розвивати її, за навчання наших дітей віддати мільйони гривень”, – каже член освітньої комісії Коцюбинської селищної ради Олена Сокотюк.

Гасла на білбордах Володимира Карплюка – політика, який оголосив, що балотуватиметься до парламенту в 95-му окрузі, протягом 4 років перебування на посаді міського голови Ірпеня так і не були ним реалізовані.

 

Мешканці селища на громадських слуханняхпідтримали приєднання до міста Києва. 61% проголосував “за”. Але через те, що ірпінські забудовники не мають наміру дослухатися до людей, депутати, які їм підконтрольні, гальмують ці прогресивні процеси. Дуже хотілося б після заяви секретаря Київради почути, чи готовий Ірпінь платити за коцюбинців у садках і школах і який на це буде виділений бюджет”, – наголошує Сокотюк.

Зауважимо, що в Ірпені є системні проблеми з фінансуванням освіти навіть у межах тих населених пунктів, які фінансуються з бюджету міста.

Так, 2017 року під час масштабної перевірки Управління освіти Ірпеня Державною інспекцією навчальних закладівбуло виявлено низку порушень чинного законодавства. Зокрема, у деяких школах Ірпеня вчителі працюють на “самоокупності”, викладаючи при цьому предмети інваріантної складової, безкоштовне вивчення яких гарантоване державою.

Коштів в Ірпені бракує навіть на забезпечення дітей безоплатними сніданками. Їх скасували після приходу на посаду мера Володимира Карплюка.

У селі Крюківщина Києво-Святошинського району діти навчаються в переобладнаному на клас гаражі.

В Управлінні статистики м. Києва та Управлінні освіти Святошинського району зазначають Руху ЧЕСНО, що не мають наразі даних про те, скільки саме учнів з інших населених пунктів навчається у столичних школах та відвідує дитячі садочки Києва.

У нас нема необхідності вести таку статистику. Є лише інформація про загальну кількість учнів”, – каже працівниця фінвідділу Департаменту освіти м. КиєваЛариса Михайлівна.

У школах теж не обліковують тих учнів, які мешкають поза межами столиці.

Ми не ведемо такої статистики. І зараз реформа почала діяти. Ми брали в школу тих учнів, які проживають у межах закріпленого за нами мікрорайону. Десь 15 учнів набрали до 1-го класу, які були братами й сестрами наших старшокласників. Нова реформа почала діяти. І якщо в медреформі гроші йдуть за пацієнтом, то й в освітній реформі має бути так само. Є ж школи, до яких стоїть черга. От у нас торік конкурс був 4,2 учні на місце. Цього року ми набрали 4 перші класи по 30 учнів. У старших класах є й по 36”, – розповідає директор школи з поглибленим вивченням німецької мови №40 Олександр Полторацький.

Редакція Громадського руху ЧЕСНО телефонувала мерам Вишгорода, Бучі та Броварів, але очільники цих міст або відмовилися коментувати ситуацію, або не відповідають на дзвінки. Якщо представники прилеглих до Києва громад будуть готові до спілкування, Рух ЧЕСНО обов’язково оприлюднить їхні коментарі.

Ірина Латиш Авторка: Ірина Латишаналітикиня ЧЕСНО, ГО ЦентрUA

Квартальні комітети Ірпеня вимагають від влади чесні громадські слухання по Генплану (відео)

$
0
0

Керівники квартальних комітетів міста Ірпінь закликали місцеву владу провести чесні громадські слухання щодо оновленого Генерального плану – адже 89 пропозицій від мешканців міста не були в ньому враховані.

Водночас представники громади звернулись до містян із закликом взяти участь у  нових громадських слуханнях, щоб не допустити багатоквартирної забудови в приватному секторі Ірпеня.

Про це йдеться у відеозверненні від імені трьох керівників ОСНів, тобто органів самоврядування населення міста.

“Нещодавно, а саме 30 листопада відбулися збори, які міська рада назвала громадськими обговореннями. Насправді ці збори незаконні. Ми це доведемо”, – зазначив Микола Степанюк, голова квартального комітету вулиць Дем’яна Попова, Алієвої, Тургенівської, Центральної, Нігояна, провулка Нахімова, Курортної.

За його словами, екс-мер Ірпеня Володимир Карплюк, під керівництвом якого відбулося голосування за начебто схвалення оновлення генплану, не здивував громаду, однак здивували люди – сусіди з приватного сектору, які голосували не в своїх інтересах.

“Я вас дуже прошу, на наступних зборах, які ми обов’язково проведемо, прийдіть, проголосуйте, відстойте наші інтереси, інтереси ваші, корінних ірпінців, для того, щоб не сталося так, що коли ми прийдемо дуже зайняті з роботи чи ще з якихось важливих справ, не опинились оточеними багатоквартирними забудовами”, – закликав він.

Секретар ОСНу “Дружний квартал” Оксана Соболева, що об’єднує мешканців вулиць Толстого, Лисенка, Мечникова та Давидчука, зауважує, що протягом 2017-2018 років відбулися 5 громадських слухань, де мешканці Ірпеня затвердили 89 рішень, однак більшість з них не були враховані в оновленому Генплані.

У свою чергу голова комітету вулиці Мечникова Віра Канайкіна закликала жителів приватного сектора не бути байдужими і вберегти рештки лісу Ірпеня від забудови багатоповерхівками.

“За нашої мовчазної байдужості здійснюються необдумані дії адміністрації. Ми любимо нашу природу, наше місто. Будьте ласкаві – будьте присутніми на зборах, не відкладайте це на завтра, завтра вже буде пізно”, – сказала вона.

На відео керівники ОСНів також зазначили, що нині оскаржують рішення скандальних зборів 30 листопада у суді. Тим часом в Ірпені триває ідентифікація людей, що голосували на цих зборах – для перевірки, чи дійсно всі вони є мешканцями міста.

Як повідомляла “Громада Приірпіння”, на зборах в Ірпені під головуванням Карплюка голосували бюджетники та “тітушки”, а в інформаійній записці до генплану фігурурвав порт Очаків, Чорне море, м.Миколаїв та полігон твердих паливних відходів, якого немає в курортному Ірпені.

Президентський бартер: як зливають Приірпіння (95 округ) під фігуранта антикорупційних розслідувань Карплюка

$
0
0

У 2014 році Порошенко переміг в 1 турі. Після такої перемоги, коли ти нікому нічого не винен – можна було реально змінювати країну, вибудовувати політичну систему, в якій садять корупціонерів.

Я б голосувала за того кандидата, хто б будував систему, яка наповнює тюрми корупціонерами й розвиває економіку та міжнародну суб’єктність держави. Для того, щоб досягти таких результатів треба мати команду.

Лідерство – це вміння будувати команду для перемоги. І перемога це не просто результат на виборах, а спроможність отримати повноту влади і використати її для виконання того, що ти обіцяв людям. Повнота влади була.

При цьому команда Порошенка на Київщині завалила все, що могла завалити. Якщо подивитися на мажоритарні округи 90 – 98 округ (Київщина) то партія навіть по суті не має кого виставити, щоб вони взяли голоси на парламентських виборах, а в березні підсилили Порошенка. Що робить обласний штаб? Він бере тих, хто, на їхню думку, може дати голоси і… торгується. А що натомість? А натомість, на відміну від 2014 року, Порошенко стає винним… і питання кому? По суті гопоті, яка має давно сидіти…

Колишній мер Ірпеня Карплюк за свої злочини мав сидіти давно. Як і його кум мер Бучі Федорук. Були гучні підозри. Прокуратура гучно починала справи, Карплюк тікав з країни, торгувався з владою, грозився розказати про всі секрети Банкової і тут раптово міняють прокурора області, справи гальмуються і – Карплюк сидить в перших рядах на заході обласного БПП.

Неподалік від Карплюка у цій же залі сидить його кум – мер Бучі екс-регіонал Федорук, який невдало балотувався у2012 році до Верховної ради по 95-му округу.
“Після цієї резонансної присутності кумів Карплюка-Федорука на регіональних зборах БПП не виникає більше сумнівів, що підозрювані громадяни Федорук і Карплюк отримали індульгенцію від влади. Карплюка практично охрестили керівником передвиборчого штабу президента Порошенка у нашому регіоні. Це інсайдерська інформація. У залежності від результату, який Карплюк дасть на президентських виборах Порошенку в Приірпінні та Києво-Святошинському районі залежить чи провладне утворення БПП підтримає його на парламентських виборах як єдиного кандидата і не буде протиставляти сильного партійця “Солідарності”. Також не буде переслідувати його по закону за його важкі злочини проти громади”, – розповідає мені учасник АТО Ігор Домбровський, який є депутатом облради і з яким ми 10 років воюємо за зберження Біличанського лісу.

“Після останнього перевороту влади в Коцюбинському видно, що обласний штаб БПП дав добро команді Карплюка на переворот перед самим запуском опалювального сезону і злочинці отримали безперешкодний доступ до бюджетних коштів. І в мене викликає велике занепокоєння щодо результатів розгляду скарги селищної голови Матюшиної на незаконні дії реєстратора, яка розглядалася в Мін’юсті. Отже по факту маємо ситуацію, коли кримінал злився в екстазі з владою і не за це боровся Майдан і не за це воюють на Сході,” – говорить Домбровський.

І я дивлюся на сайт БПП і бачу, що зустріч з Карплюком, який є простим громадяннином, бо зрікся мандату, який дали йому люди, подається як зустріч з представниками громад… А яку громаду представляє Карплюк?

Окрім того в мене виникає закономірне питання: а чому на цей захід БПП не запросили законно обрану громадою Коцюбинського голову Ольгу Матюшину? До слова… на відміну від Карплюка Матюшина – представниця БПП…

А відповідь дуже проста. Обласному осередку зараз не треба чесний мер, який готовий пройти детектор брехні і на всю країну довести, що живе на ті гроші, що заробляє і не бере відкати. На детекторі також перевірили, чи Матюшина не організовувала підкуп виборців. Ну хто ж таких запрошує? Не ті компетенції.

Треба ті, хто вміють проводити вибори за схемами – Карплюки і Федоруки. От тільки я одного не розумію… Коли Матюшину питали, чому вона не бере хабарів… Вона сказала дуже важливу річ… Це САМОПОВАГА.

Так от ну має ж бути САМОповага. На фото побиті члени ТВК від БПП і активісти.

І з тим, хто організовував побиття представників БПП та активістів зараз обласний осередок БПП домовляється? Якщо партія не може гарантувати безпеку своїх людей – має гарантувати хоча б правосуддя й притягнення до відповідальності, але точно не закривати очі на тих, хто знищує борців з корупцією.

Карплюк такий впевнений в своїх домовленостях з БПП що може собі дозволити просто відверто тролити Генпрокурора Луценка, який публічно порівняв Приірпіння, де б’ють активістів і не притягають винних до відповідальності, з Чикаго.

Вгадайте в якому стилі Карплюк і його команда організувала день Ірпеня? В стилі Чикаго. Це просто плюнули в обличчя всій прокуратурі і правоохоронним органам. Читайте меседж: “ми дагаварілісь і даже генпрокурор мнє ні по чем!”

Щоправда борди Карплюк вішає і Порошенко, і Тимошенко. Це як свічка в анекдоті – і чорту, і Богу, бо не знаєш де опинишся – в раю чи в пеклі.

Але ті, хто мають САМОповагу з такими як Карплюк домовлятися не будуть.

І ті, хто хочуть керувати країною, мають собі щодня задавати ціннісні питання. Якщо нема самоповаги, то голоси = повага від інших – це недосяжна річ для тих, хто має президентські амбіції.

Авторка: Ірина Федорів, журналістка, мешканка Коцюбинського

Карплюк просить Федорука ветувати землевиділення для Зіневича, інакше відкличе депутатів НО

$
0
0

Партія “Нові обличчя”, яку очолює екс-мер Ірпеня Володимир Карплюк, закликає мера Бучі Анатолія Федорука ветувати рішення Бучанської ради від 29 листопада.  Про це йдеться в заяві прес-служби “Нових облич” на сайті партії.

В заяві, зокрема, мова йде про ветування рішень ради, якими було виділено 3 земельні ділянки в лісі особам, наближеним до власника Інтернет-провайдера “Бест” Олексія Зіневича.

Примітно, що про виділення інших чотирьох земельних ділянок в лісі, за які депутати Бучанської ради також проголосували 29 листопада, в заяві не йдеться.

Дивним виглядає той факт, що в своїй заяві партія “Нові обличчя” не звертається до своїх партійців у Бучанській раді, які входять до складу “профедоруківської” більшості й є найбільшою фракцією в раді, до якої входить 8 депутатів, і не просить їх не голосувати за дерибан.

Партія звертається до кума Карплюка – мера Бучі Федорука й в ультимативному порядку вимагає ветувати рішення по Зіневичу, інакше – заявляє, що вимушена буде почати процедуру відкликання депутатів.

Також партійці Карплюка зазначають, що у разі невиконання вимог партії “Нові обличчя” Федоруком, вони будуть через суд скасовувати ці незаконні рішення.

До того ж, у партії визнають, що виділення землі в Лісовій Бучі, де Карплюк мав будинок і де побудував на землях державного лісового фонду ЖК “Річ таун”, незаконне, що ці ліси є лісами 1 категорії і що виділення тут землі суперечить Постанові Верховного Суду України.

Джерело “Громади Приірпіння”, наближене до бучанських депутатів, зазначає, що депутати від партії “Нові обличчя” в Бучанській раді не підконтрольні Карплюку і не могли не знати, кому саме виділяється ця земля:

“Готував ці проекти рішення Василь Олексюк (секретар Бучанської ради від партії “Нові обличчя” – прим. ред.). Думаю, не без допомоги Квашука та Янкового (депутати від “Батьківщини” – прим. ред.) Він чудово знав, кому ця земля. Депутати проголосували, бо так сказав Федорук. Знаю, що він їм щось пообіцяв. У Олексюка давно напружені стосунки з Карплюком але з чогось же він має жити. На зарплату секретаря не поїздиш на Рендж Ровері. Думаю, відкликання депутатів з “Нових облич” почнеться саме з Олексюка, далі Сусліна, Кухаренко, Мостіпака..”

Як відомо, 29 листопада на сесії Бучанської ради депутати майже одноголосно проголосували за виділення 7 земельних ділянок в лісі. 3 з них були виділені особам, наближеним до Олексія Зіневича.

Viewing all 315 articles
Browse latest View live