Quantcast
Channel: Ірпінь | Громада Приірпіння
Viewing all 315 articles
Browse latest View live

Чому для Садового ім’я Катерина – це діагноз? – Агітація на Київщині

$
0
0

Кандидати в Президенти здійснюють далі агітаційні тури Київщиною. До Приірпіння приїхала перша леді Марина Порошенко, але її прес-служба запевняє, що цей візит – не агітація. Садовий завітав до міста Обухів, цього разу він відмовився від “Какао-розмов” з виборцями. 


Про дружину Садовий розповів, що “Катерина – це не ім’я, а діагноз”. “Свободівець” Кошулинський відвідав Бучу, на зустріч із ним прийшов мер міста – екс-регіонал Анатолій Федорук.

Як для першої леді зібрали бюджетників-освітян

Дружина чинного Президента Марина Порошенко 15 лютого відвідала Ірпінь. Вона завітала до міста в супроводі голови Київської ОДА Олександра Терещукаякого Порошенко врятував від люстрації, та заступника міністра регіонального розвитку Лева Парцхаладзе. За їхньої участі в Ірпені підписали Хартію міжнародного саміту “Стратегічне партнерство: Освіта. Наука. Влада”.

Як повідомляють на офіційній сторінці фонду Порошенка у Facebook, у саміті взяли участь керівники закладів освіти й наукових установ, директори інклюзивно-ресурсних центрів, представники міжнародних організацій, дипломати, члени Малої академії наук України, громадських організацій та батьки.

На заході були присутні чиновники Ірпінської міської ради, серед яких і в.о. Ірпінського міського голови Анастасія Попсуйкотра перебуває на цій посаді через бездіяльність парламенту, що не голосує за постанову про призначення виборів мера Ірпеня.

На саміті 2019 рік оголосили роком дитини на Київщині. Як відомо, у Приірпінні бракує місць у школах і дитячих садках, тому батьки возять дітей до Києва, де планують з іногородніх брати гроші за навчання.

В електронній черзі до дитсадків Києва з’явилася графа “місце реєстрації”. Через це діти, не зареєстровані у столиці, істотно опустилися вниз у черзі. Партія “Нові обличчя”, яка є владою в Ірпені, не виконала своїх обіцянок і не відкрила достатньої кількості садків за останні 5 років.

Після саміту Марина Порошенко поспілкувалася з присутніми в кулуарах.

У прес-службі першої леді повідомили, що цей захід не політичний, а присвячений виключно розвитку інклюзивної освіти на Київщині.

“Марина Порошенко, крім інклюзії, ні про що більше не говорила. У своїй промові вона навіть не згадувала Президента. Якщо хтось у кулуарах говорив про вибори, то це така історія: зараз про вибори можуть говорити де завгодно. Ми там були рівно годину, коли відкривався цей саміт. Вона виступила з промовою, виступили всі підписанти цієї хартії, підписали хартію, зробили спільне фото й поїхали. Ні з виборцями, ні з кимось іншим ми не зустрічалися. Я так розумію, що організатор заходу – Київська обласна державна адміністрація. Чому саме Ірпінь обрали для підписання хартії – це питання до організаторів заходу”, – розповідає прес-секретарка Марини Порошенко Інна Битюк.

Нагадаємо, що у вересні 2017 року екс-очільник Київської ОДА Олександр Горган привозив Марину Порошенко саме до однієї зі шкіл Приірпіння.

Тоді на офіційному сайті Бучанської міськради оприлюднили схвальний відгук Марини Порошенко про мера Бучі – екс-регіонала й фігуранта антикорупційних розслідувань Анатолія Федорука. Прес-секретарка Марини Порошенко тоді заявила, що перша леді ніколи не оцінює роботу місцевої влади, а повідомлення про Федорука від її імені – фейк.

Зауважимо, що обласний осередок “БПП” на президентських виборах вирішив співпрацювати з фігурантами антикорупційних розслідувань, зокрема з екс-мером Ірпеня Володимиром Карплюком, який претендує на парламентських виборах на 95-й округ. Тому Приірпіння для таких візитів представник Президента на Київщині обирає невипадково.

Сам Петро Порошенко 19 лютого разом з Президентом Європейської Ради Дональдом Туском ушанували пам’ять Героїв Небесної Сотні.

Чому зникли “Какао-розмови”?

20 лютого кандидат у Президенти від “Самопомочі” Андрій Садовий зустрівся з виборцями в Обухові Київської області.

Він попросив у мешканців Обухова дуже гострих запитань, щоб мати живий діалог, “як на ток-шоу”. Зустріч тривала 1,5 години.

Раніше Садовий їздив містами України з передвиборчим туром “Какао-розмови”. В Обухові спілкування відбувалося без напоїв від кандидата.

До Обухова Садовий приїхав без дружини Катерини, проте свій виступ він розпочав саме з розповіді про неї, зауваживши, щоКатерина – це не ім’я, а діагноз. Потім він пояснив, що це означає “мотор”.

Чому на зустріч зі “свободівцем” завітав екс-регіонал?

12 лютого в Бучанському будинку культури відбулася зустріч з виборцями кандидата в Президенти від ВО “Свобода” Руслана Кошулинського. Це поки що єдиний кандидат, який до Приірпіння приїхав особисто.

На захід завітав мер Бучі – екс-регіонал Анатолій Федорук, якого судять за перевищення службових повноважень та розкрадання державного майна в особливо великих розмірах і який перед виборами був на зустрічі “БПП” на обласному рівні.

Під час моніторингу агітаційних турів кандидатів у Президенти Рух ЧЕСНО зауважив, що 12 січня Кошулинський побував в Ірпені.

Примітно, що Кошулинський дав інтерв’ю Громадському руху ЧЕСНО, у якому розповів про свою програму. До виходу готується інтерв’ю з кандидатом у Президенти Андрієм Садовим.

Нагадаємо, що до цього самого регіону приїздив VIP-агітатор кандидата в Президенти Анатолія Гриценка – нардеп Віктор Чумак, який відрекомендував як свого соратника екс-депутата Ірпінської міськради від “Нових облич” Святослава Куценка.

Тимошенко планує візит до Бучі

2 березня до Бучі планує приїхати зі своїм агітаційним туром кандидатка в Президенти від ВО “Батьківщина” Юлія Тимошенко. Зустріч запланована від 17:30 до 19:30 на Київській площі, поблизу непрацюючого кінотеатру “Акваріус”.

20 лютого Тимошенко вшанувала пам’ять Героїв Небесної Сотні на Майдані в Києві.

Як відомо, кілька тижнів тому Юлія Тимошенко провела зустріч з киянами на Контрактовій площі (Поділ) у столиці, під час якої активісти кампанії “Хто замовив Катю Гандзюк?” розгорнули плакати з питанням про замовника вбивства.

Їх затримала поліція та доправила до Подільського РУВС, де правоохоронці неправомірно застосували до них силу, били ногами, а один з них вигукнув: “Ложись, бандера!” Державне бюро розслідувань відкрило за цим фактом кримінальне провадження. Затриманих, зрештою, звільнили.

Як підготували бомбу для Зеленського в Івано-Франківськуякий конфлікт виник у ВО “Батьківщина” із Сергієм Капліним на Полтавщині, як Вілкул припаркувався на пішохідному переході на Одещині – про це та багато чого іншого читайте в передвиборчих дайджестах з регіонів України.

Нагадаємо, що Громадський рух ЧЕСНО зібрав інформацію про кандидатів у Президенти у спецпроекті Polithub, де кожен виборець має змогу не лише знайти біографію кандидата, а й перевірити його на доброчесність.

Авторака: Олена Жежера, для ЧЕСНО


ЖК Центральний спричинив скандал через 25-метрові букви на в’їзді в Ірпінь

$
0
0

Сесія Ірпінської міської ради у четвер, 28 лютого, має початися з розгляду вимоги мешканців міста прибрати гігантські 25-метрові букви від забудовника ЖК “Центральний” на в’їзді в Ірпінь.

Петиція “Прибрати рекламу ЖК “Центральний” біля Водоканалу”, яку 16 січня створив Ущаповський Володимир Володимирович, за 4 дні набрала 415 голосів з 300 необхідних для розгляду депутатами, і стала найпопулярнішою в цьому році.

Побачивши такий стрімкий результат, 22 січня Олександр Борисович Пікулик, забудовник ЖК “Центральний” ініціює свою петицію – “Залишити рекламу ЖК “Центральний” в м. Ірпінь (вул. Університетська)”, як зразок “чітко впорядкованої реклами, що має офіційний дозвіл, та завдяки якій місто отримує надходження до бюджету”. Це звернення набрало мінімальні 302 голоси з 300 необхідних. Теж стрімко, до речі, – необхідні підписи забудовники назбирали за 9 днів.

Автор першого документу пояснював, що букви імені одного ЖК на в’їзді в Ірпінь псують краєвид, а забудовник писав про вагомі надходження до місцевого бюджету. Проте цієї аргументації сьогодні ви вже не побачите на сайті – відділ інформаційного забезпечення ІМР, який очолює Людмила Горбата, схоже, зачистив текст обох петицій, залишивши лише назву та короткий опис.

Також є питання до підписантів петицій від Пікулика. Бо сам забудовник поставив підпис мінімум двічі за дві доби – російською та українською мовами.

Другий фейковий підписант – це Університет ДФС України, оскільки він не має прізвища ім’я та по батькові, а третій – Зіневич Олексій Олексійович. Адже це ПІБ повністю збігається з ПІБ власника інтернет-провайдера Бест, який другий рік воює з Карплюком та його забудовниками всіма можливими засобами.


Сам Олексій Зіневич публічно відхрестився від такого підпису. А я особисто не чула, щоб в Ірпені мешкав повний тезка бізнесмена.

2019-02-26_07-31-11.png

За підсумками поверхової перевірки голосів бачимо, що петиція Пікулика не має мінімальних 300 голосів для винесення на четвергову сесію Ірпінскої міськради. Проте, схоже, чиновники, які готували порядок денний, вирішили не звертати увагу на такі дрібниці.

Сумнівно також, що забудовник дійсно платив гроші за рекламу до бюджету Ірпеня. Олександр Маркушин, перший заступник міського голови, у відповіді вказує лише, що такі кошти мають бути сплачені, хоча в запиті від нього я просила назвати конкретну суму, яку отримав Ірпінь за 25-метрові букви з 11 по 22 січня, тобто коли реклама вже фактично працювала.

Отож через півтора місяці такого брутального ігнорування думки громади в Ірпені почала діяти “вулиця”. Вночі 24 лютого одну з букв підпалили хулігани. ЖК Центральний виклав відео, як це було і оголосив винагороду в 100 тисяч гривень за ім’я палія, – хлопця, зафіксованого камерою спостереження.

Наступної ночі вивіску ЖК “Центральний” побили камінням, після чого в понеділок забудовнику довелося демонтувати скандальні букви.


“Наразі поліція відкрила кримінальне провадження, взяті відбитки пальців на пляшках з запалювальною сумішшю та запальничці, встановлюються особи паліїв. Не виключаємо, що палії належать до організованої групи, яка здійснювала ряд підпалів в Ірпінському регіоні”, – інформує забудовник через Facebook.

Проте не ясно, що вони мають на увазі, адже єдиний підпал, який досі відбувся в Ірпені – це машина депутата Лаврентія Кухалашвілі, який бореться проти забудови заплави річки Ірпінь висотками та котеджами від забудовників.

Історія явно не закінчена – все вказує на те, що далі буде. Але з неї вже варто робити висновки владі та громаді. З ірпінськими чиновниками все ясно, оскільки вони продовжують заганяти “джина” глибше в пляшку, тож мають відповідні наслідки від ігнорування реального незадоволення в місті й безкарності за злочини. І це, звісно, поганий знак.

А от петиція Пікулика – це тривожний дзвіночок для активних громадян не тільки нашого міста. Адже раніше цим інструментом справді користувалися мешканці Ірпеня та інших регіонів України для донесення думок громади до чиновників. Влада, звісно, майже не реалізовує те, про що просять люди, але принаймні досі не маніпулювала голосами під зверненнями. Тобто не видавала думку забудовників на сайті електронних петицій за думку громадськості, а от тепер видає.

Тож Ірпінь, напевне, має стати першим містом в Україні, де варто ініціювати перевірку підписів під петиціями на справжність. Бо після історії з ЖК Центральний і його рекламними буквами цей інструмент можна вважати повністю скомпрометованим.

Зранку 26 лютого забудовник повернув рекламу ЖК Центрального на місце. Цього разу розмістивши її на банері, всупереч погодженню з відділом архітектури ІМР, де передбачені таки 25-метрові букви.

Авторка: Михайлина Скорик, мешканка Ірпеня

Медіа-консультант Карплюка Петро Щербина ставив “ріжки” депутату облради під звуки гімну України (відео)

$
0
0

Заступник екс-мера Ірпеня по партії “Нові Обличчя”  і його головний медіа-консультант Петро Щербина наставляв “ріжки” депутату облради від “Свободи” Ігорю Домбровському під час виконання гімну на закритті сесії Ірпінської міської ради. Відповідне відео з’явилося в групі Ірпінь Daily.

Судячи з запису, хуліганська витівка “сірого кардинала” Володимира Карплюка сталася 19 грудня 2018 року, під час голосування за так званий оновлений генеральний план міста, який Ірпінська міська рада прийняла за лічені секунди без обговорення з громадою і в залі, повному тітушок.

Ігор Домбровський саме намагався передати слово депутату Верховної Ради Павлу Кишкарю, коли в.о.міського голови Анастасія Попсуй стрімко закрила сесію, увімкнувши “Гімн України”. Петро Щербина в той день виконував особливу роль – захищав трибуну від народних депутатів та представників громади Ірпеня, щоб не дати їм виступити.

Після протискання генплану, на сесії 24 січня 2019 року ФОП “Щербина Петро Миколайович” дозволили розпочати “ларьочний бізнес” в Ірпені – поставити дві “тимчасові споруди”, тобто торгові павільйони, зблоковані з зупинками на вокзалі та в районі парку Центральний.

Загалом попри те, що Щербина не займає жодної посади у владі Ірпеня, він зіграв ключову роль в організації як фейкових громадських слухань, так і голосування за оновлення генплану. Зокрема, на зборах 30 листопада Щербина був секретарем, задля чого його незадовго до того прописали в Ірпені –  в будинку невідомої площі на вулиці Мечникова 101-а, який межує з висотною забудовою в районі дуба-прадуба.

Ця садиба не є власністю Петра Щербини, а належить Марченку Юрію Олександровичу, співвласнику будівельної групи ТОВ “Синергія” та інших компаній зі схожою назвою, які також пов’язують з Карплюком.

А під час голосування за так званий оновлений генплан Ірпеня, який, зокрема, дозволив висотну забудову в заплавах річок Ірпінь та Буча, Щербина також керував балом тітушок і муніципальної варти.
До історії з генпланом Ірпеня Щербина мешкав в Бучі і навіть мав там спільний будівельний інтерес з співмешканкою Карплюка Наталею Бойчук.

Як відомо, компанія ТОВ “Споруда”, зареєстрована на Щербину, розпочала незаконне будівництво у лісовій зоні Бучі, поблизу ресторану “Рим”.

Платні послуги: Ірпінь ввів талони на харчування школярів

$
0
0

З 1 березня в Приірпінні вступили в дію талони на харчування в школах. Сні талони – еквівалент 20 грн на обід, червоні – 25, а зелені – 30. Розпорядження у Комунальному підприємстві Ірпеня, яке відповідає за харчування в школах, видали 22 лютого 2019 року.

“З метою оптимизації виробничих процесів господарчої діяльності комунального підприємства, з 01 березня 2019 року, КВПГХ Ірпінської міської ради впроваджує обслуговування харчування дітей, батьки яких розраховуються по безготівковому рахунку (на розрахунковий рахунок підприємства), тільки по таланах на харчування. За додатковою інформацією звертатися по телефонам:
073 431 58 48 або 068 418 58 84”, – йдеться на Facebook-сторінці відомства.

Нововведення в соцмережі викликало більше запитань, аніж відповідей.

Нагадаємо, в Приірпінні плате харчування в школах ввели за головування Володимира Карплюка. Депутатська більшість, до якої входять партійці “Нових облич” підтримала цю ініціативу й бюджетні кошти відтоді не йдуть на харчування дітей. Так само платними стали групи подовженого дня.

Коцюбинці намагалися оскаржити рішення про платні групи подовженого дня, але депутатка Коцюбинської ради Катерина Корбут-Ющенко під час незаконного перевороту отримала виклик до суду, який надійшов в Коцюбинське і справу закрили.

У цей же час харчування в столичних дитсадках та школах для іногородніх стане платним, оскільки Київ відмовляється надалі безкоштовно фінансувати з місцевого бюджету харчування тих дітей, чиї батьки або самі діти не зареєстровані в столиці. У садках вже ввели графу з місцем реєстрації і пріоритет – для киян. Ті іногородні, які були в черзі, суттєво посунулися в ній на гірші позиції.

Вибори мена Ірпеня не призначають, бо Попсуй не дає документи в парламент

$
0
0

В.о. міського голови Ірпеня Анастасія Попсуй (“Нові обличчя”) не надсилає документи поштою в паралмент. Про це після розмови з головою профільного комітету ВРУ Сергієм Власенко повідомила журналістка Михайлина Скорик, яка мешкає в Ірпені.

“Наша в.о. міського голови спочатку не прислала ПОШТОЮ комітету Власенка копію заяви екс-мера про відставку, а нині – не прислала його копію паспорту. І це є РЕАЛЬНА підстава не розглядати документи з Ірпеня на призначення дати виборів. Тобто всі електронні реєстри, ID-паспорти (Карплюк його точно отримав), відбитки пальців – не годяться. Має бути ксерокопія, прислана його колишніми підлеглими з Ірпінська міська рада ПОШТОЮ в апарат ВР, а для них – проблема її зробити за понад шість місяців. Уявляєте всю глибину цього дна? Аналогічна історія з виборавми в Полтаві, до речі, – просто не прийшов весь пакет документів про екс-мера. Поштою…”, – зазначає журналістка.

Екс-мер Ірпеня Володимир Карплюк домовився, що паралмент не буде призначати вибори в Ірпені після його відставки і буде тягнути час, оскільки, якщо фігурант антикорупційних розслідувань Карплюк програє вибри в парламент на 95 окрузі, то в нього має бути запасний “політичний аеродром”. Про це “Громаду Приірпіння” повідомили власні джерела. За інфомрацією руху ЧЕСНО. Карплюк домовився перед президенттськими виборами про співпрацю з БПП, яка входить в коаліцію в паралменті. У результаті партія влади не має заважати Карплюку потрапити в паралмент і отримати недоторканість.

Карплюк вже засіває на окрузі й займаєтсья по суті непрямим підкупом виборців.

Рух ЧЕСНО наголосив на тому, що майже 200 громад чекають на вибори мерів, зокрема 13 на Київщині.

 

До цього списку не потрапили такі міста як Ірпінь, де комітет ще не розглянув постанови про призначення виборів голови. Так само нелегітимною є самопроголошена влада в селищі Коцюбинське, де в реєстр незаконно внісся політичний соратник Карплюка Сергій Даніш. Після перевороту влади з грошей громади вивели мільйони гривень за корупційними схемами. Зокрема ТОВ “Мастер-Енерго” отримало 8,1 млн грн за котельні, які обрана громадою селищна голвоа Ольга Матюшина відсудила в недобросовісного монополіста.

Поліція вилучила з Ірпінської ради агітацію за Порошенка

$
0
0

Активісти знайшли агітаційні матеріали кандидата в Президенти Петра Порошенка в будівлі міськради Ірпеня. По обіді 7 березня їх вилучила поліція.

У “БПП” Руху ЧЕСНО прокоментували, що хтось використовує приміщення органу місцевого самоврядування не за призначенням.

Фото із сесійної зали Ірпінської ради виклав на своїй сторінці у Facebook депутат від ВО “Свобода” Лаврентій Кухалейшвілі.

На світлині видно, що тисячі агітаційних листівок, газет, календарів і плакатів лежали на сцені актової зали, де відбуваються сесійні засідання.

Частину упаковок розірвано.

За словами Кухалейшвілі, зараз на місці працює поліція, яка не дозволяє знімати на камеру та не пускає нікого до актової зали, а працівники міськради вимагають у правоохоронців дозволу на обшук.

За кілька годин після виявлення знахідки поліцейські винесли всі агітаційні матеріали з приміщення Ірпінської ради, завантажили їх до автівки й вивезли геть.

“В актовій залі знайшли агітаційні матеріали одного з кандидатів у Президенти. Зараз працівники поліції їх вилучають. Будуть з’ясовувати, у який спосіб вони там опинилися. Якщо з’ясують, складуть адмінпротокол. Насправді заборонено вести агітацію в державних установах, згідно із законом “Про вибори Президента України”. Поліція з’ясовуватиме, хто заніс туди ці агітаційні матеріали”, – коментує Руху ЧЕСНО начальник відділу комунікацій поліції Київської області Микола Жукович.

Те, що це порушення закону, підтверджують і незалежні експерти.

“Зберігання друкованих матеріалів передвиборчої агітації у приміщеннях органів місцевого самоврядування є порушенням передбаченої статтею 3 Закону України “Про вибори Президента України” рівноправності всіх кандидатів на ведення передвиборчої агітації. Рівність прав кандидатів забезпечується, зокрема, (1) забороною органам місцевого самоврядування втручатись у виборчий процес і (2) рівним та неупередженим ставленням органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб до всіх кандидатів на посаду Президента України”, – коментує адвокат Андрій Нечипоренко.

“Зберігання друкованих агітаційних матеріалів у приміщенні міської ради можна розцінювати і як втручання органу місцевого самоврядування у виборчий процес (коли він фактично бере недозволену участь у виборчому процесі), і як упереджене ставлення міської ради чи окремих її посадових або службових осіб на користь певного кандидата. Також слід зауважити, що чинне законодавство не надає повноважень органам місцевого самоврядування або їхнім посадовим чи службовим особам зберігати у власних приміщеннях друковану агітаційну продукцію будь-кого з кандидатів. Відтак можна стверджувати, що зберігання агітаційних матеріалів у приміщенні міської ради є незаконним”, – наголошує правник.

Керівник секретаріату партії “БПП “Солідарність” Максим Саврасов відреагував на подію так:

“Хтось використовує приміщення ІМР не за призначенням”.

Нагадаємо, що в селищній раді Коцюбинського (Приірпіння) активісти знайшли газету “Чому я за Петра Порошенка. Вона лежала в приймальні, і місцеві мешканці бачили, що до ради перед тим, як там з’явилася газета, заходили люди в куртках з написом “#КомандаПорошенка”. У штабі “БПП” Руху ЧЕСНО сказали, що газету видала одна з ініціативних груп, але не надали контактів і не уточнили, хто до неї входить.

Як повідомляв Громадський рух ЧЕСНО, команда Порошенка заручилася на президентських виборах підтримкою екс-мера Ірпеня Володимира Карплюка. Фігурант антикорупційних розслідувань Карплюк зазначив, що планує балотуватися до парламенту на 95-му окрузі. Тим часом ВРУ, де в “БПП” є коаліційна більшість, зволікає з призначенням виборів мера Ірпеня, тому місто очолює в.о. Анастасія Попсуй (“Нові обличчя”). Вона напередодні Нового року на скандальній сесії з допомогою “тітушок”, які виштовхували з лайкою місцеву громаду із зали для голосувань, протягнула голосування за Генплан міста.

Разом з Карплюком на зустрічі з представниками обласного осередку “БПП” був і мер Бучі – екс-регіонал Анатолій Федорук, якого судять за розкрадання бучанського лісу в особливо великих розмірах. Його Рух ЧЕСНО помітив і під час візиту до Бучі іншої кандидатки – Юлії Тимошенко. Федорук зустрічав її з квітами.

Як розповів на камеру Руху ЧЕСНО місцевий мешканець, за участь у зустрічі Тимошенко з виборцями платили по 30 грн за годину. Журналісти помітили автобуси, на яких привезли людей.

Тимошенко на Київщині довіряє адвокату забудовника Дубового та депутату від “Волі”

$
0
0

На сайті ЦВК оприлюднено список довірених осіб кандидатів на президентських виборах. Рух ЧЕСНО поцікавився, кому ж кандидатка Юлія Тимошенко довірила свою репутацію в Київській області. Довірені особи, згідно із законом, ведуть агітацію та сприяють кандидату на посаду Президента України у виборчому процесі, представляють його інтереси у відносинах з виборчими комісіями, іншими державними органами та органами місцевого самоврядування, засобами масової інформації, об’єднаннями громадян, виборцями. Про це йдеться в статті 67 закону “Про вибори Президента України”.


Ось список тих, кому Юлія Тимошенко довіряє на Київщині:

На Білоцерківщині (округ №90) її довіреною особою став Михайло Геннадійович Коротюк, який на місцевих виборах 2015 року безуспішно балотувався до Київської міськради від ВО “Батьківщина“. Він має адвокатське посвідчення та, як повідомляли ЗМІ, був представником “батьківщинівця”-забудовника Олександра Дубового, котрий хотів звести висотку поблизу Києво-Печерської лаври. Активісти звинувачували екс-нардепа Дубового в погрозах та підпалі майна.

У Верховній Раді VI скликання Коротюк був помічником нардепа-прогульника від “Батьківщини” Вадима Івановича Коротюка.

У Макарівському районі (округ №91) Тимошенко довіряє депутату облради Миколі Андрійовичу Швидкому, який належить до керівництва місцевого осередку партії. На парламентських виборах 2014 року він програв представникові “БПП” Руслану Сольвару, тому продовжив свою політичну кар’єру в обласній раді, а в нардепи йти більше не планує. До тогоочолював Макарівську РДА.

В облраді під час голосування депутат підтримує майже всі питання, утримується або голосує “проти” лише в 0,5% випадків. Зауважимо, що ВО “Батьківщина” має в обласній раді голову – Ганну Старикову, котра намагається зберегти коаліцію. 2017 року Швидкий став прогульником засідань комісії з питань ЖКГ.

Сина депутата засудили за шахрайство. Як повідомляють ЗМІ, він удавав із себе чиновника Мінінфраструктури та продавав задешево автопарк Кабміну. Люди платили гроші, проте автівок не отримували.

В Узині (округ №92) Тимошенко довіряє тимчасово безробітній Маріанні Олександрівні Овдієнко.

У Миронівці (округ №93) кандидатка довіряє Олексію Андрійовичу Муравському, який 2015 року безуспішно балотувався до обласної ради від ВО “Батьківщина”. 2019-го на проміжних місцевих виборах був першим номером у списку “Батьківщини” до Миронівської міської громади. Наразі є депутатом Миронівської ради, працює в Національному університеті біоресурсів і природокористування України, доцент кафедри банківської справи та страхування.

В Обухові (округ №94) довіреною особою лідерки ВО “Батьківщина” став Петро Олександрович Коробенко. Він очолює Обухівський медичний коледж, який є комунальним вищим навчальним закладом Київської облради.

У Києво-Святошинському районі та Приірпінні (округ №95) Тимошенко довірилася ще одному депутату облради – Олександрові Нігруці. Він пройшов до ради від Петропавлівської Борщагівки та селища Чайки як представник ВО “Батьківщина”. Є членом комісії з питань містобудування й архітектури, засідання якої 2017 року регулярно пропускав. Був відсутній на 43% засідань, а отже, згідно з методологією Руху ЧЕСНО, вважається прогульником.

Нігруца керує ТОВ “АРХ-БУД”, офіс якого розташований у Петропавлівській Борщагівці, тому може мати ймовірний конфлікт інтересів під час роботи і в комісії, і на сесіях. На сайті Петропавлівської Борщагівки депутат зазначений як член виконкому.

Зауважимо, що Нігруца є директором футбольного клубу “Чайка”та членом виконкому Києво-Святошинської районної федерації футболу. Однак до комісії, яка відповідає за розвиток спорту, він не подався.

Крім того, Олександр Нігруца є засновником обслуговуючого кооперативу “Околиця”.

Також, згідно з відомостями на сайті YouControl, він є серед засновників ТОВ “Геліос-К-2018” (основний вид діяльності – надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна).

У Бучі, Славутичі, Бородянському, Вишгородському, Іванківському та Поліському районах Київщини (округ №96) довіреною особою лідерки ВО “Батьківщина” є Артем Володимирович Тютюнникдепутат Вишгородської міськради від партії “Воля”. Відповідно до даних сайту YouControl, він керує ТОВ “Акватрейд Україна”, основним видом діяльності якого є виробництво безалкогольних напоїв, мінеральних вод та інших вод у пляшках.

У Броварах (округ №97) Тимошенко довіряє тимчасово безробітній Лідії Адольфівні Резнік, у декларації якої зазначено, що ще 2018 року вона обіймала посаду начальника відділу ведення державного реєстру виборців виконкому Броварської міськради. Також з декларації можна дізнатися, що її чоловіком є Олександр Рєзнік – перший заступник голови Броварської міської ради, який очолював список ВО “Батьківщина” на виборах до міськради 2015 року, але згодом склав мандат, пішовши на свою теперішню посаду. Законом таке сумісництво депутатського мандата з посадою заступника в тій самій раді заборонене. На цю посаду його запропонували однопартійці. Такі посади надаються членам коаліції в радах. Як повідомляли місцеві ЗМІ, “Батьківщина”, “Єдність”, “РПЛ”, “УКРОП” та частково “свободівці” сформували коаліцію з мером Броварів – екс-регіоналом Ігорем Сапожком.

Від Яготина, Борисполя, Переяслав-Хмельниччини (округ №98) довіреною особою Тимошенко став Валентин Вікторович Лучковський, депутат Хмельницької міської ради IV скликання від партії “Демократичний союз“. Він є керуючим партнером адвокатського об’єднання “Лучковський і партнери”.

Нагадаємо, що Рух ЧЕСНО проаналізував довірених осіб у столиці Петра Порошенка, Володимира Зеленського та Юлії Тимошенко, а також оприлюднив інформацію про те, з ким на Київщині домовилися в обласному осередку “БПП” на парламентських перегонах і хто планує йти в нардепи в Києві.

Окрім того, Громадський рух ЧЕСНО зібрав інформацію про кандидатів у Президенти у спецпроекті Polithub, де кожен виборець має змогу не лише знайти біографію кандидата, а й перевірити його на доброчесність.

Ірина Латиш

АВТОРКА: Ірина Латиш, аналітикиня ЧЕСНО, ГО ЦентрUA

Висотки на торфі, ДОТах і братських могилах: чим небезпечний новий генплан Ірпеня

$
0
0

Ось уже третій місяць, як Ірпінська міська рада на чолі з в.о.міського голови Анастасією Попсуй продавили так званий оновлений генплан Ірпеня, досі не оприлюднивши самого документу. А нині виявилося, що скандальний генплан столичного передмістя ухвалили попри негативні висновки більшості державних інституцій.

Після голосування всліпу за документ 19 грудня ситуація з незаконними забудовами в Ірпені різко загострилася. Будівельники КАМАЗами возять промислове сміття на заплави обох річок – р.Ірпінь та її притоки р. Буча, адже депутати “благословили” забудову їхніх берегів 10-поверхівками та котеджами.

Депутату, який блокував цю техніку, спалили машину, а в гуртожитку ліспопроекту, на місці якого в генплані малювали висотки, на вихідних раптово спалахнули сараї та дах. 7 родин залишилися без житла, і пожежники кажуть: це точно не “коротке замикання”.

Водночас громада міста в рамках проекту #відкритийІрпінь отримала відповіді від центральних органів влади, які свідчать: ключові відомства України не просто не погоджували генплан Ірпеня, а й вважають його небезпечним і для передмістя, і для самої столиці, і навіть для річки Дніпро.

Відповіді надали Державне агентство водних ресурсів, Головне управління Держслужби, Управління лісового та мисливського господарства, Управління охорони культурної спадщини Київської області.

Найбільше зауважень стосуються вже легендарної заплави річки Ірпінь. Легалізувати її майбутню забудову було одним із ключових завдань генерального плану від 19 грудня. Саме через захист заплави в Ірпені нападають на активістів. Саме через незаконний видобуток торфу на берегах річки люди виходять і блокують техніку. Саме для того, щоб схилити громадськість до необхідності забудови заплави, невідомі уже кілька разів у лютому та березні підпалювали тут траву. Тобто діяли за принципом: не даєте нам викопати торф, то нехай він тоді згорить.

Так, Басейнове управління водних ресурсів середнього Дніпра зауважує, що не погодило проект генплану, оскільки заплави – це меліоровані особливо цінні землі, а переведення їх у категорію земель забудови потребує значних капіталовкладень і погодження Верховної Ради України.

Окреме зауваження стосується торфовищ. Їхня глибина сягає 6 метрів. Мало того, що територія заплави в принципі розташована за межами міста Ірпінь і міська рада не має права розпоряджатися цією землею, так ще і видобуток торфу на такій глибині – поза компетенцією міських рад. Це має робити тільки уряд. Тут же чітко вказано: “Ділянки меліорованих земель не придатні для будівництва, яке було передбачено”.

Підсумовуючи, експерт вимагає від Ірпінської міської ради внести ці меліоровані землі на карту генплану. Варто зауважити, що в Ірпені уже продають квартири, зведені на меліоративному каналі, засипаному під фундамент без жодних погоджень. Канали також засипають під кіоски з продажу квартир

Зауваження Управління лісового та мисливського господарства Київської області стосуються широко анонсованих планів створити в Ірпені гідропарк на 95 га і лісопарк на 206 га на території сьогоднішніх лісових угідь ДП “Київський лісгосп” та ДП “Клавдієвський лісгосп”, які володіють майже 1 тис. га лісу довкола міста.

Виявилось, що Ірпінська міська рада по суті… вигадала історію з новими рекреаційними зонами для містян, а також про нову ділянку автодороги М-07 у західній частині міста. Бо до лісгоспів за погодженням меж нових об’єктів ніхто не звертався.

Так само, як ніхто не питав їхньої думки про сотні тисяч нових квадратних метрів забудови, які планується – відповідно до генплану – звести на території нинішніх державних лісів Києво-Святошинського району.

Несподіванками насичений і висновок управління цивільного захисту (ДСНС). З нього з’ясовуємо, що міська влада проектує фонтани і нові парки без базової системи захисту на випадок надзвичайних ситуацій. На території міста немає і не передбачено генпланом будівництво нових бомбосховищ, а також повністю відсутні райони, які можна було б назвати безпечними в разі ймовірного хімічного ураження. Тобто немає ані відповідних захисних споруд, ані захищених приміщень.

Пожежники повернули Ірпінській міськраді проект без погодження із вимогою розрахувати кількість населення, яке підлягатиме евакуації у випадку надзвичайної ситуації (генплан рахували на даних 2012 року, а відтоді населення Ірпеня подвоїлося і продовжує зростати), а також закласти у проект генплану будівництво споруд цивільного захисту.

При цьому рятувальники вимагають прислати їм відкоригований документ на повторну експертизу, чого зроблено не було. Ба більше, депутати Ірпеня підтримали генплан 19 грудня, навіть не дочекавшись висновків фахівців ДержНС, адже їхній лист, датований саме 19.12.2018 року, фізично не міг дійти до ранкового голосування.

Але найґрунтовнішим виявився висновок управління культури Київської облдержадміністрації. З нього випливає, що “новий” генплан розробляли взагалі без урахування вимог пам’яткоохоронного законодавства.

Зокрема, згідно з листом управління, в документі не відображені поселення Черняхівської культури на територіях 3 і 2 га, 5 ДОТів (“довготривала оборонна точка”, як правило, часів Другої світової війни), низка пам’яток історії і архітектури і навіть одна культова споруда.

Взагалі не відображені охоронні зони цих об’єктів, територія в межах яких повинна бути вільна від забудови, а також не позначені землі історико-культурного призначення.


Такі землі є особливо цінними державними землями. Проте жодних обмежень щодо їх використання у генплані не вказано, їх мають забудувати. “Неприпустимим також є запропоноване використання територій братських могил, окремих поховань, ДОТів, що є об’єктами культурної спадщини. Проектантом такі об’єкти не беруться до уваги, а пропонується забудова”, – сказано в документі.

Очевидно, що кожен із цих негативних висновків (автори деяких прямо вказували, що заперечують проти такого документа) – це привід для судового позову про визнання генплану незаконним. Адже відсутність щонайменше одного погодження – це вже привід для визнання документу незаконним.  

Проте темпи, якими міська влада взялась втілювати генплан у життя, не шкодуючи ані сил, ані ресурсів, показують, що забудовники хочуть зробити процеси незворотними. Саме тому Ірпеню якнайшвидше потрібна зміна міської ради і вибори нового легітимного міського голови, які зможуть зупинити це свавілля раніше за суд і врятувати залишки “зеленого” Ірпеня від перетворення на суцільний будівельний майданчик.

Авторка: Михайлина Скорик, мешканка Ірпеня


Експеримент ЧЕСНО: кому в Ірпінській міськраді можна залишати партійну агітацію? (ВІДЕО)

$
0
0

Журналісти Руху ЧЕСНО 12 березня провели експеримент. Після того, як 7 березня правоохоронці вилучили агітацію кандидата в Президенти Петра Порошенка із сесійної зали Ірпінської міськради, місцева влада заявила, що їм цю друковану продукцію підкинули невідомі особи. Партійні поліграфічні матеріали в приміщенні ради – порушення закону.

Громадський рух ЧЕСНО вирішив з’ясувати, чи справді так легко потрапити до сесійної зали Ірпінської міської ради та залишити там агітаційні матеріали за будь-якого кандидата в Президенти.

12 березня мешканка Ірпеня Михайлина Скорик разом з журналістами Руху ЧЕСНО Оленою Жежерою та Сергієм Огородником прийшли до ради з двома порожніми коробками середніх розмірів і попрямували до сесійної зали.

Щойно активісти зайшли до сесійної зали й поставили коробки на стіл, до них вийшли жінка, котра назвалася Катериною Іванівною, завідувачкою господарства, та чоловік, який свого імені не назвав.

Жінка категорично не дозволила залишати коробки в приміщенні ради, хай як журналісти її вмовляли:

“Не нада нічого оставлять. Все забираєте і йдіть у свої штаби. Я вас прошу, пожалуста”, – просила Катерина Іванівна.

На зауваження, що ще нещодавно тут зберігалися агітаційні матеріали одного з кандидатів, вона сказала:

“Міліція все вилучила, забирайте все звідси, будь ласка!”

Журналісти вже збиралися йти, аж раптом помітили за фортепіано на сцені якісь коробки. Під час детального дослідження з’ясувалося, що там лежали книжки, журнали та агітаційні листівки партії “Нові обличчя”.

Як відомо, цю партію очолює екс-мер Ірпеня – фігурант антикорупційних розслідувань Володимир Карплюк, який склав із себе повноваження міського голови й заявив, що планує висуватися до Верховної Ради. Як повідомляв Рух ЧЕСНО, він домовився з обласним осередком “БПП” про співпрацю на президентських виборах в обмін на те, що йому не заважатимуть балотуватися на 95-му окрузі (частина Києво-Святошинського району та Приірпіння).

Агітаційні листівки “Нових облич” Катерина Іванівна назвала своєю власністю:

“Яке ви маєте право трогать тут нашу продукцію? Чого ви сюди прийшли? Хто ви такі? Пожалуста, тільки нічого тут не оставляйте. Ви у мене спитали дозволу, ви зайшли? Чого ви сюди без дозволу? Якби я до вас прийшла у хату? Є порядок. Шо ви тут шукаєте, розкажіть? “Нові обличчя” – це наше, а ви не можете. Є в нас керівник, ідіть до керуючого справами”.

Під час експерименту з коробками журналісти спробували залишити бодай одну агітаційну листівку на підтримку кандидата в Президенти Юрія Жаботюка, який насправді не зареєстрований.

Проте працівниця міськради повернула її журналістам. Порожні коробки із сесійної зали теж довелося винести.

“Яким чином тут опинилася продукція “БПП” – це велика загадка. Її було багато, більш ніж дві людини її заносили. Чому Катерина Іванівна не звернула уваги на тих людей, ми реально не знаємо. Коментувати вона не хоче, відправляє до керуючого справами Дмитра Негреші. Тому ми оформимо запит до Негреші, щоб усе з’ясувати”, – зазначає Михайлина Скорик після невдалої спроби пронести до ради дві порожні коробки.

“Дуже дивно, чому партія “Нові обличчя” має право зберігати свою поліграфію в раді, а ми не можемо поставити навіть порожні коробки. Це ще раз доводить, що приміщення ради використовується партіями як адмінресурс і про умови рівного доступу та здорову конкуренцію можна просто забути. Зауважу, що партія “Нові обличчя” не декларує витрат у своїх звітах. А отже, вони нашим, бюджетним коштом перетворили комунальне приміщення на свій партійний офіс”, – наголошує Скорик.

У процесі експерименту з’ясувалося, що будь-яка людина з вулиці може зайти безперешкодно до сесійної зали Ірпінської міськради, навіть з якимись коробками, але залишити їх там їй не дозволять, тим паче непомітно підкинути. Наразі приміщення комунальної будівлі використовують як склад для партійної поліграфічної продукції “Нових облич”.

Нагадаємо, що 7 березня мешканці Ірпеня знайшли у приміщенні Ірпінської міськради тисячі листівок, календарів і газет на підтримку Порошенка. У “БПП” Руху ЧЕСНО прокоментували, що хтось використовує приміщення органу місцевого самоврядування не за призначенням.

Ірпінська міська рада залишається єдиною радою в Приірпінні, яка кілька каденцій поспіль приховує від громадян інформацію про відвідуваність депутатами засідань сесій та комісій і не відповідає на запити Руху ЧЕСНО.

Колишній міський голова Володимир Карплюк провів майже півроку у відпустці. Після його добровільної відставки парламент мав би призначити вибори мера Ірпеня, але досі зволікає з розглядом відповідної постанови. Майже 200 громад в Україні опинились у схожій ситуації й чекають на призначення виборів голів.

Тим часом в.о. міського голови Ірпеня Анастасія Попсуй (“Нові обличчя”) їздить бюджетним коштом у закордонні відрядження, а на сесії з допомогою “тітушок”, які виштовхували із зали ірпінців, за кілька секунд було розглянуто й затверджено Генплан міста.

Новий начальник поліції Ірпеня полковник Петренко готовий до співпраці з активістами

$
0
0

12 березня в Ірпені представили нового начальника поліції. Ним став полковник Олег Петренко з села Лехнівка Баришівського району. Він замінив в.о. начальника поліції Ірпеня Дмитра Литвина, який пробув на цій посаді менше року й в свою чергу замінив Володимира Барабаша, робату якого було визнано незадовільною.

13 березня Петренко вже проводив прийом громадян, про що повідомив журналістів Громади Приірпіння. На запитання, яке в нього бачення щодо розкриття резонансних справ у Приірпінні, зокрема, побиття активістів, забудови пойми річки Ірпінь, вирубки лісу, сказав, що для цього він прийшов:

“У мене є прагнення розкриття всіх злочинів, в тому числі й самих резонансних. Зараз ми всі справи піднімаємо, вивчаємо, я даю розпорядження на вивчення”.

Петренко також зауважив, що не буде проти зустрітися з активістами Приірпіння, щоб вони допомогли йому розібратися в ситуації.

В Ірпінську поліцію Петренко прийшов з Переяслав-Хмельницького відділу поліції, який очолював з 2016-го року. Раніше Петренко працював заступником начальника Переяслав-Хмельницького відділу поліції, до якого входять структурні підрозділи Березанського, Яготинського, Згурівського та Баришівського відділення.

Після революції Гідності у квітні 2014 року Петренко був призначений в.о. начальника Згурівського РВ ГУ МВС України. Місцеві активісти виступали проти цього призначення, оскільки Петренко працював на керівних посадах у поліції за режиму президента-втікача Віктора Януковича. Зокрема, за часів Януковича він очолював Баришевський РВ ГУ МВС. Але після особистого спілкування з Петренком спротив спав.

У червні 2018 року Петренко разом з екс-генпрокурором Віталієм Яремою, який зараз є довіреною особою Петра Порошенка у Яготинщині, Бориспільщині у Згурівському районі та Переяслав-Хмельницькому (округ 98)  вітав дільничих офіцерів поліції з особовим святом. Ця новина разом з фото Петренка оприлюднена на офіційному сайті Київського обласного осередку БПП.

GE

Згідно декларації, поданої Петренком у 2018 році, він володіє будинком у 76 кв. метрів у селі Лехнівка, Баришівського району, де й проживає та земельною ділянкою, площею майже 22 сотки.

Дружина Петренка у 2018 році придбала квартиру у місті Бориспіль, площею 71 кв. метри за майже 300 тис. грн.

Окрім квартири, жінка має у власності майже 35 соток землі у селі Лехнівка.

Також дружина Петренка має автомобіль Хонда CRV 2005 року випуску, який вона придбала у 2015 році невідомо за якою ціною.

Доходи Петренка за 2018 рік склали біля 200 тис. грн, а дружина – 165 тис. грн, також Петренко показав 230 тис. грн грошових активів, а його дружина – 80 тис. грн.

До слова, доходи жінки у 2015 році складали майже 62 тис. грн, а Петренко тоді отримав 89 тис. грн за рік. Жодних заощаджень за 2015 рік подружжя не вказало.

У 2016 році доходи Петренка зросли вдвічі – він заробив 138 тис. грн, а його дружина у Баришівському управлінні освіти, молоді та спорту – майже 78 тис. грн. Петренко також вказав в декларації стипендію сина – 3,6 тис. грн, та допомогу дружині – 1,8 тис. грн. Жодних заощаджень за 2016 рік Петренко в декларації не вказав.

Не дивлячись на біля 200 тис. грн загальних статків родини, яка виховує двох синів,  Петренко придбав у 2016 році автомобіль Опель Астра 2004 року випуску.

У 2017 році Петренко заробив 190 тис. грн, а його дружина майже 121 тис. грн. Цього року у Петренка з’являються грошові активи – 120 тис. грн від продажу автомобіля, а в дружини – 100 тис грн невідомого походження.

Начальник відділу комунікацій Київської обласної поліції Микола Жукович повідомив, що Дмитро Литвин пішов з Ірпеня працювати заступником начальника головного управління Дмитра Ценова.

Щодо Петренка Жукович зазначив, що сподівається на розкриття злочинів:

“Петренка призначили, щоб піднімав розкриття злочинів. В Ірпінському регіоні, як ви знаєте, погано розкриваються злочини. Петренко прийшов не сам, він привів із собою заступника по слідству Максима Дюміна. Є велика надія на нову команду. Ми хочемо, щоб в Ірпені принаймні поліцію бачили, розуміли, що вона є й розкривалися злочини. Як ми не намагалися боротися зі злочинністю, нічого в нас не виходило. В тому числі сподіваємося на розкриття злочинів з побиття активістів, погрози, підпали автомобілів”.

На питання журналістів, де буде жити Петренко, який не має житла в Приірпінні й чи не буде співпрацювати з забудовниками, Жукович відповів, що теж поставив полковнику це запитання:

“Я його спитав – а де ж ти жити будеш? Каже, що поки що буде знімати житло”.

Як відомо, у Приірпінні безкарно б’ють активістів, які виступають проти діючою влади в Ірпені та протистоять забудовникам. Жодна з цих справ не була розкрита, а замовники та виконавці не покарані. Активісти вимагали звільнення Арсена Авакова через погану роботу правоохоронців в Приірпінні.

Фото на кавер: Ігор Швець

Довірені Гриценка: у Приірпінні –аспірант, у Бучі –депутат

$
0
0

На сайті ЦВК оприлюднено список довірених осіб кандидатів на президентських виборах. Рух ЧЕСНО поцікавився, кому ж кандидат Анатолій Гриценко довірив свою репутацію на Київщині.

Довірені особи, згідно із законом, ведуть агітацію та сприяють кандидату на посаду Президента України у виборчому процесі, представляють його інтереси у відносинах з виборчими комісіями, іншими державними органами та органами місцевого самоврядування, засобами масової інформації, об’єднаннями громадян, виборцями. Про це йдеться в статті 67 закону “Про вибори Президента України”.

У Приірпінні та частині Києво-Святошинського району (округ №95) довіреною особою Гриценка є тимчасово безробітний Дмитро Андрущенко. Він пояснює, що навчався в аспірантурі, а зараз дописує дисертацію “Управління продажем страхових послуг корпоративним клієнтам”.

“Агітуємо, відповідаємо на запитання: “Чому саме Анатолій Гриценко?”, консультуємо всіх зацікавлених стосовно виборів, зокрема щодо знаходження себе в списку тощо. Основна проблема, з якою зіткнувся, – це малий інтерес людей до виборчого процесу й усього, що з ним пов’язане. Веду консультаційну роботу з людьми біля наметів, відвідую засідання ОВК. Одне з них відбувається саме зараз. Сьогодні – останній день формування ДВК”, – розповідає Руху ЧЕСНО Андрущенко про те, що робить як довірена особа кандидата.

Другим завданням після агітації він називає навчання членів ДВК. Там планують здійснювати паралельний підрахунок голосів, аби захистити голоси виборців.

Зауважимо, що в перші тижні агітації в Ірпені з візитом побував VIP-агітатор Гриценка – народний депутат Віктор Чумак, який агітував у той час, коли мав голосувати в сесійній залі парламенту. На зустрічі з виборцями він відрекомендував як члена команди Святослава Куценка – колишнього депутата від партії екс-мера Ірпеня “Нові обличчя”.

“На сьогодні відбулося об’єднання з різними політичними силами, у межах якого були і згадані учасники, зокрема й Куценко”, – пояснює Андрущенко, чому до команди Гриценка потрапив колишній член команди фігуранта антикорупційних розслідувань.

Бернадін підтримує партію Гриценка грошима

У Бучі, Славутичі, Бородянському, Вишгородському, Іванківському та Подільському районах (округ №96) довіреною особою кандидата є Валерій Бернадін, котрий, відповідно до оприлюднених ЦВК даних, є пенсіонером. Він є депутатом Вишгородської райради, де очолює постійну регламентну комісію.

Раніше Бернадін працював у правоохоронних органах. Як повідомляли ЗМІ, він був співробітником ГУ з боротьби з організованою злочинністю й намагався протидіяти незаконному ввезенню до країни кави, яку завозили під виглядом гуманітарної допомоги.

Політик є одним з небагатьох довірених осіб кандидата, хто 2018 року переказав партії Гриценка власні гроші – трохи менш ніж 3 000 грн.

Нагадаємо, що Рух ЧЕСНО проаналізував довірених осіб у столиці Петра Порошенка, Володимира Зеленського та Юлії Тимошенко, а також оприлюднив інформацію про те, з ким на Київщині домовилися в обласному осередку “БПП” на парламентських перегонах і хто планує йти в нардепи в Києві.

Також вийшла стаття про довірених осіб Юлії Тимошенко на Київщині.

Окрім того, Громадський рух ЧЕСНО зібрав інформацію про кандидатів у Президенти у спецпроекті Polithub, де кожен виборець має змогу не лише знайти біографію кандидата, а й перевірити його на доброчесність.

НАЗК судиться з депутатами Ірпеня та Бучі Оверком і Таможнім

$
0
0

Депутат Ірпінської міської ради Ігор Оверко з партії “Нові обличчя” продав 83 квартири й не повідомив про суттєві зміни в майновому стані на сайті НАЗК. Депутат Бучанської міськради Олександр Таможній не подав відповідного повідомлення про купівлю “Лексуса”. НАЗК передало до суду 83 адмінпротоколи стосовно Оверка та один – щодо Таможнього.

Про це інформує сайт Національного агентства з питань запобігання корупції.

“Національне агентство встановило, що Ігор Оверко не подав 83 повідомлення про суттєві зміни в майновому стані після отримання у 2017 році доходу від продажу 83 квартир у м. Ірпінь. Загальна сума, про яку не повідомив депутат, становить понад 15 млн 196 тис. грн”, – йдеться в повідомленні НАЗК.

Як розповідав Рух ЧЕСНО, у власності Оверка 2016 року перебували 586 – це більш ніж площа футбольного поля на стадіоні “Олімпійський”.

Оверко – керівник і співзасновник будівельної фірми “Синергія”. Ця компанія побудувала житлові комплекси в Ірпені впритул до пам’ятки природи – 600-річного дуба й використовує його тепер як рекламу для продажу своїх квартир.

Фото: synergy2.com.ua

До Дня святого Миколая забудовник Оверко разом зі своїм колегою Петром Королем вітали дітей в одній зі шкіл Ірпеня іменними подарунками. Солодощі малечі депутати не вручали, а кидали.

Окрім Оверка, через несвоєчасне подання повідомлення про суттєві зміни в майновому стані НАЗК склало протокол і на депутата Бучанської міської ради Олександра Таможнього. Як зазначають в агентстві, він не сповістив вчасно про придбання автомобіля “LEXUS LS 460” вартістю 210 тис. грн.

Як писав Рух ЧЕСНО, на сайті auto.ria автівка такого самого класу й року випуску продається щонайменше за 13 тис. дол.

За ту суму грошей, яку Таможній витратив на купівлю авто, можна придбати лише битий або спалений “Лексус”.

Нагадаємо, чоловіка народної депутатки Вікторії Сюмар Дмитра Христюка, який був заступником міського голови Ірпеня,визнали винним у вчиненні адмінправопорушення. Чиновник не задекларував новопридбаної квартири й не подав своєчасно повідомлення про суттєві зміни в майновому стані.

2017 року екс-мера Ірпеня Володимира Карплюка, який очолює партію “Нові обличчя” та планує йти до парламенту, Печерський райсуд визнав винним в адміністративному правопорушенні через відсутність у партійному звіті про майно, доходи, видатки й зобов’язання фінансового характеру за IV квартал 2016 року висновків незалежного зовнішнього фінансового аудиту. За це порушення Карплюк мав сплатити незначний штраф – у розмірі 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 5100 грн.

Рух ЧЕСНО повідомляв, що партія “Нові обличчя” існує лише на папері. Вона не отримує практично жодних фінансових надходжень.

На Київщині Зеленський довірився колишньому партійцю СДПУ(о) Медведчука

$
0
0

Кандидат у Президенти Володимир Зеленський довірив свою репутацію безробітному з Білої Церкви, котрий, за словами місцевого активіста, є людиною екс-нардепа від “Батьківщини” Полочанінова. В Узині Зеленський довірився вчительці Юлії Собачко, яка 2017 року балотувалася до місцевої ради від “Громадянської позиції” Гриценка. Більшість довірених осіб Зеленського на Київщині, як і в Києві, – маловідомі люди.


На сайті ЦВК оприлюднено список довірених осіб кандидатів у Президенти України в Київській області.

Рух ЧЕСНО поцікавився, кому ж кандидат Володимир Зеленський довірив свою репутацію на Київщині.

Довірені особи, згідно із законом, ведуть агітацію та сприяють кандидату на посаду Президента України у виборчому процесі, представляють його інтереси у відносинах з виборчими комісіями, іншими державними органами та органами місцевого самоврядування, засобами масової інформації, об’єднаннями громадян, виборцями. Про це йдеться в статті 67 закону “Про вибори Президента України”.

Ось список тих, кому Володимир Зеленський довіряє на Київщині.

Місто Ірпінь, Приірпіння та частину Києво-Святошинського району (округ №95) Зеленський довірив юристу, члену ГО “Асоціація правників України”, працівникові ТОВ “Емерджекс Аутсорсінг” Євгену Олександровичу Данилову.

У Вишгороді, Бучі, Славутичі, Бородянському, Вишгородському, Іванківському, Поліському районах (округ №96) Зеленського представляє Ростислав Олександрович Коваль з адвокатського об’єднання “Стоїк”.

У Білій Церкві (округ №90) Зеленського представляє безробітний Ігор Леонідович Боженко. У соцмережі Facebook він оприлюднив фото з офісу “ЗеКоманди”, який запрацював у місті 6 березня.

Як зазначає активіст Олександр Лємєнов, Боженко – це людина екс-нардепа від “Батьківщини” Володимира Полочанінова. Зараз Полочанінов є членом партії “Основа” Сергія Тарути, який днямиоголосив про підтримку на президентських виборах Юлії Тимошенко.

Ігор Боженко, як і ще один член “ЗеКоманди” в Білій Церкві Ігор Снегур, добре й давно знайомий з екс-нардепомВолодимиром Полочаніновим. Той у свою чергу “засвітився”серед бенефіціарів фонду “Титан“, що володіє корпоративними правами концесіонера білоцерківського водоканалу ТОВ “Білоцерківвода”. Зауважу, що, крім осередку “ЗеКоманди”, Полочанінов має вплив на білоцерківську “Самопоміч” та частково на її обласний осередок”, – розповідає Лємєнов.

На наше запитання, як він став довіреною особою, Боженко відповів, що все просто:

“Ну, я прийшов, предложив свою особу – і все”.

На подальші уточнення, куди прийшов і з ким розмовляв, Боженко сказав, що перетелефонує пізніше, але так і не передзвонив, та й на дзвінки журналістів Руху ЧЕСНО не відповідав.

Наступного дня він таки взяв слухавку, коли ми зателефонували з іншого номера, але був небагатослівним:

“Я по телефону не даю різну інформацію. В Інтернеті є в нас сайт, туди пишіть, якщо ви хочете інтерв’ю чи щось узнать”.

Ми поцікавились, чи співпрацює Боженко з Полочаніновим, і він запевнив, що це не так:

“Я з ним ніколи не співпрацював, тільки чув про таку людину. Мені вже не знають, кого присунути. Я сам по собі й ні від кого не залежу”.

У селищі Макарів, місті Фастів, Макарівському, Фастівському та частині Києво-Святошинського району (округ №91) довіреною особою Зеленського стала працівниця комунального закладу облради “Київська обласна психоневрологічна лікарня №2” Тетяна Вікторівна Пономаренко.

У місті Узин, Білоцерківському, Володарському, Ставищенському, Таращанському, Тетіївському районах і частині Сквирського району (округ №92) довіреною особою кандидата стала вчителька математики та інформатики Узинської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Юлія Михайлівна Собачко.

На своїй сторінці у Facebook викладачка не поширює інформації про Зеленського та не афішує своєї причетності до кандидата, хоча вона мала б за нього агітувати.

2017 року Собачко невдало балотувалася до Узинської міської ради від партії “Громадянська позиція” Анатолія Гриценка.

2012-го вона була довіреною особою партії “Нова політика” на 92-му окрузі. Цю політсилу очолював Володимир Семиноженко, який працював віце-прем’єром в уряді Анатолія Кінаха. 2016 року Семиноженко підписав угоду про співпрацю з партією “Відродження”, до якої ввійшли екс-регіонали.

У містах Миронівка, Переяслав-Хмельницький, Ржищів, у Богуславському, Кагарлицькому, Миронівському, Рокитнянському районах (округ №93) Зеленський довірився працівниці юридичної фірми “Кушнір, Яким’як та партнери” Ірині Олегівні Мельник.

Довіреною особою Зеленського в містах Васильків, Обухів, а також у Васильківському й Обухівському районах (округ №94) став доктор технічних наук, професор кафедри технології та організації ресторанного господарства Київського національного торговельно-економічного університету Володимир Антонович Піддубний.

2002-го він безуспішно балотувався до Верховної Ради від Соціал-демократичної партії України (об’єднаної) під №198 у списку. На тих виборах СДПУ(о) здобула 6,27% голосів, а парламентську фракцію спочатку очолив кум Путіна Віктор Медведчук.

У Березані, Броварах, Баришівському та частині Броварського району (округ №97) довіреною особою Зеленського став Микола Леонідович Галушко – директор ТОВ “Галід”, основною діяльністю якого є приватні охоронні служби.

На Яготинщині, Бориспільщині, у Згурівському районі та Переяслав-Хмельницькому (округ №98) Зеленський довірився Павлові Олексійовичу Коновалову – керівнику ТОВ “Геліополіс Україна”, яке виробляє та продає меблі.

Нагадаємо, що Рух ЧЕСНО висвітлює перебіг агітаційної кампанії на Київщині в щотижневих дайджестах.

Рух ЧЕСНО вже проаналізував довірених осіб у столиці Петра Порошенка, Володимира Зеленського та Юлії Тимошенко, а також довірених осіб на Київщині таких кандидатів: Петра ПорошенкаЮлії Тимошенко, Анатолія ГриценкаЮрія БойкаІгоря Смешка й Руслана Кошулинського.

Крім того, Громадський рух ЧЕСНО зібрав інформацію про кандидатів у Президенти у спецпроекті Polithub, де кожен виборець має змогу не лише знайти біографію кандидата, а й перевірити його на доброчесність.

Авторка: Олена Жежера, спеціально для ЧЕСНО

Тимчасова слідча комісія парламенту розгляне побиття в Приірпінні окремо

$
0
0

21 березня пообіді в парламентских комітетах на вул. Садовій відбулося засідання Тимчасової слідчої комісії, яка розглядає випадки побиття активістів на Київщині і зокрема у Приірпінні. Очолює комісію народний депутат Борислав Береза.

На засідання прийшли голова Коцюбинської ТВК по квоті БПП Людмила Демченко, на яку напав тітушка за 1 000 гривень, який охороняв забудови політика з “Нових облич”. Ще одна членкиня ТВК по квоті БПП Леся Єльникова та селищна голова Коцюбинського Ольга Матюшина, на яких напали ввечері під будинком селищної голови, активістка та кошлишня співробітниця Коцюбинської ради Дар’я Александрова, яка займалася питаннями опалення в селищі і якій 15 жовтня в день запуску опалення спалили дві машини, а також Віктор Бархоленко – активіст з Бучі, який веде боротьбу за збереження лісу і якого неодноразово били невідомі

“20 березня – за день до засідання комісії був суд в Ірпені. Мого нападника визнали винним, але суддя наголосила, що правоохоронці не довели, що на мене нападали як на голову ТВК і тому вважають, щ оце просто побутовий напад. Відео, яке записали в мене на подвір’ї, де нападник Корнієнко зізнався, що бив мене за 1 000 грн – до уваги суд не взяв. Тобто за рік і 9 місяців правоохоронці не змогли довести політичних мотивів. Від нас держава вимагає захищати результати виборів. А хто ж захистить нас? І це при тому, що вперше люди самі спіймали нападника! А хто замовник? Замовника навіть не шукали. Дали нападнику 4 роки, а він вже майже 2 роки відсидів в СІЗО. Це значить, що день йде за два. Він на зону так і не потрапить і отримає винагороду за те, що сидів в СІЗО і не здав замовника”, – наголошує потерпіла Людмила Демченко.

Заслухати інформацію про просування розгляду всіх справ щодо побитих активістів, у ТСК забракло часу.

“Те, що зараз відбувалося на Тимчасовій слідчій комісії і те, які відповіді ми почули від правоохоронців – це приголомшило не тільки мене, а й членів комісії”, – наголосила народна депутатка Ольга Червакова (фракція БПП), яка допомагає активістам Приірпіння.

Вона наголосила на тому, що у ТСК буде окреме засідання, де розглянуть саме ті випадки, які трапилися в Приірпінні.

“Те, що було вчора в суді – це яскраве свідчення, що в людей хочуть вдіібрати віру. Ти віддаєш державі своє здоров’я, 10 рокі вкладеш на боротьбу, таких людей б’ють, їм палять машини. Люди САМІ (!!!) без поліції затримують нападника і передають його поліції. Справа резонансна – вся країна за нею слідкує і що на виході? Хуліганка. Хто замвоник – не відомо. Питання до держави – а яких громадян вона хоче мати і як вона їх мотивує на боротьбу за розбудову держави, якщо не розкриваються очевині справи? Коли підписувався суспільний договір і створювалася держава, то держава брала на себе зобов’язання захищати наше життя і здоров’я. Це базова функція для всіх держав. Члени ТВК і голови ТВК – це ті люди, які захищають легітимність влади. Вони відстоюють вибір громади, яким би він не був. Але суд вирішив, що Демченко побили просто так. Звісно, як і Дар’ї Александровій просто так спалили машини символічно 15 жовтня – у день запуску опалення”, – іронізує Матюшина, яка захищає від знищення ірпінськими забудовниками Біличанський ліс.

Нагадаємо, що окрім вищезазначених випадків, по обличчю мешканку селища Оксану Недашківську вдарила прихильниця партії “Нові обличчя”. Депутатка Олександра Куцан бачила, як в під’їзді з ножем мешканець селища, який підтримує “Нові обличчя” намагався викрасти тираж самвидаву. У Куцан та журналістки Ірини Федорів виклали лічилькики електроенергії щойно депутата Миколу Єременка, якого підозрюють в хабарництві, випустили з СІЗО.

Карплюк до Євробачення готовий або як Притула в гримерку по драбині ліз

$
0
0

Шоумен та ведучий Сергій Притула оприлюднив на своїй сторінці у соцмережі facebook відео про відвідини Ірпеня. Міста, де ще кілька років тому екс-мер Володимир Карплюк пропонував провести Євробачення. Зокрема, Притула побував з гастролями у Ірпінському будинку культури. За його словами, до вбиральні їм довелося ходити на вулицю, а до гримерки на другий поверх підніматися дерев’яною приставною драбиною.

“Люблю гастролі! Завжди стільки цікавого;)))!”, – пише Притула про візит до Ірпеня.

“Не в усіх концертних залах, де ми працюємо, поряд з гримеркою є вбиральня. Вбиральні в гримерці немає, вона є на вулиці. І це не біда”, – розповідає про зручності в концертному залі на БКЗ Притула.

“А ось це дорога до гримерки. І це теж не проблема”, – сміючись і піднімаючися драбиною, зауважує Притула.

У коментарях під постом Притули місцеві мешканці зауважили, що артист рекламує житло в Приірпінні й мав би знати про стан справ у регіоні з культурою.

Окрім Притули квартири в новобудовах Приірпіння, де відсутня транспортна та соціальна інфраструктура, рекламують співак  та довірена особа Юлії ТимошенкоОлександр Пономарьов, а також продюсер Ігор Кондратюк.

Картинки по запросу Пономарьов, Центральний

Напередодні візиту Притули, до Ірпеня завітав міністр культури Євген Нищук, який разом з в.о. мера Ірпеня Анастасією Попсуй посадив біля входу до згаданого будинку культури одну ялинку.

В соцмережі висміяли такі дії Нищука та Попсуй у місті, де гектарами вирубують ліс.

“Одна ялинка, три лопати, десять фотокамер – як щиро піклуються про місто”, – пише Катерина Марчук.

Євген Кульгінський зауважує:

“Ну, не знають вони якою стороною одягати рукавиці… одягають як красивіше”.

До слова, у сусідньому місті Буча, де Притула, якщо вірити рекламі, вже нібито купив квартиру.

Тут закрили єдиний кінотеатр, а на площі перед входом до нього, замість фантанів – смітник.

Світлина від Юрія Єрмолаєва.

“Сергій Притула показав тильний бік тієї показухи, яку вже п’ятий рік влаштовують в Ірпені представники “Нових облич”. Екс-міський голова Володимир Карплюк звітував про відремонтований Центральний Будинок культури на БКЗ через 100 днів на посаді – у 2015 році. І ось завдяки відео артиста всі в місті дізналися, що ремонт звівся до фарбування фасаду, фарбування тротуару та облаштуванню парковки, а насправді гримерки БК та тильна сторона у такому ж занедбаному стані, як і були”, – розповідає мешканка Ірпеня Михайлина Скорик.

Нагадаємо, кілька років тому, екс-мер Ірпеня Володимир Карплюк заявив, що готовий приймати Євробачення в Ірпені, чим насмішив не лише мешканців міста, а й коміків “95 кварталу”. Тоді Євген Кошовий зауважив, що не можна проводити Євробачення в місті, де мер напивається, бо на тверезу голову “таке ляпнути взагалі не можна”.


Лубківський не приїхав підтримати Тимошенко, замість нього виступав Доній

$
0
0

24 березня в Ірпені відбувся агітаційний концерт на підтримку кандидатки в Президенти Юлії Тимошенко.

Як зазначалося в анонсах заходу, за Тимошенко мали приїхати агітувати Надзвичайний і Повноважний Посол України Маркіян Лубківський та співачка Світлана Тарабарова.

Лубківський, до речі, працював послом у період з 2006 до 2009 року, тобто 10 років тому.

“Напередодні заходу Ірпінь був обклеєний плакатами про візит до міста Лубківського та співачки Тарабарової в межах усеукраїнського туру на підтримку Тимошенко. Організатори поставили серйозну сцену на площі навпроти міськради”, – розповідає мешканка Ірпеня Світлана Матушко.

Цікаво, що Лубківський насправді є соратником конкурента Тимошенко – Валентина Наливайченка, у якого за часів роботи в СБУ працював прес-секретарем. Вони є представниками однієї політсили.

В інтерв’ю на “112 каналі” наприкінці 2018 року Лубківський запевняв, що було б чудово, якби Президентом України став його колишній шеф Наливайченко.

Ще влітку минулого року Рух ЧЕСНО, аналізуючи політичну партію Наливайченка “Справедливість”, припускав, що той співпрацюватиме з Тимошенко, і досліджував, хто ж фінансує президентські амбіції екс-голови СБУ. Як нещодавно стало відомо з протоколу ОВК, у Чернівцях довірена особа Тимошенко зізналася, що курирує представників аж 8 кандидатів, серед яких є й Наливайченко.

Лубківський до Ірпеня так і не приїхав, а концерт Тарабарової тривав десь півтори години. Про це Рух ЧЕСНО повідомили очевидці.

За словами місцевої мешканки Матушко, замість Лубківського на сцену вийшов екс-нардеп Олесь Доній, який закликав не голосувати за чинного Президента Петра Порошенка.

“Доній уникав прямої підтримки Тимошенко зі сцени, але сказав, що Порошенко гірший за Тимошенко. Він зазначив, що є дві людини, за яких ніколи не голосуватиме. Це Порошенко й Вілкул. У розмові з Донієм я зауважила, що своєю присутністю на цьому заході він засвідчує, що підтримує Тимошенко як кандидата. Але Доній наголосив зі сцени, на якій було написано “Юлія Тимошенко 2019“, що приїхав розказати, за кого не треба голосувати”, – розповідає Матушко.

Також Доній зізнався, що, якщо в ІІ турі будуть Петро Порошенко та Володимир Зеленський, він голосуватиме за Зеленського.

“Цікаво, що після заходу до Донія й інших учасників туру Тимошенко підійшов хлопчик з Ірпінської ради й покликав усіх на вечерю, яку ірпінські організатори підготували в ресторані неподалік сцени”, – зазначила Матушко.

Журналісти Руху ЧЕСНО поцікавилися в Лубківського, чому він не приїхав до Ірпеня. Той сказав, що на заваді стали домашні клопоти. На запитання, чому так сталося, що він змінив Наливайченка на Тимошенко, Лубківський відповів, що про зміну політичного курсу не йдеться.

Як відомо, Юлія Тимошенко в межах свого агітаційного туру відвідала сусідню Бучу. Тоді на зустріч із лідеркою “Батьківщини” до міста понад 10 автобусами привезли її прихильників з Вишгорода, а голова київського осередку партії Костянтин Бондарєв накинувся на журналістку Руху ЧЕСНО.

Перебіг передвиборчої агітації Громадський рух ЧЕСНО висвітлює в щотижневих дайджестах. У Приірпіння, крім Тимошенко, приїжджали тільки Руслан Кошулинський (ВО “Свобода”) та дружина Президента України Марина Порошенко, яка не розцінює цей візит як агітацію за чоловіка.

Нагадаємо, що Рух ЧЕСНО проаналізував, чому на цих виборах рекордна кількість кандидатів у Президенти. Частина з них може відігравати технічну роль і віддавати свої квоти в ОВК та ДВКіншому кандидату, який насправді веде президентську кампанію.

Уже виявлено факти агітації за Юлію Тимошенко довіреними особами інших кандидатів – Юрія Кармазіна (Київщина)Юрія Габера (Вінниччина), Ігоря Шевченка (Волинь). А довірені особи кандидата Руслана Ригованова агітують за Олега Ляшка.

Кандидатка в Президенти, телеведуча Юлія Литвиненко не знає своїх довірених осіб. Частина з них пов’язана з “БПП”.

Рух ЧЕСНО проаналізував довірених осіб у столиці Петра Порошенка, Володимира ЗеленськогоЮлії Тимошенко та Олега Ляшка, а на Київщині – Петра ПорошенкаЮлії ТимошенкоВолодимира ЗеленськогоАнатолія ГриценкаЮрія БойкаІгоря Смешка.

Інна Богословська має лише двох довірених осіб на всю Україну.

Громадський рух ЧЕСНО зібрав інформацію про кандидатів у Президенти у спецпроекті Polithub, де кожен виборець має змогу не лише знайти біографію кандидата, а й перевірити його на доброчесність.

Олена Жежера Авторка: Олена Жежеражурналістка ЧЕСНО, ГО ЦентрUA

За агітацію в приміщенні Ірпінської міськради завгосп сплатить штраф, – рішення суду

$
0
0

Ірпінський міський суд визнав винною в адміністративному правопорушенні завідувачку господарства Ірпінської міськрадиКатерину Коваленко.

Саме Коваленко, на думку працівників поліції, які складали адмінпротокол, винна в незаконному зберіганні в сесійній залі Ірпінської міськради агітаційних матеріалів на підтримку кандидата в Президенти Петра Порошенка, які було виявлено й вилучено 7 березня. Як відомо, агітацію в державних установах заборонено законом.

“У приміщенні актової зали Ірпінської міської ради були знайдені агітаційні матеріали за одного з кандидатів у Президенти. На завідувачку господарства склали адміністративний протокол за ст. 212-14 ч.2 Кодексу України про адміністративні правопорушення”, – розповів журналістам Руху ЧЕСНО начальник відділу комунікацій поліції Київської області Микола Жукович.

За його словами, суд розглянув адмінпротокол та ухвалив рішення про стягнення штрафу в розмірі 2550 грн.

Як з’ясував Рух ЧЕСНО, штраф має сплатити Катерина Коваленко, яка працює завідувачкою господарства ІМР. Проте вона ще може подати апеляційну скаргу.

Нагадаємо, 7 березня поліція вилучила з приміщення Ірпінської ради тисячі агітаційних матеріалів за Порошенка.

Прес-служба Ірпінської міськради наголосила на тому, що їм цю поліграфічну продукцію підкинули.

12 березня журналісти Руху ЧЕСНО та мешканка Ірпеня Михайлина Скорик провели експеримент, аби з’ясувати, чи справді так легко потрапити до сесійної зали Ірпінської міської ради та залишити там агітаційні матеріали за будь-якого кандидата в Президенти. Їх зустріла завгосп Катерина Коваленко, котра сказала, що залишати агітаційну продукцію вона не дозволяє. Водночас активісти виявили у приміщенні агітки партії “Нові обличчя”, які Коваленко назвала своєю власністю.

Схожі зловживання було помічено й у сусідньому Коцюбинському. Там у будинку культури, що є комунальною будівлею, протиправно дозволили зберігати агітаційний намет “БПП”. Поліція вже склала протокол на керівника закладу, про що повідомляють місцеві ЗМІ.

Ірпінська міська рада залишається єдиною радою в Приірпінні, яка кілька каденцій поспіль приховує від громадян інформацію про відвідуваність депутатами засідань сесій та комісій і не відповідає на запити Руху ЧЕСНО.

Колишній міський голова Володимир Карплюк провів майже півроку у відпустці. Після його добровільної відставки парламент мав би призначити вибори мера Ірпеня, але досі зволікає з розглядом відповідної постанови. Майже 200 громад в Україні опинились у схожій ситуації й чекають на призначення виборів голів.

Тим часом в.о. міського голови Ірпеня Анастасія Попсуй (“Нові обличчя”) їздить бюджетним коштом у закордонні відрядження, а на сесії з допомогою “тітушок”, які виштовхували із зали ірпінців, за кілька секунд було розглянуто й затверджено Генплан міста.

Президентський бартер-2: хто представляє тандем Тарута-Тимошенко у Приірпінні

$
0
0

Членами ДВК від кандидата Сергія Тарути у Приірпінні є прихильники партії “Нові обличчя”. Вони неодноразово виступали на захист голови цієї партії екс-мера Ірпеня Володимира Карплюка, який фігурує в антикорупційних розслідуваннях. Оскільки Тарута знявся на користь Юлії Тимошенко, то його квоти в комісіях будуть тепер працювати практично як представники “Батьківщини”. Раніше Карплюк домовлявся про співпрацю на президентських виборах з БПП, після чого загальмували кримінальні провадження проти нього. З огляду на те, що до кінця не зрозуміло, хто вийде до другого туру, схоже, мер Ірпеня вирішив співпрацювати і з БПП, і з “Батьківщиною”.


“Нові обличчя” віддали квоти в ДВК техкандидату Тимошенко

Головою однієї з ДВК у селищі Коцюбинське призначено Ірину Ковальську (в дівоцтві – Литвинова). На позачергових виборах до Коцюбинської селищної ради в 2016 році вона висувала свою кандидатуру по округу № 5.

Кандидувалася як самовисуванка, але є прихильницею “Нових облич”, про що висловлювалася у соцмережах. Їздила на акції на підтримку Карплюка та його кума мера Бучі екс-“регіонала” Анатолія Федорука, метою яких був тиск на Генеральну прокуратуру, коли вона їм вручала підозри в розкраданні земель Держлісфонду.


На відео Ковальська відкрито називає чинного президента, з яким нібито на цих виборах домовився про підтримку Карплюк, корупціонером і захищає Карплюка та його кума Анатолія Федорука.

Інші дві членкині ДВК Тетяна Зайченко та Наталя Михайлова, які зараз зайшли за квотою кандидата Тарути, на дострокових виборах депутатів Коцюбинської селищної ради в 2016 році представляли в ДВК партію “Нові обличчя”. Ось постанова ТВК, яка це підтверджує.

Тетяна Зайченко – директорка ДНЗ № 24 “Світлячок”. Зазвичай працівники бюджетної сфери є відданими тій політичній силі, від якої залежить фінансове забезпечення установи. Саме Ірпінь курує кадрові призначення в освітній сфері та медичній сфері селища Коцюбинське.

Незважаючи на те, що у партії “Нові обличчя” було чимало представників ТВК та ДВК під час виборів-2016, депутатська більшість Коцюбинської ради, яка складається з “Нових облич”, так і не проголосувала за розподіл коштів, що були виділені з держбюджету на оплату праці членам комісій та друк бюлетенів.


При цьому, Зайченко, як представниця від “Нових облич”, подала до суду на бездіяльність ТВК і невиплату заробітної платні членам ДВК, вочевидь, з метою змістити голову ТВК від БПП “Солідарність” Людмилу Демченко за бездіяльність і невиплату коштів.


Ще одна представниця Тарути у ДВК Коцюбинського Галина Бавзенюк бере участь у роботі ДВК не вперше. Вона також працівник бюджетної сфери. У соцмережах Бавзенюк перепощує дописи Карплюка з протестної акції звезених бюджетників під правоохоронними органами, де Карплюк називає кримінальні провадження, відкриті за земельний дерибан, “політичним замовленням БПП”.

Також має місце публікація із зверненням до голови Коцюбинського осередку “Нових облич” – Сергія Даніша щодо фінансової допомоги на ремонт класу, де навчається дитина Бавзенюк.

І це при тому, що проблеми освіти мала б вирішувати не конкретна людина, а влада Ірпеня, де в Карплюка є більшість голосів у раді, яка може розподіляти податки людей на їхні ж потреби в освіті та медицині.

Борди з рекламою приїзду Тимошенко в Бучу розмістив Богдан Слюсаренко – чинний депутат Ірпінської міської ради від “Нових облич”. Попри те, що візит відбувся 2 березня – борд висить фактично до кінця кампанії. Його так і не зняли досі.

Давня дружба Тарути й Карплюка

Сергій Тарута, який знявся на користь Юлії Тимошенко, не чужа для Володимира Карплюка людина. Саме його Карплюк запрошував в Ірпінь, коли ще був на посаді мера.

Коли Карплюк ще був міським головою, Тарута хвалив його як людину, котра робить для міста “правильні і хороші справи”.

Пізніше сам Карплюк, якому прокурор Київської області вручив кілька підозрдякував лідеру “Основи” за те, що той “підставив плече у скрутний час”. У 2017 році Тарута в Ірпені за участі скандального мера презентував свою доктрину “Україна 2030”.

Тарута на цих виборах повів себе як техкандидат – знявся на користь Тимошенко після 7 березня. Тобто він залишається в бюлетені, але всі його люди в ДВК та ТВК будуть працювати на перемогу Юлії Тимошенко.

Під час цієї виборчої кампанії були зафіксовані факти співпраці “Нових облич” із “Батьківщиною“. Та й раніше Карплюк запрошував Тимошенко на відкриття парку “Центральний” в Ірпінь.

Як Карплюк співпрацює з сіткою техкандидатів Тимошенко

Довірена особа Тимошенко у виборчому окрузі №201 у Чернівцях Наталія Коцур  поінформувала членів ОВК про те, що в разі необхідності заміни членів ДВК від Юлії Тимошенко, а також від Олександра СоловйоваМиколи ГабераАндрія НовакаСергія НосенкаСергія ТарутиЮрія КармазінаЮрія Дерев’янка та Валентина Наливайченка треба “звертатися безпосередньо до неї”.

Рух ЧЕСНО виявив низку технічних кандидатів у лідерів перегонів.

У Коцюбинських ДВК представниками деяких технічних кандидатів також є родичі та прихильники “Нових облич”. Наприклад, Габера представляє Ганна Осіпова, яка є свахою екс-“регіонала” Вадима Садовського, який на виборах 2015, так само як і Тарута зараззняв свою кандидатуру на користь кандидата на посаду селищного голови Сергія Даніша – голови Коцюбинського осередку “Нових облич“. А секретарем від іншого кандидата Соловйова призначено Тетяну Олійник  дружину рідного брата депутата від “Нових облич” Ірпінської міської ради Олексія Олійника.

Під час останнього агітаційного концентру команди Тимошенко в Ірпені, очевидці твердять, що представник Ірпінської міської ради запросив “батьківщинівців” на вечерю.

Що стосується співпраці БПП з “Новими обличчями”, про яку раніше писав рух ЧЕСНО, то в селищі Коцюбинське в приміщенні Будинку культури незаконно зберігали намет БПП, за що поліція склала адмінпротокол на директора будинку культури. А завгоспа Ірпінської ради притягнули до адмінвідповідальності за зберігання агітації за Петра Порошенка в приміщенні Ірпінської міської ради.

Таким чином, фігурант антикорупційних розслідувань Володимир Карплюк  вдається до будь-яких способів самозбереження, аж до подвіцної гри: про всяк випадок домовитися з обома лідерами президентських перегонів про підтримку на 95 окрузі на парламентмьких виборах 2019 року. Мета – очевидна: домогтися депутатської недоторканості, яка гарантуватимеийому 5-річний імунітет від кримінального переслідування.

Авторка: Ірина Латиш, аналітикиня руху ЧЕСНО

Чому Ляшко дав зелене світло на вирубку лісів в Україні?

$
0
0

Кримінальна відповідальність за вирубку лісу настає лише тоді, якщо завдані збитки становлять близько 2 млн гривень. У всіх інших випадках ті, хто нищать ліси, платять як за адмінправопорушення до 25 000 гривень. Виходить, що можна нищити ліси гектари за гектарами і платити копійки – адмінштрафи. Активістам Приірпіння, де за сприяння місцевої влади забудовники винищують зелені легені Київщини, стало цікаво, хто і коли вніс зміни в законодавство і дав зелене світло дерибанникам і забудовникам.

Як виявилося, депутати Верховної Ради у вересні 2018 року ухвалили Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів”.

Ініціатором цього законопроекту став кандидат у президенти та лідер “Радикальної партії” кнопкодав та фігурант антикорупційних розслідувань Олег Ляшко. Ще 9 нардепів значаться як співавтори.

Більшість голосів за цей Закон дали нардепи від партій БПП, “Народний фронт“, “Самопоміч“, “Опозиційний блок” та “ляшківці“.

Серед інших зміни були внесені до ст. 246 ККУ “Незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу”.

Зокрема, була збільшена сума штрафу за незаконну порубку – від 1000 до 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Примітно, що в попередній редакції цього закону сума штрафу була від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Тобто, штраф за незаконну порубку зріс від 300–500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян до 1000–1500 неоподаткованих мінімумів.

При цьому, при нарахуванні штрафу неоподатковуваний мінімум доходів громадян становить 17 грн.

Найбільше, скільки може заплатити правопорушник за незаконну порубку – це 25,5 тисяч гривень.

Але найцікавіша зміна, за яку проголосували народні депутати, це підрахування “істотної шкоди”, нанесеної довкіллю. Зауважимо, що в попередній редакції ст. 246 розмір “істотної шкоди” взагалі не був обрахований.

“У цій статті істотною шкодою вважається така шкода, яка у дві тисячі і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, або інша істотна шкода, завдана навколишньому природному середовищу в частині забезпечення ефективної охорони, належного захисту, раціонального використання та відтворення лісів”, – йдеться в новій редакції ст. 246 на офіційному сайті Верховної Ради.

Зрада криється в тому, що в даному випадку неоподатковуваний мінімум доходів громадян становить не 17 грн, а 960,5 грн, що прирівнюється до суми соціальної пільги.

Роз’яснення, чому неоподатковуваний мінімум доходів громадян в кримінальному та адміністративному законодавстві встановлюється на рівні податкової соціальної пільги є в Перехідних положеннях Податкового Кодексу України:

“Якщо норми інших законів містять посилання на неоподатковуваний мінімум доходів громадян, то для цілей їх застосування використовується сума в розмірі 17 гривень, крім норм адміністративного та кримінального законодавства в частині кваліфікації адміністративних або кримінальних правопорушень, для яких сума неоподатковуваного мінімуму встановлюється на рівні податкової соціальної пільги, визначеної підпунктом 169.1.1 пункту 169.1 статті 169 розділу IV цього Кодексу для відповідного року”.

Про це громаді Бучі повідомив прокурор Ірпінської прокуратури Максим Роговенко, коли його запитали, чому прокуратура програла апеляцію по арешту земельної ділянки в Бучі за адресою вул. Лісова, 1-а, на якій було вирубано близько 100 дерев. Саме ця земельна ділянка, згідно з таксаційним описом, знаходиться в межах Бучанської лісової дачі.

Щоби порахувати мінімальну істотну шкоду, через яку настає кримінальна відповідальність, треба 2 тисячі помножити на 960,5 грн. Виходить 1 млн 921 тис. грн.

Отже, лише у випадку, якщо істотна шкода перевищує 2 млн грн, зловмисник нестиме кримінальну відповідальність. Зверніть увагу – він сплатить за це найбільше 25,5 тис. грн.

Журналісти ЧЕСНО намагалися дізнатися в Олега Ляшка, що стало причиною для таких правок до закону, але на телефонні дзвінки кандидат у президенти не відповідає. У парламенті, де він має працювати, Ляшка не знайти. Як і більшість кандидатів у президенти, які прогулюють засідання Верховної Ради, Ляшко там теж не з’являється.

Варто нагадати, що Ляшко у  2008 році та ще кілька його однопартійців, зокрема, Олексій Ленський та Олексій Кириченкоотримали у власність земельні ділянки державного лісового фонду у місті Буча.

Зараз ці землі повернуті Постановою Верховного Суду у власність держави.

Міський голова Бучі екс-“регіонал” Анатолій Федорук, якого судять за розкрадання лісу в особливо великих розмірах, подарував цю землю “ляшківцям”, імовірно, за виділення субвенцій місту на суму 20 млн грн та інші “послуги”, зроблені політиками.

Можемо припустити, що дружні стосунки Федорука та Ляшка й лягли в основу закону, який дозволяє нищити ліси й не нести за це кримінальну відповідальність.

Екологи про проблему, яка виникла після законотворчої ініціативи Ляшка, знають і переконані, що такий закон – це наслідок некомпетентності влади.

“Це абсолютна безграмотність нардепів, Адміністрації Президента, науково-експертного та юридичного управління Верховної Ради. Чинне законодавство України встановлює норму мінімуму неоподаткованих доходів громадян для обрахування штрафів та іншого – 17 грн, а для кримінального законодавства – в розмірі податкової соціальної пільги, тобто в розмірі 960 грн. Депутати цього не знали, не догледіли. До того, як закон був прийнятий й відправлений на підпис президенту, президент його повернув, дав свої зауваження. В цей період юристи, лісівники, активісти писали, що ця норма призведе до таких-от випадків, але вони були проігноровані”, – розповідає еколог Петро Тєстов.

“Я регулярно зустрічаю в реєстрах судових рішень випадки, де, наприклад, людина провела незаконну рубку, порахували їй збитки 500 тис. грн, конфіскували техніку, якою вона це робила, арештували деревину, а потім у січні цього року приймається відповідним судом Постанова, що у зв’язку з тим, що Кримінальний кодекс має зворотну дію у випадках, якщо це стосується пом’якшення покарання, справа закривається, людина вважається невинною, бо ці порушення тепер кваліфікуються як адміністративні”, – додає Тєстов.

Еколог переконаний, що цю проблему можна виправити внесенням відповідних змін в Кримінальний кодекс України. Він наголошує, що є декілька законопроектів, які ці зміни хочуть внести, в залежності від бажання народних депутатів. На думку експерта, їх швидко можна прийняти в першому й другому читанні й підписати. Тєстов зауважив, що автор одного з законопроектів – Сергій Кіраль, який був одним із співавторів закону, що призвів до цих проблем.

Депутат від “Самопомочі” Сергій Кіраль у коментарі Руху ЧЕСНО зазначає, що депутати помилилися, коли голосували за зміни до ст. 246:

“Дійсно, є така проблема, завдяки тому, що нашу увагу на цю проблему звернули екологи та активісти. Ми цю проблему зараз вирішуємо, більше того, я її озвучив ініціаторам цього законопроекту – пану Віктору Галасюку і, сподіваюся, він з Ляшком це проговорили. І вони говорять, що вони не свідомо це зробили і що це насправді помилка. Те, що для цього закону неоподаткований мінімум доходів громадян не 17 грн, а 890 – це такий нюанс, що навіть фаховий юрист не одразу в цьому розбереться. Тому, я вірю в добро і будемо вірити, що це була дійсно помилка і її просто потрібно виправити”.

“У нас є два варіанти руху – є законопроект №5504народного депутата Остапа Єднака, який стосується наведення порядку в деревообробній галузі і з вирубкою лісів, він вже пройшов комітет Кожемякіна і як варіант можна спробувати між 1 і 2 читанням просто внести зміни до відповідної статті і вирішити цю проблему. Другий варіант – це реєструвати новий законопроект і відповідно, проходити знову комітет Кожемякіна і так далі. Тобто, це більш триваліший процес. Тобто, оці два варіанти ми зараз розглядаємо в активному спілкуванні з професором Хавронюком з Києво-Могилянської академії, який нам радить як краще діяти. Я думаю, що це питання буквально навіть цього тижня, щоб ми визначилися”, – додає Кіраль.

Журналісти ЧЕСНО звернулися за коментарем до Генпрокурора Юрія Луценка й поцікавилися, як прокуратура відреагувала на цей закон.

У Генпрокуратурі повідомили, що зміни до ст. 246 істотно вплинули на розкриття злочинів, пов’язаних з незаконною порубкою, внаслідок чого збільшилася кількість закритих кримінальних проваджень за фактом незаконної порубки лісу. Луценко запевнив, що планує звернутися до нардепів з вимогою скасувати норму про розмір істотної шкоди.

“Цей закон істотно звузив можливість ефективного реагування прокурорів та органів влади на факти незаконної порубки. Через внесення змін в наведену статтю в частині розміру істотної шкоди фактично відбулася декриміналізація суспільно небезпечного діяння, яким є незаконна порубка дерев. Вважаю це таким протиправним діянням, що за своїми об’єктивними властивостями представляє більш високу суспільну небезпеку для держави та суспільства і вимагає застосування до злочинця відповідних заходів покарання. Адже адміністративні проступки відрізняються від злочинів меншим ступенем суспільної небезпеки, відсутністю великої шкоди для суспільства, яку завдають йому злочини”, – говорить Генеральний прокурор УкраїниЮрій Луценко.

“Світовий досвід показує необхідність більш суворого ставлення до незаконної порубки лісу. Генеральна прокуратура буде ініціювати звернення до народних депутатів з вимогою скасувати норму про розмір істотної шкоди. Адже здоровий глузд нам підказує, що не може наступати кримінальна відповідальність лише після того, як сума збитків сягне 2 млн грн. Виходить тоді, що зловмисники,  які знищують зелені зони, будуть вирубувати ліси ділянка за ділянкою, а в результаті платитимуть штрафи й відповідатимуть за адміністративні правопорушення”, – додає Луценко.

Народна депутатка Ольга Черваковаяка допомагає громаді Приірпіння захищати ліс, вважає, що скасування норми про розмір істотної шкоди, про яке говорить Луценко, – навпаки більш швидкий, дієвий і ефективний шлях, ніж прийняття законопроекту 5504.

 

Цей законопроект, який має близько 40 сторінок порівняльної таблиці, буде дуже довго проходити через сесійну залу, оскільки він торкається дуже широкого кола правовідносин (відновлення лісів, пожежна безпека тощо). І він однозначно піде на друге читання, бо через те, що з 2016 року він дещо морально застарів, в нього треба буде вносити поправки. А це – нешвидкий процес, навіть якщо ми проголосуємо за скорочену процедуру підготовки до другого читання, лише внесення поправок – це 2 тижні. Потім підготовка комітетом до другого читання. Отже, оптимістичний прогноз, коли може бути ухвалено цей законопроект – не раніше, ніж за місяць після першого читання. Це якщо цей закон “під шумок” не повалять забудовні лобісти, прикриваючись бардаком при обговоренні інших норм, які навіть не стосуються розмірів істотної шкоди”– каже депутат.

На думку Червакової, навіть за наявності політичної волі до швидкого реагування, прийняти законопроект 5504 в першому читанні найближчого пленарного тижня не вдасться, оскільки парламент три тижні розглядав поправки до мовного закону, розглянув лише трохи більше половини. А згідно Регламенту, депутати не можуть розглядати інші питання, поки не прийнято рішення по законопроекту, який обговорюється.

А це все – дорогоцінний час, який грає проти державного інтересу. Лісові клептомани за цей час можуть накоїти дуже багато біди. Я вважаю, що треба вносити окремо поправки в ККУ та КУпАп, реєструвати маленький технічний законопроект, про який говорить Луценко, і який буде стосуватися лише виправлення цієї прикрої помилки щодо істотної шкоди. Такий законопроект не викличе жодних заперечень і політичних дискусій. Далі – просити профільний комітет ВР рекомендувати його одразу за основу і в цілому. Тільки так можна трохи пришвидшити цей процес. Бо, на жаль, в передвиборчий період у парламента дуже низька динаміка проходження законопроектів і дуже висока схильність до політизації будь-якого процесу”, – додає Червакова.

Окрему увагу варто звернути на Постанову 2008 року “Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу”, підписану ще прем’єр-міністром України Юлією Тимошенко. Саме за цією постановою обчислюється шкода, заподіяна лісу.

Згідно з цієї постановою, за незаконно знищене дерево, діаметром 50 см, зловмисник заплатить усього 3109 грн. За кожне 1-сантиметрове перевищення 50-сантиметрового діаметра – 105 грн.

Нагадаємо, екологічна інспекція провела обстеження на земельній ділянці в Бучі поблизу тенісного клубу “Кампа”, на якій орендар ТОВ “Комфорт ЛТД”  24 вересня без жодних дозволів вирубав живі дерева, й нарахувала біля 200 тис. грн збитків.

Як відомо, зокрема через цей закон на земельну ділянку, яка належить до земель державного лісового фонду в Бучі, прокуратура не може накласти арешт й зупинити незаконне будівництво.

Олена Жежера Авторка: Олена Жежера, журналістка ЧЕСНО, ГО ЦентрUA

1 квітня: хто лідирує в Приірпінні за попереднім підрахунком голосів (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

$
0
0

Якщо Ви помітили порушення чи цікаві факти – повідомляйте редакцію  – 050 419 12 49 (Ірина Федорів). Порушення фіксуйте на фото або відео.

На одній з дільниць в селищі Коцюбинському станом на 14:30 протоколи та бюлетені не були відвезені в ОВК, яке знаходиться в Ірпені. Про це повідомляє мешканка селища журналістка Ірина Федорів. За її словами, на дільниці зараз гаряче – почалася бійка.

Як повідомляла Громада риірпіння раніше, саме на цій дільниці виборцю видали другий бюлетень – але він не проголосував.

Як повідомляє офіційний сайт ЦВК, окружна комісія 95 виборчого округу, де головує “батьківщинівець” Віктор Гурін, який незаконно забудовує зелені зони в Ірпені, станом на 11:30 1 квітня опрацювала біля 20% протоколів по округу.

За попередніми даними, лідер перегонів у 95 округі Володимир Зеленський, за нього проголосували майже 6 тис. виборців, за діючого президента Петра Порошенка проголосувало 4236 виборців – він другий за результатами підрахунку голосів. На третьому місці лідерка “Батьківщини” Юлія Тимошенко з  результатом – 2811 виборців.

У 96 окрузі, до якого входить Буча, Вишгород, Бородянка ОВК опрацювали станом на 11:30 майже 62% протоколів.

З великим відривом від інших кандидатів лідирує комік Володимир Зеленський, за нього проголосували майже 18 тис. виборців. Друге місце, на відміну від 95 округу, посіла Юлія Тимошенко, за неї проголосувало майже в половину менше виборців ніж за Зеленського – біля 10 тисяч. На третьому місці Петро Порошенко з майже таким самим результатом ніж у Тимошенко.

Коцюбинське проголосувало за попереднім підразунком за Зеленського 32%, за Порошенка 25%, за Тимошенко 12%.

1:50 Опрацьовані перші кілька відсотків бюлетенів у 95 окрузі за даними джерел редакції “Громада Приірпіння”.

1:00 Відомі попередні результати ще двох ДВК Коцюбинського. Поки що лідирує Володимир Зеленський. Він набирає від 31 до 35 %. У Будинку культури результат поки найвищий і навіть вищий, ніж в середньому по країні у кандидата.

На одній з дільниць Тимошенко зі Смешко розділили третє місце.

Є перші попередні результати волевиявлення. Більшість виборців з Коцюбинського ІВЦ проголосували за Юлію Тимошенко.

00:00 Буча дає перші результати підрахунку.

У бюлетенях дехто закреслював всіх кандидатів. Декому бракує графи “проти всіх”.

У Бучі таблички з прізвищами кандидатів напсиані російською мовою.

21:30 розпакували скриньки і рахують. Поки найбільше за Зеленського і досить неочікувано багато набирає екс-глова СБУ Ігор Смешко.

У Бучі о 20:10 втретє перераховують корінці і бюлетені, що залишилися. З четвертого разу зійшлося.

20:00 дільниці закрилися. На Київщині результати явки були такими.

У Бучанській виправній колонії №85, що розташована в Гостомелі, ув’язнені проголосували ще до обіду. З 680 позбавлених волі не проголосував лише один.

Його привели голосувати але він відмовився, не взяв бюлетень і показав комісії якусь довідку. Його не змушували голосувати і він пішов.

За словами голови комісії від “Батьківщини” Олександра Хомича, голосування пройшло дуже спокійно й демократично, деякі ув’язнені навіть запитували, за кого їм голосувати, але їх відправляли думати в кабінки.

Голосування проходить в будинку культури на території БВК, поряд з ним розташована церква.

Члени ДВК до 20-ї години планують дивитися телевізор.

Після того як проголосували, ув’язнені відпочивають на вулиці, за словами охоронців, переважно нічим не займаються.

Лише деякі грають в футбол на полі з видом на бучанський парк.

У Коцюбинському видали на руки одному виборцю два бюлетені. Йому прийшло два запрошення на дві різні дільниці. І там і там йому видали по бюлетеню. Другий раз чоловін не голсоував і написав заяву.

15:00 явка у школі Бучі № 1 – 48%. А у Коцюбинському на дільниці на Лісовій майже 50%.

На одній з дільниць в Бучі сидить Османов Музафар – представник “Батькіщвини”.

14:00 У центрі Бучі в школі явка – 42%.

На дільниці голова ДВК Світлана Святюк заборонила журналістці руху ЧЕСНО Олені Жежері фотографувати на дільниці. Голова ДВК представляє кандидата Ригованова, якого ЧЕСНО вважає техкандиатом Олега Ляшка. Вона довго шукала статтю закону, яка забороняє це робити  і не знайшла. Голова ДВК навіть викликала поліцію.

Явка станом на 13:00 в Бучі на дільниці в школі майже 37% (проголосували з 2280 виборців – 843).

Ось так голосують на дільниці в Лісовій Бучі.

У Коцюбинському явка на 13:00 на дільниці в Будинку культури проголосували 33 % виборців.

13:15 У Бучі в районі Склозаводу переклеюють програми кандидатів. Після того, як рух ЧЕСНО зафіксував порушення в Коцюбинському, – відреагували аж в Бучі.

13:00 Чоловік перед виборами виявив, що за його адресою зареєстрована абсолютно невідома йому людина. Він звернувся із заявою, аби її прибрали зі списку виборців. Але так сталося, що в день виборів він знову побачив це прізвище поряд із собою у списку виборців. Заміну не зробили. Йому порадили звернутися до суду.

12:30 Голосування в Бучі. Школа № 3.

Тут працює місія ОБСЄ.

У кабінки заходять з дітьми. Журналіст “Громади приірпіння” помітив, що зайти в кабінку дозволили двом пенсіонерам. Вони сказали, що в них на двох одні окуляри.

12:00 Явка на дільниці у Коцюбинському (колишній дитсадок “Білочка”) становить понад 26%.

У Ірпені затримали чоловіка, який сфотографував бюлетень.

“Молодий хлопець, переселенець, сфотографував свій бюлетень, його затримав спостерігач і змусив видалити фото. Хоопець видалив і його відпустили”, – про це повідомляє Юлія Смірнова.

На дільниці в Ірпені, яка розташована в бібліотеці, намагалися заборонити зйомку. Нагадуємо, що знімати на дільниці може кожен. Не можна зінмати в кабінці для голосування свій бюлетень.

Громада бере участь у виборах.

11:00 – явка на дільниці в селищі Коцюбинське (приміщення колишнього дитсадка “Білочка”) становить майже 19%.

10:48

“Буквально щойно в процесі голсування БПП зненадська замінила члена ДВК. Попри те, що їхній член, якого вони замінюють, зареєструвався вранці на дільниці як член ДВК. БПП твердить, що окружна виборча комісія відголосувала заміну ще вчора. Чому не зробили заміну вчасноі на якій підставі тоді інша особа без повноважень реєатрувлася як член ДВК від БПП на початку голосування. Пройшло 3 години. Зранку було засідання і відкривається голсоуванням членів ДВК”, – наголошує Ігор Домбровський, депутат облради від “Свободи”, який на цих виборах є спосерігачем.

Така сама заміна була зроблена в Коцюбинському і по дільниці на 18 школі.

“За моєю інфомрацією це рішення приймалося на рівні обласного штабу. Також варто сказати, що перед самими виборами в Ірпінському ОВК замінили голову на Гуріна, який залежний через свій ресурс від місцевої влади – “Нових облич”, – наголошує Домбровський.

Ці особи під час голосування виборців склали присягу, з слів очевидців,  і сіли за списки виборців та бюлетені.

10:10

Голосують з дітьми.

10:05

Ця пані не знайшла себе у списках. Каже, що не знала, що треба перевіряти себе у списках заздалегідь.

10:00

В центрі гостомеля більшість тих, хто проголосував зранку – пенсіонери. Станом на 10:00 проголосували 200 гостомельчан.

9:55

Літня жінка прийшла в Гостомелі на дільницю і впала. Їй викликали швидку. Жінка зауважила, що навіть, якщо перелом – вона спершу проголосує, а потім вже поїде в лікарню.

Свідомі громадяни йдуть голосувати навіть на милицях.

Представники з Швеції запитували в Гостомелі про зручності для інвалідів. Їм показали кабінку.

Те, що виборці мають на візках і милицях підняматися на другий поверх, організаторів виборчого процесу не дуже хвилює.

Представники кандидата Володимира Зеленського на дільницях мають бейджі, що є прихованою агітацією. Кольорова стилістика відповідає кампанії кандидата.

9:49

Гостомель. На виборчу дільницю солдати прийшли голосувати строєм.

9:30

На дільниці в Ірпені помітили чоловіків в жилетках партії “Нові обличчя”, яку очолює мер Ірпеня, яку очолює екс-мер Ірпеня Володимир Фігурант антикорупціних розслідувань Володимир Карплюк. Депутати Коцюбинської селищної ради з фракції “Свобода” Євген Домбровський вважає, що це може вплинути на волевиявлення громадян, бо Карплюк підтримує одного з кандидатів в президенти.

О 7:50 на дільницях у Приірпінні вже вишикувалися черги. Громадяни поспішають проголосувати і помічають, що на виборчих дільницях програми розташовані не за алфавітним принчипом.

Так у Будинку культури в селищі Коцюбинське чітко видно, що ближче до входу повісили програму Юлії Тимошенко. Програму її конкурента Петра Порошенка повісили подалі в кут, а програму Ольги Богомолець взагалі закрили стільцем.

п. 5. Стаття 74. “Закону про вибори Президента” – У приміщенні для голосування або безпосередньо перед ним дільнична виборча комісія в обов’язковому порядку розміщує плакати, що роз’яснюють порядок голосування та відповідальність за порушення законодавства про вибори Президента України, інформаційні плакати кандидатів на пост Президента України, які розміщуються в алфавітному порядку (в порядку розміщення кандидатів у виборчому бюлетені).

“Громада Приірпіння” стартує он-лайн марафон  на День виборів. Якщо Ви помітили порушення – повідомляйте – 050 419 12 49.

Viewing all 315 articles
Browse latest View live