Quantcast
Channel: Ірпінь | Громада Приірпіння
Viewing all 315 articles
Browse latest View live

Найповільніше на Київщині рахують у 95 окрузі

$
0
0

За даними ЦВК станом на 11 годину 2 квітня опрацьовано 98,23% протоколів по Україні.

Явка на виборах президента склала 62,9%, прийшли проголосувати майже 19 млн виборців.

Про це повідомляє рух ЧЕСНО.

За Володимира Зеленського проголосувало 30,3% виборців, за чинного президента Петра Порошенка – майже 16%, за лідерку “Батьківщини” – 13,4%, за співзасновника “Опозиційного блоку” Юрія Бойка – 11,7%, за лідера “Громадянської позиції” Анатолія Гриценка – майже 7% виборців.

Майже у всіх областях лідером президентських перегонів став актор “Кварталу 95” Володимир Зеленський.

Діючий президент Петро Порошенко лідирує в двох областях на заході України – у Львівській, де обробили 99% протоколів та в Тернопільській, де вже 99,6% бюлетенів порахували.

 

Лише у Донецькій області, де обробили 98,43% та Луганській, де обробили 97% протоколів перемагає співголова партії “Опозиційний блок” Юрій Бойко, який висунувся в кандидати у президенти від «Опозиційної платформи — За життя» після розколу в партії “Опозиційний блок”.

Кандидатка у президенти від партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко перемагає лише в Івано-Франківській області, де обробили 99,12% протоколів.

У Київській області в усіх 9 виборчих округах лідирує Зеленський. Окружні комісії області опрацювали 93,6% протоколів. Найповільніше працює ОВК 95 округу, до якого входить Пріирпіння та Києво-Святошинський район. Тут прийняли лише 75% протоколів дільничих комісій.

Голова окружної комісії 95 округу – “батьківщинівець” Віктор Гурін, який веде незаконне будівництво в зелених зонах Ірпеня та нападає на людей.

У селищі Коцюбинське, яке входить до 95-го округу, члени ДВК однієї з виборчих комісій станом на ранок 2 квітня так і не здали бюлетені до ОВК. Їх втретє повернули на ДВК через виявлення зайвих бюлетенів.

Як відомо, вночі з 31 березня на 1 квітня на дільниці виявили, що в одній скринці для голосування була пачка відкріпних талонів з прізвищами виборців, до 4 з них були прикріплені бюлетені.

Нагадаємо, рух ЧЕСНО та Громада Приірпіння в день виборів та у ніч підрахунку проводив он-лайн марафон.


Зона вигулу в парку Перемоги: як в Ірпені попиляли мільйони на неіснуючий майданчик для собак

$
0
0

” — А я Вам говорю, наши дворы планируются не для гуляний!
— А для чего?!
— Для эстетики!
— А где ж ему гулять?
— Вам предоставлена отдельная квартира…
— Да?!
— …там и гуляйте!
— А где ж ему?..”
З к/ф “Діамантова рука”

Однією з відчутних проблем Ірпеня після забудови висотками та реконструкції центру став вигул собак. Адже зелені в місті стало помітно менше, а лісочків, де раніше легко вигулювали тварин, майже не залишилося.

Одного дня в парках з’явилися ось такі таблички з перекресленим псом, які багато хто з собаководів сприйняв як повну заборону на вигулювання собак.

Представники міськвиконкому невдовзі роз’яснили, що це знак заборони вигулу собак без повідка, а єдиний сквер, де дійсно заборонено перебувати з псом – це так званий парк Дружби народів імені Заріфи Алієвої. Ця заборона має виключно релігійне пояснення, тож мешканці міста, які знають про неї, з повагою ставляться до релігійних поглядів азербайджанської діаспори і не порушують встановленого правила.

Натомість собак в Ірпені вигулюють у всіх інших куточках міста, де збереглася зелень: на подвір’ях шкіл, на клумбах в центрі,  біля парканів приватних садиб, на нових газонах та в заповідних територіях, зокрема, в заказнику “Криничка”. А оскільки міська звичка прибирати за своїми улюбленцями в Ірпені ще не прижилася, весною місто рясно всіяне купами лайна, на що масово скаржилися  в соціальних мережах.

Інша проблема, якою стурбовані батьки міста, це звичка деяких собаководів відпускати тварину без повідка або ігнорувати намордники – їх в Ірпені, на відміну від Києва, майже не побачиш.

Ідеальним для всіх вирішенням проблеми стали б майданчики для вигулу собак – хоча б по одному на кожен новий спальний район міста. Зазвичай це території обнесена парканом, де господарі справді можуть звільнити своїх улюбленців від проводка. Собаководи Ірпеня, звісно, добре усвідомлюють проблему. Саме тому одним з проектів, що переміг в громадському бюджеті 2018 року, був майданчик для вигулу собак “For dogs”. Проект на суму 90 200 грн. На жаль, не вказано де він має бути розміщений, і досить немає інформації про його реалізацію, хоча забюджетований такий майданчик уже мав би бути в цьому році.

Тим часом яким було наше здивування, коли в рамках проекту #відкритийІрпінь виявили, що в парку “Перемога” ще торік підрядники мали зробити “капітальний ремонт зони вигулу собак по вул. Ярославська (від №26 до №38) в м Ірпінь Київської області”. Саме таку закупівлю проводив виконавчий комітет Ірпінської міської ради на суму 1 млн 263 тис. 500 грн. 1 листопада 2018 року.


У результаті було укладено угоду з МПП “СПОРТИВНО-ТЕХНІЧНИЙ КЛУБ “СОНА”, на суму  599 тис. 615,06 грн. Власником та керівником цього підприємства є батько депутата Ірпінської міської ради від “Нових облич” Олександра Пащинського, член виконкому Ірпеня Сергій Іванович Пащинський.

Тож підприємство Пащинського-батька по документах мало б уже збудувати смецмайданчик для вигулу песиків в оновленому парку, адже строк  виконання робіт, відповідно до договору, 31 жовтня по 31 грудня 2018. Повний розрахунок виконавчий комітет Ірпінської міської ради проведено двома платежами.

Попри те, що майданчик навіть не думали починати будувати, 26 грудня 2018 року виконавчий комітет Ірпінської міської ради провів ще одну закупівлю  з аналогічною назвою – “капітальний ремонт зони вигулу собак по вул. Ярославська (від №26 до №38) в м Ірпінь Київської області” на точно таку  суму – 1 млн 263 тис 500 грн.

Нову угоду укладено з ФОП Бернацький Микола Миколайович – на суму 575 887,64, який взявся обладнати собачий майданчик у парку за 5 робочих днів – з 26 грудня по 31 грудня 2018 року, що підприємець з Димера засвідчив власними підписами. Від імені влади Ірпеня цей договір також засвідчила заступниця міського голови Лідія Михальченко, яка, як відомо, доводиться свахою Олександру Пащинському, бо є тещею для його сина Олександра Пащинського.

Проте новорчіного дива не сталося: ні до Нового року ні за три місяці після нього в парку Перемога власники собак не побачили омріяної і проплаченої з бюджету спеціальної зони для прогулянок чотирилапих. Єдине, що з’явилося в парку після оновлення –  ось така собака:

Можливо, мені не відомо як виглядає така зона, і я її просто не знайшов, але цікаво те, не що на суму, яке витратили на  капітальний ремонт зони вигулу собак, якої не було вистачило би на 12 майданчиків для вигулу собак, таких як проект переможець громадського бюджету.

Автор: Тарас В’язовченко, мешканець Ірпеня

Родина забудовника Пешого захопила чужу власність, підробивши документи, –адвокат

$
0
0

У п’ятницю 5 квітня відбулося рейдерське захоплення земельної ділянки, що розташована у смт Гостомель на повороті в Ірпінь по вул. Чкалова, 2. Мова йде про недобудований супермаркет, який в такому стані стоїть вже більше 10 років.

Власниця Ірина Абрамова стверджує, що рейдерське захоплення незаконно здійснила родина забудовника і екс-депутата “Батьківщини” Валерія Пешого, який є співорганізатором дерибану Біличанського лісу, підробивши документи й підпис Абрамової, а відомості про нового власника на основі підроблених документів в реєстр внесла реєстраторка Олена Скоріна.

Як відомо, саме Скоріна у 2016 році змінила запис в реєстрі на підставі підроблених документів й замість обраною громадою Коцюбинської селищної голови Ольги Матюшиної поставила депутатку Коцюбинської ради Юлію Главацьку. Тоді суд визнав реєстраторку винною але вона не понесла покарання, оскільки спливли строки притягнення до відповідальності.

За словами адвоката Абрамової Руслана Назарчука на територію супермаркету 5 квітня увірвалися тітушки на чолі з Олексієм Пешим – сином Валерія Пешого, виламали двері й силою виштовхали охорону.

Мешканці Ірпеня стали випадковими свідками подій.

Як відомо, саме Олексій Пеший займається протизаконним продажем земельних ділянок в Біличанському лісі, де нещодавно були незаконно вирубані дерева.

“Валерій Пеший особисто на свого тестя оформив цю земельну ділянку. Недобудову не вдалося оформити. Три роки тому він переоформив на свою фірму-прокладку зділянку, при чому передав актом передачі нібито від тієї фірми на свою фірму земельну ділянку. Наш директор та засновник цього акту не підписували. Далі Пеший ліквідував фірму-прокладку і нашу фірму, в подальшому оформивши землю на фірму свого родича. Реєстраторка Скоріна внесла відомості до реєстру по підробним документам, який не підписувала власниця ділянки. Причиною ліквідації нашого підприємства став документ, який склала нібито податкова й направила в суд, але ніхто того документа не бачив і не підписував. Суд виніс постанову і буквально за день фірму ліквідували. Також було ліквідоване КП реєстратора. Правонаступників дане комунальне підприємство не має”, – розповідає Назарчук.

“Абрамова як засновник підприємства звернулася в порядку цивільного судочинства в суд 1 інстанції. Верховний суд постановив, що був невірно обраний спосіб захисту, після чого Абрамова звернулася в адміністративному порядку. Першу інстанцію виграли, другу виграли, стали власником даної землі, але чомусь на другий раз була подана реєстратором і Адміністративний апеляційний суд скасував своє ж рішення. Після чого було звернення в Вищий адміністративний, тобто Верховний і зараз справа слухається там. Провадження відкрите – результати ще поки невідомі”, – додає адвокат.

За словами адвоката, він та представник власника викликали поліцію, якій Пеший показав рішення Верховного суду про невірний спосіб захисту, пояснивши, що це рішення суду доводить право його діда на цю власність. Також Пеший наказав тітушкам забрати в адвоката телефон та викинути на вулицю.

“Поліція Ірпеня приїхала й була явно на боці тітушок, мене та представника власника скрутили тітушки й викинули з території, як наказав їм Пеший, поліція повністю бездіяла і просто спостерігала. На місці ми хотіли скласти заяву але поліцейські сказали, що приймати не будуть, бо в них є рішення суду. Ми попросили рішення – нам його ніхто не показав, сказали звертатися в райвідділ. Ми викликали 102 але в нас навіть не взяли ні заяву, ні пояснення, а повірили на слово тітушкам і сину Валерія Пешого Олексію Пешому”, – розповідає адвокат.

“Зараз недобудова на цій земельній ділянці у власності Абрамової, але за рішенням слідчого СБУ, який розслідував незаконне втручання в операційно-технічні системи, нам за актом прийому-передачі це майно передане на зберігання, тобто як недобудова, так і земельна ділянка і будівельні матеріали, які знаходяться там. Це все визнане речовими доказами. Але, на жаль, в п’ятницю група невідомих осіб захопила даний об’єкт і нашу охорону звідти просто викинули”, – додає Назарчук.

Наприкінці минулого року рішенням Печерського районного суду було накладено арешт на дану земельну ділянку.

Начальник поліції Ірпеня Олег Петренко запевнив, що поліція діяла в межах своїх повноважень та законодавства.

“9 квітня ми прийняли заяву від потерпілого, відкрили кримінальне провадження та внесли відомості до ЄРДР за фактом самоуправства. Зараз тривають слідчі дії”, – коментує події в Гостомелі Петренко.

Окрім цього, адвокат стверджує, що поліція помилково підозрює у нападі на Валерія Пешого родича Абрамова, який мав в день нападу алібі – був на святкуванні дня народження.

Ще у 2017 році селищний голова Гостомеля Юрій Прилипко, якого судять за шахрайство та розкрадання бюджетних коштів і який стоїть біля витоків знищення лісу на території Гостомеля, розповідав, що веде переговори з інвестором, який має зайти й добудувати цей торговий центр. Як відомо, Прилипко та Пеший давні друзі, вони мали офіс в одному приміщенні в Гостомелі.

Нагадаємо, забудовнику Валерію Пешому, який є співорганізатором дерибану Біличанського лісу, невідомі нанесли кілька ножових поранень близько 23 години вечора 26 жовтня.

Екс-депутат та екс-начальник відділу земельних ресурсів  Пеший відомий у Приірпінні як організатор схеми з деребану землі. Один з його проектів відбувся в Гостомелі, в межах Біличанського лісу. До слова, свого часу Пеший балотувався до Ірпінської ради від селища Гостомель.

Щодо Біличанського лісу Пеший заявляв, що 4 тисячі га лісу в Коцюбинському залишить в Ірпені.

Про те, що він займався оформленням землі на підставних осіб журналісти зняли не одни сюжет. Навіть екс-регіонал Юрій Прилипко, якого відсторонили від виконання обов’язків Гостомельського голови, підтвердив, що земельними питаннями в селищі займався саме Пеший.

Син Пешого  очолював один з кооперативів, на який Коцюбинська рада виводила землі Біличанського лісу. Олексій Валерійович є також членом ВО “Батьківщина”, і на місцевих виборах разом із батьком балотувався, але, на відміну від Пешого-старшого, у депутати Ірпінської ради не пройшов.

ЗМІ повідомляли, що Пеший молодший зустрічається з донькою регіонала – нардепа Деркача.

Також Пеший відомий як забудовник, який тримав в заручниках інвесторів, утримуючи без світла житлові будинки.

Забудовник також відзначився тим, що напав та сильно побив активістку Інну Грищенко, яка в момент нападу тримала на руках 5-ти місячну дитину. Це сталося у жовтні 2015 року, коли Грищенко захистила від вирубки дерева біля свого дому, які незаконно хотіли вирубати під стоянку поблизу будинку Валерія Пєшого. Після, годуюча мама,  місяць лікувала  струс мозку, забій носа та сильний стрес.За напад на Грищенко Пеший так і не поніс покарання.

Журналістці, яка проводила розслідування схем дерибану Пешого, він погрожував вдарити та ледь не наїхав на неї “Ягуаром”.

Результати виборів на Київщині: партійна безпорадність чи жага нових політиків

$
0
0

Результат кандидата в президенти – це робота команд на місцях. Саме він є показником того, наскільки якісно партійні команди працюють з людьми і дбають про свою репутацію.

Цікавим прикладом провальної роботи партійних команд є результати виборів на Київщині. Тут кандидати, за якими стоять одні з найбільших парламентських фракцій, програли іншому кандидату – Володимиру Зеленському, котрий узагалі не мав команд на рівні місцевого самоврядування й області, проте здобув першість і вийшов до другого туру.

Для української політики це вже традиція, коли на виборах перемагає проект, а не розвинута партія. Схожа ситуація була з “Народним фронтом”, який 2014 року отримав найбільший рейтинг. Але після того, як протягом 5 років у партії не приділяли уваги партійному будівництву, її рейтинг скотився майже до 1%.

Громадський рух ЧЕСНО вирішив дослідити, які результати одержали топ-10 кандидатів на Київщині, що на них могло вплинути й чому українські політики не опікуються партійним будівництвом, попри те, що парламентським партіям вже кілька років поспіль надають держфінансування.

Відрив Петра Порошенка від Юлії Тимошенко в Київській області заледве перевищив 1%. Зауважимо, що на Київщині Юрій Тимошенко, якого виставили як техкандидата від “БПП” проти Юлії Тимошенко, набрав 0,7% голосів. Тобто технологія тезки-клону спрацювала.

“Хто б казав, що я “технічний”, – це сказано або людьми, які є недолугими й не розібрались у ситуації, або ворогами. Скажіть, що “технічного” було в мені порівняно із Зеленським? Що б міг теоретично зробити більше та краще Зеленський, ніж я? Ніхто не поцікавився, наскільки серйозними були мої наміри, наскільки серйозно я готувався багато років до цього й наскільки потужно я міг би зробити для України… Я дуже тішуся, що Юлія Тимошенко не пройшла. У мене батько ще живий, він живе в Росії вже років 40. Сказав, що вони в Росії чекають на вибори і як переможе Юлія Тимошенко”, – зазначив Громадському руху ЧЕСНО Юрій Тимошенко.

Він звинувачує у своїй поразці членів команди, які, на його думку, виявилися зрадниками. При цьому кандидат не їздив з агітаційним туром країною, і його жодного разу не помітили на Київщині під час передвиборчої кампанії.

Ще один феномен цих виборів – рейтинг Ігоря Смешка, котрий практично не вів президентської кампанії, проте загалом в Україні посів 6-те місце, а на Київщині – 4-те.

Результати Зеленського та Смешка доводять, що політичні партії, особливо парламентські, які мають держфінансування, не працюють над якісним партбудівництвом і не розвивають регіональних мереж. Окрім того, у суспільства виникає запит на справедливість та нових лідерів, котрі, на погляд виборців, потенційно можуть якісніше виконувати функцію державотворення. Саме регіональні осередки повинні мати постійний зв’язок з громадами, допомагати їм розв’язувати проблеми та ставати комунікаційною ланкою між громадою і представниками влади.

Відсутність системної роботи керівники штабів намагалися компенсувати зовнішньою рекламою та роликами на телебаченні. Але навіть це не допомогло представникам давно існуючих партій лідерського типу здобути перемогу бодай в одному з округів Київщини.

Володимир Зеленський переміг у всіх округах у Київській області, однак наразі його команда ані в парламенті, ані в уряді не представлена. Його середній відрив від Порошенка – понад 12%. Тобто чинний президент не набрав більшості голосів у жодному окрузі на Київщині, де є нардепи від його партії, які могли спиратися на субвенції та адмінресурс під час виборчої кампанії.

 

У двох округах Зеленський здобув найкращий результат. Це Києво-Святошинський район і Приірпіння (округ №95) та Славутич (округ №96). Найнижчий показник він одержав на Білоцерківщині (округ №92), де наразі народним депутатом є представник “БПП” Віталій Гудзенко.

 

Зауважимо, що на окрузі Гудзенка й кандидат Петро Порошенко показав найгірший результат на Київщині, набравши лише 14% при тому, що в середньому в області отримав 18,3%.

Утім, депутата з фракції “БПП” Гудзенка такі показники не надто хвилюють:

“То й що? Це право людей. Що тут коментувати? Люди обрали. Після другого туру візьмете коментарі, і я повністю вам поясню. Я ж спілкуюся на окрузі як мажоритарник. Я не агітатор, ні в якому разі. Точно будуть інші (результати – прим. ЧЕСНО). Але які? Ми ж не знаємо. Це вибір народу. Думаю, буде більше. Багато ж кандидатів немає, голоси розпорошилися”.

Раніше Рух ЧЕСНО писав про те, що Гудзенко, який зараз є членом фракції “БПП”,може піти на парламентські вибори як самовисуванець.

Не допомогло кандидатові Порошенку й те, що саме на цей округ 2017 року надійшло чимало субвенційних коштів – аж 38 млн грн. Торік округ отримав 30,88 млн грн субвенцій, посівши друге місце після округу “нарфронтівця” Віктора Романюка.

 

На окрузі Гудзенка найкращий результат після Зеленського показала Юлія Тимошенко. А от найгірше за неї проголосували в Києво-Святошинському районі.

Окрім округу Гудзенка, доволі високі показники Тимошенко одержала в сусідньому 93-му окрузі з центром у Переяславі-Хмельницькому, де в “БПП” ще кілька місяців тому не було кандидата на парламентські вибори. А “Батьківщина” вже має свої плани на округ нардепа-втікача Онищенка.

Зазначимо, що “батьківщинівці” теж довели свою неспроможність до якісного партійного будівництва. Так, під час зустрічі Юлії Тимошенко з виборцями в Бучі автобуси звозили туди людей з Вишгорода й Тетерева. Рух ЧЕСНО записав інтерв’ю з очевидцем, який розповів, що обговорювалася грошова винагорода за участь у заході. Це свідчить про те, що партійні осередки не працюють з місцевою громадою й не можуть одержати достатню підтримку містян навіть на заході, куди приїздить перша особа партії.

Порошенко ж найкращі показники має в Києво-Святошинському районі та Приірпінні (округ №95), на Обухівщині й у Васильківському районі (округ №94).

У Приірпінні, де, як повідомляв Рух ЧЕСНО, обласний штаб “БПП” домовився з фігурантом антикорупційних розслідувань Володимиром Карплюком про підтримку на президентських виборах, Порошенко здобув найбільше голосів – майже 23,5%.

“Результат Порошенка, який виявився в Коцюбинському (95-й округ), – це не заслуга команди екс-мера Ірпеня Карплюка. Порошенко міг би отримати значно більше голосів, якби співпраці з ним не було”, – наголошує депутатка Коцюбинської селищної ради Олена Сокотюк.

Очільник обласного осередку “БПП” Ігор Кононенко в тому, що на окрузі №95 у Порошенка найвищий показник, вбачає інші причини:

“Основою 95-го виборчого округу є місто Ірпінь. З урахуванням того, що більшість жителів Ірпеня працюють у Києві, показники голосування є близькими до результату в Києві”.

У день виборів Рух ЧЕСНО повідомили про те, що, усупереч закону, у двох ДВК у селищі Коцюбинське з’явилися нові представники від “БПП” просто посеред голосування. Такі дії ЦВК кваліфікує як порушення. На ще одній дільниці під час підрахунку виявили 4 бюлетені та 10 контрольних талонів у скриньці для голосування. Члени ДВК видали їх одному виборцю, який устиг проголосувати одразу на 2 з 4 бюлетенів.

Результати голосування на 95-му окрузі підраховували найповільніше станом на 2 квітня.

Що ж до округу №94, то там від “БПП” планує балотуватися очільник партосередку, фігурант антикорупційних розслідувань Ігор Кононенко, який надумав витіснити з округу “нарфронтівця” Віктора Романюка.

 

Що стосується підрахунку голосів у Васильківському районі, то там теж не минулося без резонансу. Голова ДВК, який, за словами очевидців, був незадоволений результатом Юлії Тимошенко, відмовився ставити печатку, а вирішив утекти з нею крізь вікно, а коли його повернули, викликав “швидку”.

Зрештою, 94-й округ дістався фінішної прямої з підрахунку голосів останнім. Про це написав народний депутат від “Народного фронту” Віктор Романюк і звинуватив у всьому Кононенка.

 

Феноменальний результат на цих виборах у всій Україні показав кандидат у президенти Ігор Смешко. Саме він з мінімальним ресурсом посів 6-те місце на президентських виборах. А на Київщині взагалі опинився на 4-му.

У місті Біла Церква (округ №90), яке в парламенті представляє “свободівець” Олександр Марченко та де “БПП” ще не має кандидата, Смешко набрав 15,5% голосів. Хоча в середньому в області він одержав десь 8%. Саме на цьому окрузі Смешко вийшов разом з Юлією Тимошенко на 3-тє місце.

На Київщині Смешко по суті витіснив Анатолія Гриценка з 4-ї на 5-ту сходинку. Гриценко каже, що значна частина голосів, які мали б дістатися йому, відійшла Смешку, котрий теж є колишнім силовиком. Найсильніші позиції в Гриценка – у Києво-Святошинському районі, де він набрав 7,6%, а найслабші – у Переяславі-Хмельницькому, Миронівському, Кагарлицькому та Рокитнянському районах (округ №93).

“Наприкінці квітня плануватимемо участь у виборах. Зараз ще зарано ставити такі питання”, – прокоментував Руху ЧЕСНО Анатолій Гриценко.

Записати коментар Смешка Руху ЧЕСНО не вдалося. Станом на 9 квітня політик перебував за кордоном. Про це повідомила його прес-секретарка Зоя Загорна.

“Рішення про висування кандидатів партія “Сила і честь” ухвалюватиме колегіально. Але про це ще рано говорити”, – сказала вона.

Екс-регіонал Юрій Бойко, який після розколу “Опоблоку” балотувався в президенти як самовисуванець, посів на Київщині 6-те місце. Його позиції найсильніші на окрузі нардепа Ярослава Москаленка – очільника депутатської групи “Воля народу” (екс-члена “Партії регіонів”).

До цього округу за №96 входить місто Славутич, що є ексклавом Київської області й по суті вкраплене в територію Чернігівщини, ближчої до кордону з РФ. Значна частина його мешканців є вихідцями з колишніх радянських республік. Отже, там існує значне представництво УПЦ Московського патріархату, і на електоральних уподобаннях парафіян Томос-тур теж міг відіграти свою роль.

Рейтинг Олега Ляшка коливається на Київщині від 1,9% до 7,5%. Найменше політика підтримують у Києво-Святошинському районі та Приірпінні, а найбільшу підтримку він має в Переяславі-Хмельницькому та прилеглих районах.

Якщо в Ляшка в Переяславі-Хмельницькому найкращі показники, то Порошенка там порівняно з іншими округами підтримують чи не найгірше. І для цього можуть бути свої причини.

На початку 2018 року Віталій Ярема став заступником очільника обласного осередку “БПП” Кононенка. Після цього обласні парторганізації “БПП” почали розпадатися. Головою Переяслав-Хмельницької РДА призначили екс-регіонала Юрія Клименка, який уникав мобілізації. У такий спосіб, як твердять колишні партійці “БПП”, Ярема посилював адмінресурс у регіоні.

Узимку 2014 року Клименко організував з’їзд перших осіб “Партії регіонів” разом з Костянтином Затуліним, ефесбешними генералами, рядженими козаками, сепаратистом та екс-нардепом-регіоналом Олегом Царьовим. Тоді вони святкували річницю Переяславської ради, якої не було, і казали про братерську любов з Росією.

На знак протесту Переяслав-Хмельницький партосередок саморозпустився. Тогочасний заступник тамтешнього голови РДА Юрій Бобровнік публічно зазначив, що “Порошенка зливають свої“.

Про те, чому в Порошенка на цьому окрузі один з найнижчих рейтингів, а в Ляшка найкращі показники, Рух ЧЕСНО вирішив поцікавитись у керівниці штабу “РПЛ” на окрузі.

“Однозначно вплинуло те, що його призначили (Клименка – прим. ЧЕСНО). Якщо є люди молоді, які 2014 року привели Порошенка до влади, і їх зараз не підтримали й не підтримували протягом 4 років… Не підтримали ту молодь, яка вийшла на Майдан… Їх наче зрадили. Бобровніка можна було ставити головою, а поставили свого. Людину, яка має менший авторитет, ніж Бобровнік – зросла недовіра до Порошенка й партії”, – каже Любов Онопрієнко.

Вона зазначає, що й сама може спробувати балотуватися в народні депутати, але готова підтримати на цьому окрузі Бобровніка, який не пов’язаний з “Радикальною партією”:

“Усе може бути. Розглядаю таку можливість (свого висування в нардепи – прим. ЧЕСНО). Підтримувати Ярему не буду однозначно. Але я й Бобровніка підтримую. Треба йти комусь одному, бо розтягнемо голоси. Потрібно визначити: хто набере більше – того й слід виставляти. Без командної гри сьогодні ніяк”.

Нагадаємо, Рух ЧЕСНО писав про те, що кандидатом у нардепи від команди “БПП” на цьому окрузі є екс-генпрокурор Віталій Ярема.

 

Ігор Кононенко, котрий очолює обласний штаб Петра Порошенка, на запитання, чи влаштовують його результати, які їхній кандидат отримав у Київській області, відповів: “Загалом, так”.

Він вважає, що саморозпуск осередків “БПП” у Переяславі-Хмельницькому жодним чином не позначився на результатах виборів.

“Частково зміниться (стратегія штабу перед другим туром – прим. ЧЕСНО), але чи буде вона ефективною, побачимо за результатами другого туру”, – зазначив Кононенко в коментарі Руху ЧЕСНО.

Що стосується кандидата від “Свободи” Руслана Кошулинського, то в середньому в області він одержав 1,6% голосів. Лише на Білоцерківщині (округ №92) відсоток Кошулинського мало не досяг позначки 2%. Від цього самого округу 2015 року до облради потрапили 4 з 6 “свободівців”.

Найгірший показник “Свобода” має у Броварському районі (округ №97), де Кошулинський заледве набрав 1,2%.

Керівник обласного штабу кандидата, голова фракції “Свобода” в Київській облраді Ігор Сабій каже, що результатом не задоволений. Найближчим часом має звести аналітику з регіональних штабів.

“Є райони, де більше наших прихильників, – це південь області. Таращанський район, наприклад, не лише Білоцерківщина. “Холодний” електорат саме у великих містах, приміром у Броварах. У менших містах, таких як Ірпінь, показники кращі. Агітаційний тур Кошулинського дав результати. Хоча на попередніх виборах у нас був міський електорат. У великих містах зараз є багато переселенців зі Сходу України. Вони зазвичай не дуже нас підтримують”, – пояснює Сабій.

ВО “Свобода” на прийдешніх парламентських виборах розраховує на коаліцію з іншими політсилами для розподілу округів. Сабій зазначає, що чинний народний депутат, який представляє Білу Церкву, найпевніше, висуватиметься знову, але більше жодних прізвищ не називає.

“Я, наприклад, балотуватимусь. Але не на мажоритарному окрузі. Піду за списком. Яке буде моє місце, визначить політрада партії”, – резюмує Сабій.

Замикає топ-10 кандидатів на Київщині Олександр Вілкул. Його рейтинг в області виявився на рівні 1,28%. Найбільшу підтримку він дістав у Приірпінні, а найгірший показник має на Білоцерківщині – 0,75%.

Якщо нові політики, які здобули високі рейтинги, не працюватимуть над розвитком партбудівництва, то невдовзі їх замінять такі самі однотурові проекти та спіткає доля “Народного фронту”, що отримав найбільше голосів на виборах 2014 року, а наразі, за результатами соцопитувань, заледве має 1% підтримки. Не рятує партію навіть держфінансування.

Нагадаємо, Громадський рух ЧЕСНО дослідив, як голосували за кандидатів на їхніх малих батьківщинах, а також проаналізував фінансові звіти кандидатів у президенти та поцікавився в тих, хто не потрапив до другого туру, кого вони підтримують і чому.

Терещук пообіцяв відновити стацонар на Лісовій

$
0
0

11 квітня в четвер до селища завітала, як ми і домовлялися, профільна заступниця голови ОДА Алла Арешкович. Вона була і в амбулаторії на Пономарьова, і у розграбованому приміщенні стаціонару на Лісовій. Я дякую кожному мешканцію селища, що прийшов на зустірч з представником ОДА і зміг донести, що мова йде не про політику, а про здоровий глузд. Не можна прикриватися медреформою і при цьому погіршувати доступ пацієнтів до медицини.

Що зараз з стаціонаром на Лісовій?

Коли заходиш в приміщення колишнього стаціонару на Лісовій – забирає мову. Матраси на вході просто покинуті. В одній з кімнат, яку відкрив головний лікар Паюк, ми побачили ліки. Вони були прострочені. І в цьому нічого такого немає. Могли ж чекати утилізації. Але Паюк сказав, що йому їх підкинули. І от це страшно. Тобто людина зразу знає, що розкзати виїзній комісії, щоб не дай Бог не подумали що погане.

Але не це стало найгіршою новиною. Виявилося, що медики, натхненні самопроголошеною владою, вже подали листа в МОЗ, щоб анулювати ліцензію! Те ж саме відбувалося, коли опалення забирали від УЖКГ “Біличі” й передавали ТОВ “Мастер-Енерго”. Потім колишній заступник Вадима Садовського – Петро Пушанко – переконував, що відновити ліцензію і дати опалення населеню від УЖКГ “Біличі” просто нереально. А що ж зараз? Опалює УЖКГ “Біличі” селище? Котельні повернули – значить реально.

Всі розуміють, що приміщення колишнього дитсадка, частина якого з легкої руки Садовського і таких депутатів, як Юлія Главацька, незаконно потрапили в приватні руки, готують до подальшого бізнес-проекту. Але ми цього не допустимо.

Самопроголошений Сергій Даніш, який зазначив, що живе в Бучі, і Петро Пушанко – пам’ятник режиму Садовського, який живе у Ворзелі, не можуть ламати життя селища, де вони не проживають останні кілька років не лікуються.

Чого не зробила самопроголошена влада за 6 місяців?

Стартувала медреформа. І місцеві ради мали створити комунальні неприбуткові підприємства (КНП).  Тобто Коцюбинське могло б за ці півроку створити своє КНП, взяти собі на баланс будівлі й платити за комунлаьні послуги. Все. Зарплати лікарі отримуватимуть з Національної служби здоров’я України (НСЗУ). Рівень їхніх зарплат напряму залежить від кількості підписаних декларацій.

Під час зустірчі з представниками ОДА, мешканець сказав, що його відправили лікуватися в Бучу, там не було фахівців і його лікували на Житомирській. Тобто в Києві. Як же влада Ірпеня і самопроголошена влада в селищі зацікавлює пацієнтів підписувати декларації з лікарями? Погіршуючи умови?

Хтось дійсно думає, що одна вбиральня, куди йдуть молоді мами з дітьми, вагітні, інфекційно хворі з Ірпінського виправного центру (по суті засуджені) – стимулює користуватися послугами амбулаторії? Хтось дійсно думає, що після крапельниць всі хочуть бути в тих умовах, які були в амбулаторії?

Такі дії б’ють по уподобаннях пацієнтах, які підписують декаларації з київськими лікарями, а відтак і по кишені медиків! Медики це розуміють і тому вони ж і були першими, хто бив на сполох, коли закривали стаціонар. Але вони бояться цієї бандитської влади в Приірпінні і не наважуються на відкритий протест. Просто телефонують і просять їх не називати. А кинути ні медиків, ні мешканців селища ми не можемо. Всі інші просто давно здали інтереси громади.

Що пообіцяли в ОДА?

Як і домовлялися з головою ОДА Олексадром Терещуком, 12 квітня ми з ним зустрілися. На зустріч ми пішли разом з депутатом облради Ігорем Домбрвським (ВО “Свобода”) та депутаткою Коцюбинської селищної ради Олександрою Куцан.

Перш за все, я хочу публічно подякувати Терещуку за те, що слово, яке він дав цього тижня, було дотримане. Ямковий ремонт на виїзді з селища по Пономарьова був запущений (відноситься після того, як будуть більш сприятливі умови). Арешкович приїхала 11 квітня, як і домовлялися, і вже 12 квітня ми провели зустірч щодо стаціонару.

Головне, на чому ми зійшлися: всі погодилися з тим, що замість покращення умов для пацієнтів ми отримали суттєво гіршу якість з надання послуг. Анулювання ліцензії медзакладу мають зупинити.

Далі має відбутися зустріч керівницвта ОДА з владою Ірпеня, представниками МОЗ у присутності ЗМІ та всіх охочих, де їм донесуть публічно позицію ОДА, яка полягає в тому, що жертвувати медициною неможна.

Окрім того, ОДА взяло на контроль виконання урядової програми “Доступні ліки” в селищі. Тобто аптека, яка є в амбулаторії, має тим пацієнтам, які підпадають під урядову пограму, видавати ліки за затвердженим списком безкоштовно.

Що ще ми хочемо запровадити в селищі?

Також ми говорили про те, що в селищі має бути черговий лікар, який має надавати першу допомогу. Швидка є на місці далеко не завжди.  Залишаєтсья відкритим питання по устаткуванню.

Наостанок хочу зазначити, що якщо хтось думав, що заколотники будуть якісно втілювати прогресивні реформи – то вже довдеено на досвіді, що так не буває. Заколотникам треба влада і доступ до бюджету. Реформи нікого не цікавлять, як і якість послуг людям. Дерибан лісу і бюджету – це у них в планах є, а запровадження реформ нема. Управляти майном вони не хочуть, бо це їм не цікаво  та й компетенцій немає. Їм легше все віддати в Ірпінь, який нас грабує, як в 90-х. Тільки раніше грабували заводи, а тепер дійшли до медзакладів. Я так розумію, що наступна у них за планом – освіта. Саме в цей час громада має бути єдина у своєму бажанні відстояти сферу соціальних послуг і не допустити її розграбування.

Громаді, яка повірила, що стаціонар не заберуть і не поставила питання захисту стаціонару в порядок денний на громадських слуханнях, є над чим задуматися.

Авторка: Ольга Матюшина, голова смт Коцюбинське

 

 

 

 

 

 

 

 

95-й округ: представники Порошенка – колишні представники його техкандидатів в ОВК

$
0
0

Окружну виборчу комісію у 95-му окрузі очолив Олексій Іванченко – колишній представник кандидата Володимира Петрова. У ІІ турі Іванченко представляє вже Петра Порошенка. Так само колишні представники Ольги Богомолець, Юлії Литвиненко та Олександра Мороза теж тепер представляють Порошенка. Громадський рух ЧЕСНО ідентифікував Богомолець, Литвиненко та Петрова як техкандидатів.

Якщо в І турі кожен з 39 кандидатів мав в окружній виборчій комісії по одному представникові, то у ІІ турі квоти розподілилися між лідерами перегонівВолодимиром Зеленським і Петром Порошенком. Кожен отримав по 7 членів ОВК. Рух ЧЕСНО вирішив дослідити, хто представляє Порошенка в окружній виборчій комісії у 95-му окрузі (Приірпіння, Києво-Святошинський район).

Посаду голови комісії одержав представник Петра Порошенка Олексій Іванченко, котрий під час І туру президентських виборів був членом ОВК у цьому ж окрузі за квотою Володимира Петрова, якого Рух ЧЕСНО ідентифікував як техкандидата Петра Порошенка. Довірені особи Петрова були пов’язані з “БПП”.

Окрім Олексія Ілліча Іванченка, до ОВК увійшов Андрій Ілліч Іванченко. Не виключено, що це брат голови комісії, оскільки прізвища та по батькові ідентичні.

Техкандидат Петров – не єдиний, хто “передав” свого члена ОВК Порошенку. Так, Павло Коркін, який у І турі представляв кандидатку Ольгу Богомолець (нардепку з фракції “БПП”), зараз теж є представником Порошенка. Коркін працює керівником комунального БТІ Києво-Святошинської ради.

Представницею Порошенка є ще одна працівниця цього БТІ – архіваріусВікторія Дудченко. Представники ОВК і ДВК від провладного кандидата зазвичай пов’язані з місцевою владою, комунальними установами, закладами освіти й медицини.

Членкиня ОВК Наталія Юхимчук у попередньому турі представляла технічну кандидатку – журналістку Юлію Литвиненко. Тепер вона теж представляє Петра Порошенка.

Повна її тезка працювала майором міліції, старшим слідчим в особливо важливих справах відділу розслідування дорожньо-транспортних пригод слідчого управління, за сумлінну працю її неодноразово відзначали грамотами КОДА.

Литвиненко, Богомолець та Петрова Рух ЧЕСНО ідентифікував як техкандидатів.

Цікаво, що представниця Олександра Мороза в І турі Катерина Шлейченкозараз теж стала представницею Порошенка.

Тарас Абрамович, який був членом ОВК від Петра Порошенка в І турі, залишається його представником у цій самій ОВК.

Нагадаємо, що ІІ тур виборів відбудеться 21 квітня. Громадський рух ЧЕСНО планує вести онлайн-марафон у день виборів.

Київщина: Порошенко відкликав близько 100 спостерігачів у 95-му окрузі

$
0
0

Кандидат у Президенти Петро Порошенко напередодні другого туру виборів відкликав близько 100 спостерігачів з дільниць округу №95 (Київська область).

Цю інформацію в коментарі Руху ЧЕСНО підтвердив голова ОВК Олексій Іванченко, який увійшов в комісію за квотою Порошенка.

Було звернення від довіреної особи [Петра Порошенка]. Коли воно надійшло, я точно сказати не можу. Здається, десь 15 квітня”, – повідомив він, уточнивши, що не пам’ятає прізвища цієї особи.

Точну кількість відкликаних спостерігачів Іванченко назвати також не зміг, лише зазначив, що їх було близько сотні.

За словами голови ОВК, напередодні дня голосування всі дільничні комісії округу були чинні та укомплектовані в повному обсязі.

Скільки вийшло [членів ДВК у день голосування], не можу точно сказати, але до роботи кворум був присутній всюди. Станом на 08:15 всі дільниці відкрилися”, – наголосив Іванченко.

Громадський рух ЧЕСНО звернувся по коментар до штабу Порошенка, але наразі відповіді не отримав. У разі її надання рух ЧЕСНО її оприлюднить.

Тим часом у Львові регіональні координатори Руху ЧЕСНО також зафіксували брак спостерігачів на деяких дільницях.

Нагадаємо, Рух ЧЕСНО веде онлайн-марафон, де відстежує хід голосування у другому турі виборів Президента в різних регіонах.

День виборів: як голосує Приірпіння

$
0
0

Якщо Ви помітили порушення, то телефонуйте нашій мобільній групі: 050 2000  539 журналістка Олена Жежера.

В Ірпінській школі № 3 при підрахунку були знайдені бюлетені, де люди голосували проти обох кандидатів і навіть писали пояснення чому.

Фото Лаврентія Кухалейшвілі

В Коцюбинському на дільницях проголосували аступним чином:

ІВЦ – 104 – Зеленський; 7 – Порошенко

Ліцей – 796 Зеленський; 495 – Порошенко

ДОЗ – 1049 – Зеленський; 688 – Порошенко

18 школа – 890 – Зеленський; 430 – Порошенко

Лікарня – 660 – Зеленський; 433 – Порошенко

Загалом – 3499 – Зеленський; 2053 – Порошенко

 

Дільниці закрилися о 20:00 з явкою близько 65 %.

На дільниці у Бучанській школі № 5 з 1479 голосів 895 виборці віддали за Зеленского, 551 за Порошенко, 33 бюлетені було зіпсовано.

За двадцять хвилин після закриття дільниці в ліцеї смт Коцюбинського вже порахували корінці і видані бюлетені. Тепер відкривають перші скриньки для голосування.

По відкритим бюлетеням спостерігачі зазначають, що дуже багато голосів за Зеленського.

На дільниці на Лісовій вже теж рахують бюлетені. На одному зіпсованому хрест поставлений навпроти двох кандидатів і голову ДВК Лесю Єльникову просять підрахувати результати.

Явка станом на 18:00 – 60% на дільницях у школі в смт Коцюбинське та у приміщенні колишнього садка “Білочка” на Лісовій. В цілому по 95 округу приблизно 65 %. В Ірпені жаліються, що після 18:00 потік вибоцрів доволі слабкий.

Тут є представниця “Опори”. Вона виявила, що видали менше бюлетенів, ніж виборців і викликала поліцію, але в цьому правоохоронці порушення не побачили.

Дільниця у Лісовій Бучі в школі № 1 розташована в приміщенні спортзалу. Примітно, що нещодавно мер Бучі Анатолій Федорук подарував головам сусідніх громад коштом бюджету 5 Пежо. В цей же час спортзал, де розташована дільниця потребує ремонту.

У Бучі на дільниці в інституті Скловолокна проголосувала Олена Жежера, яка допомагає “Громаді Приірпіння” вести марафон. На дільниці, де під час першого туру голова ДВК не дозволяла знімати, зараз вже про заборону, яка порушує закон, не йдеться.

Мешканець Ірпеня, якого судять за вимагання хаарів та напад на прокурора, опублікував свій бюлетень, чим порушив закон. Примітно, що Мельничук був у фан-зоні Петра Прошенка на дебатах.

Явка станом на 15:00 у Бучі на дільниці в школі № 4 явка склала 48,5%. Тут кажуть, що у цьому турі приходять значно менше людей пенсійного віку, ніж під час І туру. У Коцюбинському на дільниці по вул. Лісова явка складає 46,6%.

Ось явка по всій території України.

У 5 школі Бучі голосувала голосував мер Бучі екс-регіонал Анатолій Федорук.

“Примітно, що з інфомрації, яку ми дізналися від членів ДВК на цій дільниці, мер Бучі Анатолій Федорук і його дружина Людмила Федорук та їхня дочка прописані в квартирі по вул. Вокзальній, але всі знають, що проживає родина мера по вул. Шевченка в приватному будинку, який не введений в експлуатацію. Обшуки були саме в будинку”, – зазначає Олена Жежера.

На цій же дільниці голосував депутат Бучанської ради від партії Наш край Анатолій Волковський. На відо коментувати відмовився, посилаючись на те, що він непублічна людина. Депутат апріорі є пубілчною людиною.

14:00 на дільниці на Лісовій проголосував 41% виборців. На дільниці в Будинку культури Бучі явка склала станом на 14:00 майже 47 %.

У Бучі фіксують особливість на цих виборах: на дільниці жодного спостерігача.

На ще одній дільниці теж підтверджують, що спостерігачів від Порошенка немає.

На іншій дільниці в Бучі спостерігачів немає теж.

Тут була місія спостерігачів з ОБСЄ. Вони наголошували на тому, що урни мають бути темними, щоб не було видно волевиявлення.

У Гостомелі членам ДВК принесли обід. Він у коробці Roshen.

Жодних заходів після першого туру, щоб зробити дільницю на ІІ поверсі більш доступною вжито не було. Виборці скаржаться на те, що для декого це дуже важко.

На цих виборах явка значно нижча особливо у західних областях. Це може бути пов’язане з релігійним святом. Київщина теж не входить у область, де виборці голосують найактивніше.

У Гостомелі тих, хто голосує вперше, вітають білими тюльпанами. Це ініціатива особиста одного з членів ДВК.

Ось як виглядає ініціаторка. На фото Ірина Забарило  – праворуч. Вона порахувала, скільки буде тих, хто голосує вперше і пирнесла букет тюльпанів.

Квіти вручають і хлопцям.

12:00 дільниця військового містечка у Гостомелі. Явка станом на 11:30 склала 22%.

12:15 на дільниці в Гостомелі люди кажуть, що в бюлетені нема того кандидаиа, якого б вони хотіли бачити. Дехто планує написати на бюлетені “Слава Україні”.

“Громада Приірпіння” вирішила поцікавитсия думкою виборців, що вони чекають від ного президента.

12:00 явка на дільниці в Коцюбинському, яка розташована по вул. Лісовій складає 26,5 %.

11:30 Бучанська виправна колонія №85 голосує досить активно. Тут навіть черги.

Члени ДВК говорять, що порушень не виявили. Але спостерігачів тут немає.

Спостерігачі відсутні. Журналістів пускають, як і під час І туру, без проблем.

У Коцюбинському станом на 11:00 на дільницях в ІВЦ вже всі проголосували. Загалом кількість тих, хто перебуває в ІВЦ сягає дещо більше 100 чоловіків.

Близько 10:00 мешканка селища поскаржилися на те, що на дільницях немає ні поліції ні спостерігачів.

Депутатка Коцюбинської селищної ради Олена Сокотюк, яка на цих виборах пішла на волонтерських засадах працювати спостерігачкою, зауважила, що поліція є на 2 поверсі.

Як повідомили руху ЧЕСНО в ОВК, за кілька днів до ІІ туру довірена особа Порошенка відкликала спостерігачів з дільниць. У штабі не відповіли, з чим це може бути пов’язане.

8:00 Зранку на дільниці в Коцюбинському, як і під час першого туру, спостерігаються незначні черги.

Варто зауважити, що член ДВК під час відкриття дільниці перепросив і сказав, що першим по традиції має зайти чоловік. Така поведінка обурила користувачів соцмереж. Вони вважають це середньовіччям.

Дехто пише про те, що такі випадки спостерігалися раніше й у Ворзелі.

Варто зауважити, що програма Петра Порошенка висить одразу на вході в двері дільниці, а Володимира Зеленського збоку і нижче. Це та ж сама дільниця, де одному виборцю видали 2-й бюлетень, а іншому 4 бюлетені з корінцями під час І туру виборів.

“Громада Приірпіння” розпочинає марафон ІІ туру виборів, до якого пройшли два кандидати Володимир Зеленський та чинний президент Петро Порошенко.


95 округ: пораховано 93,5 % –у Зеленського 63,7%, а у Порошенка 33,9%

$
0
0

22 квітня станом на 11:00 пораховано 93,5%. Зеленський має 63,7 %.

Голова ОВК у 95 окрузі Олексій Іванченко, який представляє Петра Порошенка, наголошує, що дійсно у кандидата під час виборів суттєво поменшало спостерігачів:

“77 людей не змогли знайти особу, яка представляє Порошенка у 95-му окрузі, і за власним бажанням вони склали свої повноваження та пішли до ДВК. А 147 продовжили працювати спостерігачами. Взагалі було зареєстровано 224 особи. Ми попередили представника Петра Порошенка про те, що люди складають повноваження. Ми просили надати інших. Довірена особа по 95-му округу про це знає”.

Він коснтатує явку на рівні 65% і каже, що вибори пройшли спокійно.

Нагадаємо, що в день виборів “Громада Приірпіння” традиціона проводила передвиборчий марафон. Дільниці порахували голоси доволі швидко з огляду на те, що в цьому турі лише 2 кандидати.

Як відреагували у Приірпінні на перемогу Зеленського

$
0
0

У 95 окрузі, до якого входить Приірпіння, порахували 100% бюлетенів. У голосуванні взяли участь 132 513 виборців. За Володимира Зеленського проголосували 84 616 виборців, що складає майже 64% голосів, за Петра Порошенка – 44 767, майже 34%. Більше 2% бюлетенів були зіпсовані.

У окрузі № 96, до якого входить місто Буча, також пораховано 100% бюлетенів, проголосувало 120 256 виборців, з яких за Зеленського – 84 220 (70%), за Порошенка – 33 372 (майже 28%), зіпсованих бюлетенів більше 2%.

“Громада Приірпіння” зібрала реакції політиків та громадських діячів Приірпіння на результати виборів президента.

Жоден з мерів п’яти міст та селищ, які входять до так званого Ірпінського регіону, не прокоментував вибори у соцмережі на час написання цього матеріалу.

Нардеп-мажоритарник 96-го округу Ярослав Москаленко подякував Порошенку за Томос, мову та реформи і привітав Зеленського з перемогою до оголошення офіційних результатів виборів.

Колега Москаленка мажоритарник Михайло Гаврилюк, обраний у 95 окрузі, з приводу виборів нічого не писав.

Народна депутатка Ольга Червакова, яка до ВР потрапила у списку БПП й допомагає активістам Приірпіння захищати ліси від знищення, зазначила, що хоча й переміг не її президент, вона приймає вибір більшості, бо такою є демократична процедура:

“Це не провал Порошенка, а його перемога. Бо ми, українці, за ці 5 років стали сильнішими. Ми маємо можливість обирати те, що хочемо. Ми голосуємо не за секретаря ЦК КПРС, не за імператора, не за того, кого вкажуть зверху. Ми маємо свободу вибору, право розпоряджатися якою гарантувала нам держава”.

Секретар Бучанської ради від партії “Нові обличчя” Василь Олексюк, якого судять разом з мером бучі Анатолієм Федоруком за розкрадання лісу в особливо великих розмірах, поширив на своїй сторінці в соцмережі facebook пост нардепа Москаленка.

Колежанка Олексюка по партії депутатка Бучанської ради Олена Березинець, 22 квітня оновила світлину в соцмережі й додала до неї рамку “Дякую” в агітаційних кольорах Порошенка.

Депутатка Бучанської ради та голова фракції БПП Людмила Войналович запропонувала всім, хто не згоден з її підтримкою Порошенка, видалитися зі списку її друзів.

 

“Від сьогодні Володимир Зеленський більше не належить собі. Він уже належить країні. Попри те, що, можливо, цього не усвідомлює. У нього починається курс молодого бійця, в рамках якого, зокрема, доведеться ґрунтовно вивчити уроки з історії України. Його чекає багато відкриттів – і в теорії, і на власному досвіді”, – зауважує громадська діячка Михайлина Скорик.

Громадський діяч Віктор Бархоленко зазначив, що українці проголосували не за Зеленського, а проти Порошенка:

“Звідси висновок, у Зеленського відсутній його власний електорат, а тому будь-який його крок вправо чи вліво, особливо те, що буде стосуватися загрози національній безпеці України, покладе початок його кінця і, переконаний, що не мирним та цивілізованим шляхом”.

Нагадаємо, Громада Приірпіння провела он-лайн марафон з виборів президента України.

На будівництві Пешого загинув будівельник

$
0
0

В Ірпені по вул. Університетській, 1-т будівельник випав з 13 поверху новобудови. Чоловік тиждень пролежав у лікарні й помер від отриманих травм 22 квітня.

Речник поліції Київської області Микола Жукович зазначив у коментарі Громаді Приірпіння, що за цим фактом поліцією Ірпеня відкрите кримінальне провадження:

“Було відкрите кримінальне провадження за ст. 271 ч. 1, порушення вимог законодавства по охороні праці, а після смерті перекваліфікували на ч. 2 – тяжкі наслідки. Загиблий заробітчанин, він з іншої області, на роботу оформлений за цивільно-правовим договором. Це питання щодо порушення умов виконання цих робіт, умов безпечності цих робіт”.

За словами місцевих мешканців цей будинок розташований в межах мікрорайону “Благодатний”. Його будівництво починав екс-секретар Ірпінської ради від “Нових облич” Ігор Вишняков, якого інвестори звинувачують у шахрайських діях та вивезенні за кордон коштів вкладників.

Зараз із цим будівництвом пов’язують забудовника Валерія Пешого та його сина Олексія Пешого, які нещодавно здійснили рейдерське захоплення приміщення недобудованого супермаркету в Гостомелі.

Як відомо, раніше Пеший та Вишняков були партнерами й спільно володіли будівельною фірмою БГМ, яка згодом розпалася на дрібні фірми.

За словами поліції, земля під будинком, де сталася трагедія, належить Пешому.

Нагадаємо, у жовтні 2018 року на будмайданчику ЖК “Гранд Бурже”, який зводить у Бучі впритул до приватного сектору забудовник Віталій Ліневич, загинула людина. Чоловік упав у вентиляційну шахту. За цим фактом було відкрите кримінальне провадження.

Як відомо, у серпні 2017 року, прокурор Київської області повідомив про підозру екс-меру Ірпеня Володимиру Карплюку у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 272 (порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на виробництві або будь-якому підприємстві особою, яка зобов’язана їх дотримувати, якщо це порушення спричинило загибель людей або інші тяжкі наслідки) КК України.

Проте це провадження закрили через рік, прокуратура не довела вини Карплюка.

Понад 60 тисяч приірпінців щодня їде до Києва

$
0
0

Київ знаходиться на порозі транспортного колапсу через масових денних мігрантів до столиці з Ірпеня, Бучі, Гостомеля та інших пристоличних населених пунктів.

Про це повідомляє Економічна правда.

За інформацією ЕП у 2025 році кияни витрачатимуть 4 години на добу, щоб дістатися з дому до роботи і назад — вдвічі більше, ніж зараз. Для іногородніх витрати по часу завжди більше. Станція “Академмістечко” – одна з найбільш завантажених станцій метро. В передмісті будуються нові житлові комплекси, але ніхто не думає про транспортне сполучення зі столицею, не створюються нові робочі місця, не будуються школи та садочки в необхідній кількості.

Столичний метрополітен так само працює на межі можливостей. У 2018 році найбільш завантаженими станціями метрополітену виявилися “Лісова”, “Академмістечко” та “Вокзальна”, що розташовані на “червоній” гілці. Усі три станції об’єднує дещо спільне — вони є транспортними вузлами для жителів передмість, які їдуть до Києва на роботу, навчання або у справах.

Завантаження кожної з них перевищило 20 мільйонів пасажирів на рік, що в середньому дорівнює 55 тисячам осіб на добу.

Як відомо, у Києві неодноразово намагалися перекрити вулицю Обухівську, щоб зупинити трафік з Ірпеня.

Так само склалась непроста ситуація на автомобільних дорогах, що сполучають столицю з містами-супутниками. Жителі Броварів, Вишгорода, Бучі у години пік проводять по декілька годин в транспорті на дорозі до Києва.

За словами директора компанії “А+С Україна” Дмитра Беспалова, який спеціалізується на транспортному плануванні до Києва з передмість на роботу, навчання, лікування і т.д. приїздить близько 700 тисяч осіб.

 

“Багато населених пунктів Київської області де-факто перетворилися на “спальні” райони Києва. Це дає можливість говорити про формалізацію визначення “Київська агломерація”, — вважає Беспалов.

Відсутність кількісних даних дуже вигідна чиновникам, оскільки ніхто не зможе звинуватити владу у неефективній роботі. Якщо немає цифр, то дорікання пасажирів на затори або недостатню кількість рухомого складу зводяться у суб’єктивну площину.

Хоча усвідомлення того, з якою кількістю “денних мігрантів” треба мати справу, може допомогти київській та місцевим владам вирішити транспортні проблеми.

У ЕП наголошують, що місцева влада не створює робочі місця, а будує спальні райони навколо столиці і не несе відповідальності за своїх мешканців, а відтак не бажає вирішувати транспортні проблеми, ігноруючи їх.

Човникові електрички, які нещодавно запустили з метою розвантаження автомобільних шляхів, свою функцію не виконують – рухомий склад зношений на 90%.

Перший заступник голови КМДА Микола Поворозник упевнений, що у вирішенні питання транспорту зможе допомогти створення Київської агломерації, тоді інвестори будуть зацікавлені у будівництві метро до передмістя.

Так, у грудні 2017 року Київрада ініціювала створення місцевої асоціації “Київська агломерація”, але ініціатива не знайшла підтримки. З 19 міст та сіл, суміжних з Києвом, ідеєю зацікавилися лише Обухів та Бориспіль.

“Києво-Святошинська районна і Київська обласна ради повідомили, що підстави для утворення асоціації відсутні”, — відповіла КМДА на запит ЕП.

Як відомо, делегація з КМДА, до якої увійшов і мер Бучі екс-регіонал Анатолій Федорук, якого судять за розкрадання лісу в особливо великих розмірах, відвідала Париж з метою вивчення досвіду Франції у свтворенні Паризької агломерації. Проте на сесії Бучанської ради депутати не підтримали ідею цього об’єднання.

В той самий час, як показує світова практика, анклави стають частиною мегаполісів. У 2018 році 61% мешканців Коцюбинського, які взяли участь у громадських слуханнях, підтримали приєднання селища до столиіцці. Восени 2018 року Київрада прийняла відповідне рішення і звернулася з такою ж ініціативою до ВР. Самопроголошена влада Коцюбинського саботує виконання волі громади. Частина депутатів, зокрема, третій самопроголош голова Сергій Дангіш є власниками роздеребанених земельних ділянок в Біличанському лісі, роблять все для його подальшої забудови.

Активісти моніторили пасажиропотік місцевих перевізників з сел. Коцюбинвське до столиці і виявили, що перевезення не є збитковими і після цього ціни були підняті ще раз. Голова бюджетної комісії Коцюбинської ради Людмила Узерчук обстоювала інтереси перевізників, що знівелювало результати моніторингу громади і частини депутатського корпусу. Після цього депутатка Коцюбинської ради Олександра Куцан, яка очолює транспортну комісію, разом з громадою та начальником залізничної станції Біличі домоглася того, щоб човникові електрички зупинялися в Коцюбинському та Бучі, що допомогло розвантажити дороги.

Як відомо, Київ запровадив плату за навчання іногородніх дітей у столичних школах та дитячих садках. Це нововведення вступає в силу з 1 вересня. Якщо дитина не має столичної реєстрації і стояла в черзі в садок, то вона пропускає всіх киян поперед себе, а її перебування в садочку, як і перебування іногородніх дітей в школі, потребує щомісячної оплати. Сума становить кілька тисяч гривень. Якщо бюджет громади, де мешкає іногородня дитина, не передбачає компенсації столиці за навчання іногородніх дітей, то батькам доведеться ці кошти платити з власної кишені.

Як відомо, в.о. Ірпінського голови Анастасія Попсуй зазначила, що в бюджет Ірпеня жодних компенсацій за навчання дітей в Києві не закладено. Відповідно, ці витрати лягають на кишені батьків.

У Приірпінні, після того як мером став Карплюк, ввели платні групи продовженого дня, зникло безкоштовне харчування в школі, окрім того ввели як в Радянському союзі талони на харчування.

Як Порошенко та Зеленський використали у другому турі свої “зони зростання”

$
0
0

Після першого туру виборів у двох штабах почалася боротьба за виборців інших кандидатів, які програли 21 березня. Лідери президентських перегонів змагались і за голоси тих, хто не прийшов голосувати в першому турі. Особливо гостро це питання стояло для команди Петра Порошенка, котрому для перемоги потрібно було достукатися щонайменше до 35% виборців, аби вийти хоча б на результат 50%+.

Громадський рух ЧЕСНО вирішив з’ясувати, у яких округах на Київщині кандидати в Президенти мають найміцніші позиції та де їм найкраще вдалося наростити підтримку за кілька тижнів до другого туру.

Зауважимо, що Зеленський спирався переважно на загальнонаціональну кампанію. У його партії “Слуга народу” немає жодного мера чи депутата місцевих рад. А от у “БПП”, який має партійні осередки в області й кілька років поспіль отримував держфінансування для їх розбудови, була додаткова підтримка на місцях. Не останню роль відіграють й обласні та районні адміністрації, оскільки їхніх голів призначає Президент і це його вертикаль. Тому там у Зеленського за ресурсами були значно слабші позиції.

Крім того, є ще субвенції, які народні депутати, котрі зазвичай голосують за держбюджет, одержують на свої округи. Цей інструмент діє насамперед на парламентських виборах, але може справляти вплив і на президентських, якщо політик, на чий округ виділяли субвенційні кошти, стає VIP-агітатором кандидата в Президенти. У цьогорічній президентській кампанії цей ефект був незначним.

Зниження явки у другому турі було невеликим: на Київщині в середньому прийшло на дільниці на 2,3% менше виборців. Але це свідчить про те, що до понад 35% виборців достукатися кандидатам так і не вдалося. Вони працювали по суті з тими, хто голосував у першому турі.

“Зони зростання” Зеленського – Білоцерківщина й Переяслав-Хмельницький

Володимира Зеленського під час другого туру виборів найбільше підтримали в Переяславі-Хмельницькому (93-й округ). Там за нього віддали голоси 74% виборців. Зауважимо, що саме на цьому окрузі Зеленський наростив підтримку мало не у 2,5 раза, якщо порівнювати з результатами першого туру. Нагадаємо, що 2018 року там саморозпустився партійний осередок “БПП” після того, як головою РДА Порошенко призначив екс-регіонала Юрія Клименка.

Також значну підтримку на Київщині переможець президентських виборів здобув на Білоцерківщині (92-й округ), де за нього проголосували 73,9% виборців. Саме на цьому окрузі Зеленський у другому турі показав піковий приріст: кількість виборців, які підтримали кандидата, зросла в 2,7 раза. Цікаво, що в “БПП” є на цьому окрузі депутат-мажоритарник Віталій Гудзенко, який після першого туру виборів у коментарі Руху ЧЕСНО наголосив, що не бере участі в агітаційній кампанії.

У команді Зеленського кажуть, що в них найбільше прихильників було саме на Білоцерківщині.

Ми задіювали на Київщині такі самі механізми, як і в усій Україні. У нас було багато волонтерів, які були і спостерігачами, і членами ДВК. Вони приходили в “Зе!офіси”, брали агітаційну продукцію. У нас на Київщині було три “Зе!офіси” – у Броварах, Бучі та Білій Церкві. От саме на Білоцерківщині, де в нас найвищий приріст, і було найбільше охочих допомагати. Це Білоцерківський і Ставищенський райони”, – розповідає Ольга Коваль, представниця команди Зеленського на Київщині.

Києво-Святошинський район і Приірпіння цього разу дали Зеленському найменшу кількість голосів порівняно з іншими округами. Там кандидата підтримали майже 64% виборців.

Якщо зіставити ці результати з першим туром виборів, то в 95-му та 96-му округах у Зеленського була найменша “зона зростання”. Це можна пояснити тим, що саме на цих двох округах уже в першому турі він мав максимальну підтримку.

 

 

Тому перетікання голосів від інших кандидатів у відсотковому еквіваленті у другому турі саме на цих округах було значно меншим, оскільки й резерв був незначним.

Але команда Зеленського наголошує, що є й інші чинники, які могли вплинути на результат.

95-й округ ми прирівнюємо до киян (населення Києво-Святошинського округу працює переважно в Києві – прим. ЧЕСНО). Тут динаміка зрозуміла. Це по суті результат міста (у Києві показники Порошенка в другому турі кращі, ніж в області – прим. ЧЕСНО). Але тут є й дуже велика кількість населених пунктів, де значний вплив чинять керівні структури, і вони є провладними. Те ж місто Ірпінь, наприклад. У Петропавлівській Борщагівці результат дуже різниться для нас у нижчий бік. Порошенко взяв там майже 50%”, – наголошує Ольга Коваль.

Справді, під час першого туру виборів Громадський рух ЧЕСНО фіксував застосування адмінресурсу на користь кандидата Петра Порошенка саме в 95-му окрузі. Так, у приміщенні Ірпінської міської ради зберігали агітаційну продукцію Порошенка, а в будинку культури в Коцюбинському дозволили зберігати намет агітаторів кандидата, чим порушили рівність доступу політиків до агітаційного процесу.

“#Команда Порошенка”: як подіяли субвенції й чому забракло спостерігачів

Аналогічна ситуація і з результатами кандидата в Президенти Петра Порошенка. У Києво-Святошинському районі та Приірпінні (95-й округ) у нього, як і в Зеленського, теж мінімальний приріст голосів виборців порівняно з першим туром. Порошенко там також мав у першому турі максимальний показник, що зберігся й у другому турі.

Зазначимо, що, як розповів Руху ЧЕСНО голова ОВК 95-го округу, за кілька днів до виборів у Порошенка істотно зменшилася кількість спостерігачів. Оскільки у другому турі ДВК формувалися з представників лише двох кандидатів, то у штабу Порошенка не вистачило ресурсів для того, аби мати таку саму кількість спостерігачів, як у першому турі, і водночас забезпечити належну кількість членів ДВК. Рух ЧЕСНО в день голосування фіксував відсутність на дільницях спостерігачів від цього кандидата. Проблеми з кадрами у виборчих комісіях були в Порошенка й на загальнонаціональному рівні.

Цікаво, що на Обухівщині (94-й округ), як і в Києво-Святошинському районі (95-й округ), “зона зростання” в Порошенка теж мінімальна. Хоча на Київщині саме округ №94 отримав 2018 року найбільше коштів на соціально-економічний розвиток – 105,9 млн грн, що становить половину субвенцій, залучених в область.

Як повідомляв раніше Рух ЧЕСНО, на 94-й округ претендує народний депутат від “БПП” Ігор Кононенко, який очолює обласний осередок партії.

Громадський рух ЧЕСНО надіслав до прес-служби Кононенка перелік запитань, серед яких було й таке: “Чому не спрацювали субвенції, залучені на 94-й округ, і не дали перемоги?” Однак у відповіді Кононенко вирішив проігнорувати саме це запитання.

Як і в Зеленського, найбільша “зона зростання” в Порошенка – на Білоцерківщині (92-й округ). Це можна пояснити, зокрема, і тим, що в першому турі для жодного з двох кандидатів цей округ не став найкращим за показниками. Порошенко посів там узагалі третє місце, тож не виключено, що саме тому приріст голосів у другому турі на цьому окрузі став піковим.

Кандидатам вдалося б ще більше підвищити свій рейтинг, якби спрацювали місцеві команди партійних осередків. У “Слуги народу” цих команд ще немає, оскільки партія за своєю природою, як і “Народний фронт” 2014 року, є наразі проектом.

На запитання Руху ЧЕСНО, що можна було б змінити у виборчій стратегії Порошенка, Кононенко відповів так:

Вибори минули. Зараз наша команда проводить роботу над помилками, готується до з’їзду та повного перезавантаження партійної вертикалі, виходячи саме з ідеологічних принципів. Нам є що запропонувати людям на парламентських виборах”.

Що стосується мобілізації “теплої аудиторії”, розбудови осередків на Київщині та перспективи дострокових парламентських виборів, то керівник партосередку Київщини має таку позицію:

Петро Порошенко анонсував, що ми хочемо об’єднати всі проєвропейські сили. Усіх громадських діячів та організації, політиків та експертів, які сповідують ті самі принципи, що й ми, запрошуємо спільно йти на вибори… Закон чітко каже, що Президент може звернутися до парламенту з питанням про підтвердження коаліції. Якщо коаліції немає, у депутатів є місяць, щоб її сформувати. І тільки якщо протягом 30 днів Президент зафіксував, що коаліція не сформувалася, тоді він може розпустити парламент. Міжнародні партнери та інвестори чекають від України передбачуваності. Показавши всьому світу високий рівень демократії на президентських виборах, давайте також покажемо, що в нас передбачувана політика”.

До старту президентської кампанії Громадський рух ЧЕСНО проаналізував, з ким має домовленості “БПП” щодо підтримки на мажоритарних округах.

Уже тоді в “БПП” розглядали можливість програшу Порошенка на виборах, тому деякі кандидати планували йти або від політичних сил, або як самовисуванці, що було відображено в аналітичному матеріалі Руху ЧЕСНО.

У Зеленського наголошують, що зараз лише працюють над стратегією добору кандидатів для мажоритарних округів, тому прізвищ тих, хто планує йти на округи Київщини, назвати не можуть.

Наразі пасивна діяльність осередків “БПП”, який отримує на свій розвиток державне фінансування (у 2016-2018 роках – майже 300 млн грн, з яких 160 млн витратили на регіональні парторганізації, і київський обласний осередок отримав за ці роки лише 5,3 млн грн), свідчить про те, що партійне будівництво навіть за наявності коштів провадиться неефективно.

Якщо партії не переглянуть механізмів роботи й не усвідомлять, що застарілі інструменти, такі як субвенції, адмінресурс тощо, не можуть забезпечити 100%-й результат для перемоги, то на парламентських виборах їхні показники можуть значно погіршитися.

Фото на кавер – ТСН

Авторка: Ірина Федорів, головна редкторка сайту Грмоадського руху ЧЕСНО

Бал в Ірпені: Попсуй на лабутенах і без Карплюка й танці в кедах

$
0
0

Бал в Ірпені, який 10 травня в конференц-холлі організовувала Анастасія Попсуй  начебто за підтримки ГО “Нові обличчя” Київщини, пройшов без екс-мера Ірпеня Володимира Карплюка та ключових забудовників міста.

Благодійний захід гучно анонсували в соцмережах та на бордах Ірпеня як бал для збору коштів “на лікування заслуженого художника України, ініціатора та співорганізатора художніх пленерів “Намальований Ірпінь” Костянтина Могилевського”, хоча з оголошень так і не ясно, хто саме зі співорганізаторів заплатив за оренду залу, фуршет та саме дійство.

“Ірпінська громада ніколи не була байдужою до мистецтва і благодійності. Залишаймося такими й надалі. Запрошую усіх небайдужих на благодійний мистецький бал, в рамках якого відбудеться збір коштів на лікування заслуженого художника України, ініціатора та співорганізатора художніх пленерів “Намальований Ірпінь” Костянтина Могилевського”, – так презентувала подію Анастасія Попсуй, в.о. міського голови Ірпеня.

Вона ж була головною дійовою особою на самому балі, де танцювала у супроводі Максима Плешка.

Поруч не було ні першого заступника міського голови Олександра Маркушина, ні депутата Петра Короля, які, як правило, супроводжують даму за відсутності Карплюка в місті. Також до конференц-холу не прийшов Петро Щербина, відомий неформальний “куратор” інтересів Карплюка в місті. Тож виторг від продажу картин на благодійність явно не той, на який розраховували організатори.

Зате Попсуй змогла “вигуляти” на публіці свої лабутени, які стали легендарними завдяки групі “Ленінград”.

Оригінальна модель So Kate, в якій була Анастасія на балу, коштує 775 доларів за пару без доставки з онлайн-магазину в Україні. Проте в наших краях підробку можна купити суттєво дешевше – до 100 доларів з доставкою.

Хоча бал анонсували як родинний захід, де дами мають бути у вечірніх сукнях, а чоловіки – при краватках, класичну краватку одягнув лише депутат Максим Плешко. Напередодні він допитувався у Фейсбуку, чому саме краватка, а не метелик. Плешко був без дружини Марії Плешко і доньки, наче бажав підтвердити свій “холостий статус”, про який стало відомо з оголошення на сайті знайомств.

Його колега по фракції Олександр Пащинський взагалі не заморочувався такими дрібницями як дрес-код, тому одягнув білу сорочку, джинси і кеди, чим дуже вирізнявся на тлі чоловіків у костюмах та дам у вечірніх платтях.

А от депутат-чиновник Андрій Літвінов проявив індивідуальний стиль – оцініть його метелика на фото! Він дуже личить до черевиків з білими шнурками, які взув цей представник “Нових облич”.

Як відомо, саме Літвінов свого часу намагався впровадити дрес-код для всіх відвідувачів Ірпінської міської ради. При цьому присутні vip-персони Ірпеня не дуже-то потратилися на благодійність, купивши в художників, яких була повна зала, лише дві картини.

За цю картину гроші віддав депутат Пащинський, хоча сфотографуватися з благодійним експонатом  змогли аж чотири персони.

Друге полотно дісталося депутату Андрію Літвінову. Цей факт він також зафільмував фотознімком.

Ми не знаємо суми, заплаченої обома ірпінськими обранцями за витвір мистецтва, але дуже розраховуємо її скоро уточнити, адже всі депутати Ірпінської міської ради зобов’язані декларувати такі покупки відповідно до антикорупційного законодавства України.

Водночас організатори відзвітували, що було зібрано 35 100 гривень на лікування художника Костянтина Могилевського.

Фото: Світлана Шилова

Авторка: Михайлина Скорик, мешканка Ірпеня

Парламентські вибори: чому “БПП”знімає Старикову з посади голови Київської облради?

$
0
0

Після інавгурації нового Президента Петро Порошенко втратить вертикаль в облдержадміністраціях. Відтепер очільників ОДА призначатиме Володимир Зеленський. Перед парламентськими виборами, аби зберегти хоч якийсь вплив у Київській області, коаліція, до котрої входить “БПП”, вирішила зняти з посади голову облради – представницю “Батьківщини” Ганну Старикову. Про це йдеться в порядку денному сесії, який подав заступник чиновниці.

Стариковій закидають відсутність сесій, через що депутати не можуть розподілити бюджетні кошти. Чиновниця твердить, що ці кошти хочуть розподілити виключно на вигідні партійцям округи. Це має їх підсилити перед парламентськими виборами.

Депутати твердять, що згідно з регламентом, який діє ще з попереднього скликання, сесії мають скликатися раз на квартал. Про порушення говорить і голова регламентної комісії Роман Титикало (“Самопоміч“), але зазначає, що Старикова робила спробу зібрати цього року депутатський корпус:

“Майже півроку сесія не скликалася, так не може бути. Не дуже давно вона зібрала сесію, але зібрала її формально, тобто без дотримання процедури. Депутати вже втомилися від такої роботи. В порядку денному є питання звільнення Старикової з посади голови та питання обрання голови. Будемо голосувати. Не можу сказати за кого на місце Ганни Віталівни, я ще не бачив списку кандидатур”.

Варто зауважити, що голову облради обирають не мешканці області, а самі депутати обласної ради. І закон їм дає право змінити голову облради.

Ініціативу щодо проведення сесії у свої руки вирішив взяти заступник Старикової Микола Стариченко з Радикальної партії, яка також входить до коаліційної більшості.

Це розпорядження Старикова вирішила своїм розпорядженням скасувати. Жодних причин у своєму розпорядженні вона не зазначила.

Вона наголосила що кошти платників податків планують планують розподілити нерівномірно. Чиновниця твердить, що з 9 виборчих округів на Київщині найбільше отримують фінансування 94–й округ, де планує балотуватися Ігор Кононенко (БПП), 96 – округ нардепа Ярослава Москаленка (“Воля народу”) та округ 93 – по якому планує йти до Парламенту Георгій Цагарешвілі (голова фракції БПП в облраді, двоюрідний брат Лева Парцхаладзе).

Питання зміни Старикової на посаді голови облради обговорюється вже більше року. Торік Громадський рух ЧЕСНО зазначав, що у раді сформували коаліційну більшість “Єдність”, до якої і зараз входять депутати БПП, частина депутатів “Самопомочі”, “Радикальна партія”, “Опозиційний блок” та “Наш край“.

Як і весною 2018 року, так і 2019 року у сесійній залі облради з’явилися депутати інших місцевих рад, зокрема депутати Ірпінської та Коцюбинської ради, які є представниками партії фігуранта антикорупційних розслідувань Володимира КарплюкаНові обличчя“.

Минулого року перепустки для цих же осіб на сесію облради замовляла особисто Ганна Старикова.

Окрім Старикової відставка загрожує і іншому заступнику голові облради представнику “УКРОПу” Володимира Майбоженка.

У коментарі Руху ЧЕСНО депутат від БПП Лев Парцхаладзе пояснює, що не знає, чи будуть на сьогоднішній сесії знімати Старикову але каже, що скликати сесію було необхідно:

“За законом, якщо сесія не скликається 3 місяці, раду повинні розпустити. Я не знаю, яка причина, чому вона це робить, це треба питати в неї, але депутати втомилися від такої ситуації. Бюджетні гроші досі не розподілені, роботи в області не виконуються. Щоб скликати сесію без голови, потрібно звернення ⅓ депутатів, звернення підписали 50 депутатів (з 84 – прим. ЧЕСНО), це більше половини в раді. Це були живі підписи. І не лише членів БПП, а різних партій і груп, тому говорити тут про інтерес якоїсь однієї партії немає сенсу”.

На запитання, чи планують депутати переобирати Старикову на сесії 17 травня Парцхаладзе відповів, що не може сказати:

“Якщо буде це питання в порядку денному – будемо голосувати”.

Зауважимо, що в проекті порядку денного, який підписав заступник Сатрикової від Радикальної партії, це питання є.

Разом з тим Парцхаладзе зазначив, що не готовий говорити про нового голову облради, а на відео Старикової зазначив, що вона навмисно політизує ситуацію, шукаючи собі виправдання.

Депутатка від “Самопомочі” та голова бюджетної комісії Ольга Бабій заявила, що не піде на цю сесію, оскільки вважає її не легітимною (Розпорядження Старикова скасувала). Вона підтримує думку Старикової про те, що бюджетні гроші йдуть на певні округи, а не на всю Київщину рівномірно.

“З однієї сторони – півроку такого не може бути, щоб не скликалася сесія, але є ще інша сторона – не може такого бути, щоб кошти виділялися тільки на мажоритарні округи Москаленка… Це просто питання позиції КОДА от і все. Одні не йдуть на одну уступку, а інші не йдуть на іншу уступку”.

Бабій проаналізувала програми капітального будівництва Київської області й запевняє, що на три округи – 93,94 та 96 заплановано найбільше бюджетних коштів. Громадський рух ЧЕСНО ще восени минулого року писав про те, з ким БПП співпрацює на цих округах.

За даними Бабій, найбільше коштів отримає округ нардепа-втікача Онищенка – 93, на нього заплановано витратити майже 95 млн грн. Округ, на якому планує балотуватися Ігор Кононенко отримає 73 млн грн, а округ 96, де депутат Ярослав Москаленко, – 72 млн грн.

Громадський рух ЧЕСНО звернувся до Ігоря Кононенка та Ярослава Москаленка по коментарі. Щойно ЧЕСНО отримає відповідь від народних депутатів, їхні коментарі будуть оприлюднені.

Депутат від “Свободи” Ігор Домбровський вважає, що ця сесія не легітимна і тому не планує йти на засідання:

“Сьогодні ми були запрошені на 10 годин на нараду щодо обговорення бюджету на 2019 рік, який до цих пір був у підвішеному стані, ні програми не працювали, ні кошти не виділялися, нічого. І тут ми сьогодні побачили, що бюджет досить дивним чином розподілений, в основному кошти максимально йдуть з фонду розвитку на округи депутатів, які будуть іти на вибори по мажоритарці. Це такий політичний договорняк, він неправильний на мою думку, він несправедливий. Цей бюджет, який ми сьогодні обговорювали, мав бути проголосований ще в січні. Зараз, коли через коліно і в останній момент і немає можливості вже переглянути фактично бюджет, нас поставили в незручну позу і сказали приймайте цей бюджет”.

“Важливо зауважити, що депутати не розподіляють бюджет, депутати схвалюють або не схвалюють розподілений бюджет, поданий Київською обласною держадміністрацією. Цей бюджет подав голова КОДА Олександр Терещук, подав із великим запізненням”.

Громадський рух ЧЕСНО стежить за перебігом подій в облраді. Якщо депутати проведуть засідання, то воно має розпочатися о 16:30.

Авторка: Олена Жежера, журналістка Громадського руху ЧЕСНО


Як зняли голову облради Старикову: чи встоїть Стариченко до парламентських виборів?

$
0
0

Депутатська більшість таємним голосуванням усунула з посади “батьківщинівку” Ганну Старикову та її заступника – “укропівця” Володимира Майбоженка. Замість Старикової головою облради обрали її колишнього заступника – представника “Радикальної партії Олега Ляшка” Миколу Стариченка. Кандидатури двох заступників розподілилися таким чином: один портфель відійшов до депутатки від “БПП” Тетяни Семенової, а інший – до очільника фракції “Наш край” Ярослава Добрянського. За депутатами, які за півроку до парламентських виборів вирішили зробити кадрові зміни, стежив Рух ЧЕСНО.

Сесійна зала Київської облради виявилася зачиненою о 16:30 17 травня, тобто в робочий час. Голова ради Ганна Старикова й менша частина депутатів вважали, що це засідання скликане в протизаконний спосіб, і тому були відсутні. Про це раніше повідомляв Рух ЧЕСНО.

52-х депутатів (з 84-х – повний склад ради) прихистили на 7-му поверсі, у залі облдержадміністрації, яку поки що контролює призначенець Петра Порошенка.

Цікаво, що на засідання з’явилися навіть найзатятіші прогульники з-поміж депутатів облради, адже потрібно було мобілізувати максимальну кількість голосів.

Першими питаннями до порядку денного внесли зняття голови облради Старикової (“Батьківщина”) та її заступника Володимира Майбоженка(“УКРОП”). Оскільки приміщення, де відбувалося засідання, не обладнане системою електронного голосування, голова регламентної комісії Роман Титикало (“Самопоміч”) оголошував прізвище кожного депутата й так поіменно обранці визначалися, чи підтримують вони поставлене на голосування питання.

Водночас монтували кабінку для таємного голосування. На фото вона синього кольору.

Згідно із законом, обрання голови облради здійснюється шляхом таємного голосування. Представникові Руху ЧЕСНО продемонстрували бюлетень.

“Печатку нам облрада не дає. Звідки ми візьмемо печатку?” – спитав голова регламентної комісії Титикало.

Тим часом депутати ухвалили регламент облради. Зауважимо, що з 2015 року, від моменту обрання цієї ради, депутати так і не проголосували за проект регламенту. Відтак вони послуговувалися документом, затвердженим радою попереднього скликання. Новий регламент підтримали 51 голосом. Утрималася лише депутатка Наталія Боровська (“Самопоміч”).

До речі, у Київській облраді доволі низький рівень опозиційності депутатів – вони рідко голосують проти чи утримуються під час голосувань на сесіях.

Фактично протистояння загострилося за півроку до парламентських виборів через відсутність сесійних засідань і розподілу бюджетних коштів, які можуть істотно посилити позиції певних мажоритарників.

Цікаво, що в приміщенні були присутні фігуранти антикорупційних розслідувань – міський голова Бучі, екс-регіонал Анатолій Федорук та секретар Бучанської міськради Василь Олексюк.

До обіду в залі були й представники партії “Нові обличчя”, які терміново прибули цього дня до облради, аби послухати Ганну Старикову. Крім них, запросили також депутатів місцевих рад і голів комісій.

Увечері на сесійному засіданні 51 депутат проголосував за зняття Старикової з посади голови облради. Очільник фракції “БПП” Георгій Цагареішвілі мав задоволений вигляд.

Під час голосування за звільнення заступника голови облради Майбоженка, представника “УКРОПу”, депутати зізналися, що їх мобілізували, і наголосили, що настрій у них бойовий.

“Робоча ситуація. Люди хочуть, щоб відбулася сесія, щоб область могла працювати. Діти чекають на оздоровлення”, – сказав очільник фракції “Опоблоку” Олександр Качний.

Щодо усунення з посади Майбоженка він зазначив, що потрібно зважати на те, як він виконує свої обов’язки, пов’язані зі сферою ЖКГ.

Деякі депутати знудились і почали співати “Реве та стогне Дніпр широкий”.

Якщо за звільнення Старикової бодай один голос був “проти”, то за відставку Майбоженка депутати проголосували одностайно.

Громадський рух ЧЕСНО звернувся по коментар до Ганни Старикової, аби дізнатися, чи має вона намір позиватися до суду через порушення процедури. Але наразі відповіді від неї немає. Щойно ЧЕСНО одержить відповідь, ми оприлюднимо її на сайті.

Тим часом Руху ЧЕСНО вдалося поспілкуватися з очільником фракції “Наш край” Добрянським, якого пізніше номінували на заступника голови облради:

“Протягом 5 місяців не проводилися сесії. Депутати тричі зверталися. Обговорювали на голову кандидатуру заступника, який скликав сесію, –Стариченка. Він уже вноситиме кандидатури заступників”, – зазначив він.

Доки тривала підготовка до таємного голосування за кандидата на голову облради, Рух ЧЕСНО поспілкувався із секретарем Бучанської міськради Олексюком. Він бідкався, що 96-му округу, де нардепом є Москаленко, виділили чимало грошей і він увійшов до ТОП-3 за обсягом фінансування, тоді як Бучі не дали нічого.

“Сьогодні, побачивши цей нуль, я просто обурився”, – сказав Олексюк, утім, не зазначив, чи зміниться щось після обрання нового голови облради.

За Стариченка депутати віддали 51 голос, сам Стариченко не голосував, бо в нього конфлікт інтересів – він не може голосувати сам за себе.

Заступницею новообраного голови-“радикала” обрали представницю “БПП” Тетяну Семенову. До цього вона очолювала Макарівську РДА. На цю посаду її призначив Петро Порошенко. 2017 року в неї був доволі високий персональний індекс опозиційних голосувань, що сягав 8%.

Звертаємо увагу на те, що бюлетені з прізвищами кандидатів на посади підготували заздалегідь.

Це свідчить про те, що депутати дійшли згоди щодо кандидатур до засідання. Цей факт підтверджує й практично одноголосна підтримка претендентів на посади.

49 голосів віддали за першого заступника. На посаду другого заступника висунули представника “Нашого краю” Добрянського, за нього також проголосували 49 депутатів. Як відомо, раніше Добрянський працював першим заступником Бучанського міського голови, якого судять за розкрадання бучанського лісу, Анатолія Федорука.

Нагадаємо, Рух ЧЕСНО аналізував, як розподіляли округи на Київщині в обласному осередку “БПП” ще восени 2018 року та в яких округах Київської області вдалося наростити підтримку Зеленському та Порошенку в ІІ турі виборів. Позиції кандидатки від “Батьківщини” Юлії Тимошенко на Київщині помітно послабшали. Подекуди вона посідала навіть не 3-тє, а 4-те місце, поступаючись маловідомому Ігореві Смешку.

За матеріалама ЧЕСНО

Шукаємо доброчесного кандидата на 95 округ – #КарплюкПНХ

$
0
0

Парламентарі знали, навіщо саботували виборчу реформу і відкриті списки. Вони зберегли на виборах 2019 року мажоритарну систему. Тобто дали зелене світло на скупку округів фігурантам журналістських антикорупційних розслідувань.

Серед них і скандальновідомий екс-мер Ірпеня, декларант 67 квартир – Володимир Карплюк. Як то кажуть – знайомтеся.

95 округ – це скандальний округ у всі часи. Це Києвосвятошинський район і Приірпіння. Вотчина покійного екс-регіонала Петра Мельника, на яку тепер претендує його студент Володимир Карплюк. Він теж пройшов посвяту у “Партії регіонів” і був протеже Петра Мельника у місцевій політиці.

На крові після Майдану, коли ті, хто люстрували в Ірпені мера-регіонала пішли в 2014 році на фронт захищати Україну, Карплюк зайшов на посаду мера. Обіцяв людям на бордах садки.

За 4 роки в Коцюбинському не з’явилося жодного садка. Зате Ірпінь, який колись уславився як санаторно-курортна зона, за Карплюка перетворився на будівельний майданчик.

Парки, якими хизується в Ірпені Карплюк, це залишки лісу, які слугують приманкою для нових покупців квартир. Згодом ці парки знову рубають, щоб побудувати нові висотки. І вже були випадки, коли людей “кидали” з квартирами, навіть коли за забудовника ручався сам Карплюк.

Генпрокурор Юрій Луценко порівняв місто з гангстерським Чикаго, де активістів, які захищаюють зелені зони, забивають ледь не до смерті, підпалюють машини, а правоохоронці розводять руками. Не допомагають ні сюжети в ЗМІ, ні пікети під Кабміном.

Карплюк рекламує себе як міцний господарник, який дбає за громаду. Насправді ж він і його партійці запровадили платне харчування навіть для найменших школярів, стали платними групи подовженого дня і проти цього судилася громада. Далі більше, його партійці додумалися закрити єдиний стаціонар в Коцюбинському.

Коли Карплюк втратив контроль над частиною регіону – люди обрали селищною головою не його протеже, а незалежну представницю, то він помстився- два роки залишав людей без опалення – марно підбиваючи їх на холодний бунт проти обраної голови.

Поки в людей забирали доступ до медицини, забирали якісну освіту і грабували місцевий бюджет, виводячи гроші на ФОП-ів-мерців, у Карплюка було все чудово – декларував 67 квартир, ділянку в Біличанському лісі і маєтки в Польщі.

Карплюк не раз тікав з країни, коли приходили з обшуком правоохоронці. Йому вручили кілька підозр. На посаді мера він так тяжко працював, що за кілька років пробув десь півроку у відпустках. Типовий прогульник і фігурант антикорупціних розслідувань.

Але влітку 2018 року він домовився з БПП, що дає підтримку на президентських виборах, справи відповідно гальмуються і Карплюк аж бігом біжить в нардепи по округу, щоб оторимати недоторканість.

Карплюк вже радо повідомив, що подав документи на округ 95. Тобто у нас балотується кандидат, який не перший рік прогулює тюрму.

Парламентарі, які залишили систему мажоритарки, просто кинули народ на виживання. Чому? Бо от так виглядає голова ТВК, яка чесно рахувала голоси і визнала, що переміг не представник партії Карплюка.


Два роки слідство не може довести те,що в перші ж дні ми довели. Нападник, якого затримали люди, це тітушка із забудов представника партії Карплюка.

А так виглядають машини активістки Дар’ї Александрової, яка наважилася кинути виклик недобросовісним монополістам, які разом з Карплюком два роки поспіль виморожували громаду.

Карплюк може стильно не витрачатися на свою кампанію. У його партійців є прямий доступ до бюджетів громад. Якщо ми збирали гроші на сцену діткам (5 000 грн), то з бюджету для піару Нових облич для того, щоб до Дня пам’яті погоцав “Лісапетний батальйон” з бюджету заплатили 55 000 грн. Де діти селища у непередвиборчий рік, а де піар команди Карплюка?

Словом, є реальна загроза, що цей фігурант антикорупціних розслідувань, який побудував корупціогенний спрут в регіоні, де діє організоване злочинне угруповання, отримає недоторканість і 5 років у прес-зоні в парламенті будуть виступати його партійці, які дерибанять Біличанський ліс.

Громаді нічого не залишається, як публічно оголосилити про те, що ми шукаємо доброчесного кандидата/кандидатку. Але навіть доброчесному мажоритарку з такими засівателями не подолати. Тут треба, щоб об’єднувалися всі прогресивні сили і підтримували єдину кандиатуру.

Авторка: Ірина Федорів, журналістка, мешканка Коцюбинського

Зе!штурм: як підсудні Єременко і Мельничук шукають собі округи на Київщині

$
0
0

Депутат Коцюбинської селищної ради Микола Єременко вирішив податися до команди Зеленського. Про це він повідомив у себе на сторінці. Претендує на 96 округ, до якого входить Буча та Славутич, де сам депутат навіть не проживає. Єременко більше відомий у 95 окрузі, до якого входить селище Коцюбинське, де дійсно проживає депутат.

Другий самопроголошений голова селища Коцюбинське з-поміж своїх заслуг забуває вказати той факт, що його затримали на хабарі працівники СБУ. Більше того, вже оприлюднені аудіозаписи розмов, які свідчать про те, що депутат Єременко разом з мешканцем Ірпеня Євгеном Мельничуком вирішили підзаробити на ситуції, що склалася в селищі Коцюбинське.

З утримання під вартою їм вдалося вийти завдяки заставі. Кожен з них апелював до того, що на утриманні в політиків перебувають діти, а Мельничук посилався на те, що він взагалі є багатодітним батьком. Примітно, що у декларації Мельничука, яка є на сайті НАЗК, кількість дітей з тією, яка була заявлення на суді суттєво різниться, а від Єременка жінка пішла з дітьми задовго до того, як його взяли під варту.

Свій пост про спробу потрапити до паралменту і отримати недоторканість Єременко розмістив у групі “Немішаєве. Новини, події, оголошення”.

Його подільник Євген Мельничук вирішив податися в Зе!команду від 95 округу. Про це теж він повідомив у соцмережі.

У коментарях до такої ініціативи виборці наголошують, чому не віддадуть за Мельничука свої голоси і постять світлину з адвокатом і догхантером Святогором, який представляє Єременка в суді.

“Громада Приірпіння” скинула в штаб команди Зеленського інформацію про Єременка і Мельничука.

“Це просто таки хід Карплюка, щоб відмінусувати рейтинг Зе!команди. Вони зараз будуть всім навіювати, що Зе!команда вже визначилася і кандидує цих засланих козачків. Насправді ще не було жодного офіційного повідомлення про те, що є вже кандидат по 95 округу”, – наголошує журналістка Михайлина Скорик, яка мешкає в Ірпені.

Дійсно, Зе!штаб ще проводить співбесіди з кандидатами, які подали свої резюме.

З’їзд “Слуги народу” запланований на 8 червня.

Нагадаємо, 7 березня 2018 року Микола Єременко став другим самопроглошеним головою Коцюбинської селищної ради. Ірпінський реєстратор вніс його в реєстр після псевдосесії, на якій голосував навіть відкликаний виборцями депутат ради Віктор Анісімов.

Єременко вважає себе обраним секретарем Коцюбинської селищної ради з жовтня 2017 року. При тому, що в його декларації на сайті НАЗК немає жодного доходу на цій посаді, бо обирали його депутати на псевдосесії.

Прокуратура відкрила кримінальні провадження через те, що депутат Єременко погрожував членам ТВК та активістам через те, що за народною ініціативою відкликали депутата Віктора Анісімова. 28 березня голову ТВК Людмилу Демченко не допустили в раду, про що вона повідомила ЦВК.

Переворот депутати організували після того, як на громадських слуханнях мешканці проголосували за приєднання до Києва. За висловилося майже 61 % учасників слухань. На слухання, про які було відомо за місяць прийшли понад 1300 мешканців.

Згодом Мельничука та Єременка затримали на хабарі. Вони вимагали в селищної голови Ольги Матюшиної кошти за голосування бюджетних питань. Після їхнього затримання, підозрювані вийшли під заставу. У Єременка вдома відбулися обшуки. В цей час депутат виглядав як побитий.

Згодом Єременко та Мельничук пікетували ГПУ з труною.

Зараз другий самопроголошений голова селища Микола Єременко судиться з третім самопроголошеним головою Сергієм Данішем щодо незаконності прийняття бюджету слеища на 2019 рік. Єременко звинувачує Даніша і партію екс-мера Ірпеня Володимира Карплюка “Нові обличчя” у зірваних домовленостях, які були між ними досягнуті до другого перевороту, коли Єременко захопив владу у протипавний спосіб, що підтверджує рішення суду.

В Історії Коцюбинського це вже другий переворот влади. У 2016 році Ірпінський реєстратор вніс в реєстр незаконно керінвиком ради Юлію Главацьку з партії мера Ірпеня Нові обличчя. Парламент тоді призначив перевибори ради. Суд визнав дії депутатів незаконними. Зараз ірпінського реєстратора та Юлію Главацьку судять. Прокуратура вбачає в їхніх діях кримінал.

На що Карплюк витрачав щомісяця понад півмільйона гривень?

$
0
0

Доходи та грошові активи родини Володимира Карплюка, очільника партії “Нові обличчя”, 2018 року зменшилися порівняно з 2017-м.

У декларації фігуранта антикорупційних розслідувань з’явилися послуги з проживання в Італії вартістю майже як річна зарплата політика. Екс-дружина кандидата в нардепи на 95-му окрузі придбала приватний будинок в Ірпені площею понад 200 квадратів, імовірно, за заниженою ціною та позбулася ТОВ. Колишню дружину кандидат у депутати досі відображає в декларації як особу, з якою спільно проживає. Розлучення відбулося після низки обшуків, проведених правоохоронцями.

Левову частку доходів політика за минулий рік становить повернений борг – майже 3 млн грн. Заробітну плату в розмірі близько 250 тис. грн у родині отримував торік лише Карплюк до моменту своєї відставки. Також у його декларації зазначено кошти, одержані сім’єю від надання в оренду майна, та відсотки від депозиту.

З нерухомості залишилися 3 квартири в Польщі й тільки 2 квартири та 2 житлові будинки в Україні, а також земельні ділянки, дві з яких – у Нацпарку “Голосіївський”, де кілька років тому Карплюк планував на місці лісу звести багатоповерхівки.

Цікаво те, що в декларації є інформація про ще 2 квартири в Ірпені й сусідній Бучі на праві користування та в оренді, хоча свого часу Карплюк декларував 67 квартир.

Згідно з реєстром Мін’юсту, ТОВ “Бай Кар” припинило свою діяльність 2017 року, тому відомості про корпоративні права в минулорічній декларації відсутні.

Торік дружина Карплюка придбала в Ірпені будинок загальною площею 222 квадратні метри лише за 1,7 млн грн, хоча мінімальна ринкова вартість такої нерухомості значно вища.

Окрім того, Людмила Карплюк з грудня 2018 року орендує в Ірпені земельну ділянку площею 4 гектари в Галини Співак, яка є дружиною Володимира Співака, партнера Карплюка за будівельним бізнесом у Польщі. До речі, політик цей бізнес не декларував. Але, як повідомляли ЗМІ, він вів його спільно зі Співаком, директором будівельної компанії “Будрегіонінвест”. Як відомо, засновниками ТОВ “Будрегіонінвест” були дружини Карплюка та мера Бучі, екс-регіонала Анатолія Федорука.

Інформацію про те, що ділянка поблизу столиці Польщі належить Співаку, журналісти отримали з польського реєстру нерухомості.

Також у декларації зазначено витрати на послуги з проживання в Італії. Так, за кімнату в Італії родина заплатила суму, еквівалентну річній заробітній платі Карплюка.

Готівкою сім’я екс-мера має 2,25 мільйона гривень, майже 350 тисяч доларів та 30 тисяч євро.

Також декларант зазначає, що позичив третім особам близько 4 мільйонів гривень.

Карплюки користуються послугами банку ОТП та Приватбанку. На рахунках вони тримають майже 450 тисяч гривень і 3,5 тисячі доларів.

Надаючи майно в оренду, родина Карплюка заробила приблизно 300 тисяч гривень.

Загалом грошові активи сім’ї протягом року зменшилися на понад 2,5 млн грн і більш ніж на 30 тисяч доларів. Звісно, можна припустити, що це витрати на купівлю будинку, але ж Карплюку торік повернули майже 3 млн грн.

Якщо додати весь річний дохід родини, різницю в заощадженнях, повернений борг, відняти вартість придбаного будинку та поділити на 12 місяців, то вийде, що Карплюки щомісяця витрачали понад 500 тис. грн. Редакція Руху ЧЕСНО намагалася взяти в політика коментар, але спочатку він не відповів, а потім його телефон був поза зоною досяжності.

Зазначимо, що, як передбачає законодавство, декларант повинен занести до декларації всі видатки та правочини, які перевищують 50 прожиткових мінімумів (2018 року – 85 тис. грн).

Карплюк міг також внести значну суму коштів на рахунок своєї політичної партії, але, відповідно до офіційного звіту НАЗК, 2018 року він обмежився разовим внеском у розмірі 30 тис. грн.

Нагадаємо, раніше прокуратура області оголосила Карплюку підозру та звинувачує не лише його, а і його заступників, зокрема, у відмиванні бюджетних коштів на ФОП-покійника. Після повідомлення про підозру Карплюк учергове зник з країни більш ніж на місяць. За рік до парламентських виборів він подав у відставку з посади міського голови. Потім його помітили на зборах обласного осередку БПП, де формували підтримку на місцях для президентських виборів.

Тоді ж Карплюк домовився, що БПП віддає йому на відкуп 95-й округ. Після цього в Ірпені припинилися обшуки та зупинилися розгляди резонансних справ у судах, а під час президентських перегонів в Ірпінській міській раді, яку контролюють “Нові обличчя”, знаходили агітацію Петра Порошенка.

Програма кандидата Карплюка: що обіцяє зробити фігурант антикорупціних розслідувань?

$
0
0

21 липня в Україні відбудуться позачергові парламентські вибори. На жаль, вибори  до парламенту пройдуть за чинною змішаною системою, коли половина місць, а інша половина обиратиметься на мажоритарних виборчих округах. Попри численні спроби,  статус-кво змінити не вдалося.

У цьому контексті природно виникає питання щодо того, а які саме люди представлятимуть інтереси громадян безпосередньо в раді і яким чином ті кандидати, які позиціонують себе як незалежні самовисуванці, збираються втілювати свої програми, адже для того, щоб поданий законопроект став законом, треба 226 голосів “за”.

Станом на ранок п’ятого червня по всій Україні на округах балотується 21 кандидат. Ми вирішили проаналізувати програму одного з них, аби подивитись, наскільки змістовним є наповнення передвиборчих програм саме у кандидатів-мажоритарників.

Цим політиком став Володимир Карплюк – колишній мер Ірпеня, голова партії “Нові обличчя“. Широко відомим Карплюк став у 2015 році, коли на посаді мера Ірпеня задекларував аж 67 квартир. Будучи фігурантом кількох кримінальних проваджень, якому прокурор вручив кілька підозр, Карплюк влітку минулого року склав з себе мерські повноваження, мотивуючи це потребую готуватись до наступних виборів до Верховної Ради. Після цього він був на зборах обласного осередку БПП, де домовився про партнерство і підтримку з боку провладної партії, зокрема на парламентських виборах.

Утім, досвідчений на місцевому рівні політик може стати одним із фаворитів виборів у 95-му окрузі, на території якого і розташоване місто Ірпінь.

Попри це, передвиборча програма кандидата, м’яко кажучи, не вражає.

За все хороше!

 

Недолік, який майже одразу кидається у вічі – це використання загальних гасел. Подекуди говорячи  у своїй програмі максимально широко та абстрактно, політик досягає ефекту, що кожен читач його програми у її тексті бачитиме щось своє.

До прикладу, кандидат висловлює таке гасло: “Рівність чоловіків та жінок у бізнесі, роботі та самореалізації “. Однак способів забезпечення рівності у цій сфері є достатньо багато, зокрема це квоти на посади, фінансові пільги, відповідні зміни в освітній політиці. Які із цих змін готовий адвокатувати депутата, а які ні, із тексту програми не зрозуміло.

Схожа ситуація і з обіцянкою про “забезпечення прав національних меншин”. Яких саме прав? Тут ідеться про освіту рідною мовою, гарантії представництва в парламенті, територіальну автономію в місцях компактного проживання?

Карплюк виступає і за те, що “за права людей з інвалідністю має відповісти кожен чиновник”. Тільки от яким чином? Своїми відрубаними кінцівками? І Голова Нацбанку теж якось відповідальний в цьому напрямку, якщо ідеться за всіх чиновників?

В контексті таких загальних гасел аж ніяк не дивно, що кандидат у програмі не зазначив, в рамках якого парламентського комітету він працюватиме у випадку свого обрання до Верховної Ради. Іншими словами, Карплюк так і не вказав свою майбутню “спеціалізацію” як депутата, адже бути фахівцем у всіх галузях політики практично неможливо.

Як можна побачити із подібних широких формулювань, критерієм оцінки якості політика є не його здатність красиво висловлювати хороші речі, а вміння показати, що він бачить конкретні кроки, якими цих позитивних цілей можна досягнути.

Забрати чужий хліб

У програми Карплюка є й інший недолік: вона містить обіцянки, реалізація яких не входить до безпосередніх повноважень народного депутата України, а є прерогативою інших відомств.

До прикладу, асфальтування доріг, ремонт шкіл та дитсадків, благоустрій населених пунктів, створення парків і скверів, очищення водойм, залучення інвесторів для створення нових підприємств на власній території  – це все входить до компетенції місцевих рад. І можна бути стовідсотково переконаним, що мер блискуче ознайомлений із законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”. Тільки чомусь із цих обіцянок складається враження,  що мер Ірпеня балотується на ще один термін, щоб бути градоначальником, а не щоб працювати у Верховній Раді.

 
Інше відомство, в якого  Карплюк прагне “забрати хліб” – це Кабмін. У цьому контексті показовими є такі обіцянки кандидата, як збільшення оплати  праці вчителів та лікарів, прийняття загальнодержавних програм по боротьбі з безробіттям та будівництві чи ремонту доріг. Зазначені щойно питання вирішуються на засіданнях уряду.

Безумовно, депутат опосередковано здатен впливати на рішення у цих сферах. Він має право звертатись до органів державної влади зі своїми пропозиціями або вимагати від них надання певної інформації. У свою чергу, Кабміну потрібні голоси народних обранців, щоб мати змогу приймати потрібні закони. Також фінансування тих чи інших урядових програм потребує виділення відповідних сум з державного бюджету, проект якого щороку затверджується у Верховній Раді.

Утім, створення відповідних урядових програм, освоєння коштів та ефективність здійснення планованих заходів (чи побудовані дороги не зійдуть зі снігом) є результатом діяльності саме урядових структур і аж ніяк не Верховної Ради.

Чи не є тоді подібні перебільшені обіцянки мажоритарників свідомим маніпулювання думкою виборців та використанням на свою користь  їх поверхових знань про розподіл повноважень між різними державними органами?

Самоліквідація?

Третім слабким місцем програми є обіцяння кандидатом речей, що логічно не пов’язані з його майбутнім статусом.

Характерним прикладом цього є момент, коли Карплюк у своїй програмі заявляє, що виступає за “обрання депутатів виключно за відкритими списками”.

Про що йдеться в такому розмитому формулюванні? Очевидно, що мова тут, швидше за все, про перехід до пропорційної виборчої системи з відкритими регіональними списками ( коли виборці голосують лише за партії, однак можуть вплинути на порядок кандидатів у списку)? Саме ця модель є базовою у Виборчому кодексі, що вже півтора року очікує на свій розгляд в другому читанні.

Однак такий варіант передвиборчої реформи фактично передбачає скасування мажоритарки. В цьому контексті виглядає досить дивно, що подібну пропозицію висуває саме депутат-мажоритарник. Адже такі народні обранці, як правило, є ярими прихильниками того, що саме вибори в мажоритарних округах – це прямий зв’язок депутата з реальними людьми. З іншого боку, за умови підтримки пропорційної системи з відкритими списками самоу кандидату було б логічніше іти у списках партії – тим більше,що він є головою партії “Нові обличчя”. Таким чином, у реальність підтримки виборчої реформи з боку екс-мера Ірпеня віриться слабувато.

Кінець мажоритарки?

Вибори в мажоритарних округах завжди мали скандальних характер, адже часто на них або напередодні виборів не обходилось без “засіванням гречкою”. Ні для кого не секрет, що для мажоритарників існують і більш опосередковані способи піаритись перед своїми виборцями за бюджетні кошти. Такі випадки зафіксовані і в команді екс-мера Ірпеня Карплюка.

 

Дослідження руху ЧЕСНО показало, що  при розподілі коштів субвенції на соціально-економічний розвиток, статусні та впливові мажоритарники можуть залучати для своїх округів більші кошти. Також, в залежності від характеру політичних зв’язків народного обранця, можливе і залучення коштів районних чи обласних бюджетів. Однак із  наближеними до влади депутатами щастить не всім, і, таким чином, подібне “представництво” сприяє нерівномірному розподіленню коштів між територіями різних округів.

Саме текст програм мажоритарників – зі загальними фразами, логічно суперечливими обіцянками та перебиранням на себе чужих повноважень – є підтвердженням тому, що проведення виборів на мажоритарних округах не здатне забезпечити прихід в політику нових ідей щодо того, як в країні впроваджувати реальні зміни на краще. Подібна система є є радше більш простішою способом для заможних людей потрапити до парламенту, хоч і купуючи лояльність виборців за бюджетні гроші.

Безумовно, Україні потрібно як і покращувати якість роботи парламенту та представництва різних інтересів в ньому, так і удосконалювати механізми регіональної політики, щоб надавати можливість місцевим громадам нормально розвиватися. Однак чи  може існування мажоритарної складової на виборах убити тут одразу двох зайців – питання, яке дедалі більше викликає сумніви у своїй ствердній відповіді.

Автор: Ігор Мошенець, аналітик ГО Центр UA для проекту”Вибори вибори” сайту “Українська правда”

Viewing all 315 articles
Browse latest View live